kuba18l

Czy można podawać szczepionke w pośladek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kuba18l    0

Witam mam pytanie ponieważ mam strzykawkę rewolwerową i moje pytanie czy mogę podawać lekarstwa  w pośladek bydła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
mi np lekarz mówił żeby w mięśnie szyi/karku że niby jak ma się mniej doświadczenia to właśnie tu, ale na pewno można podawać w "pośladek" bo nawet w ulotkach niektórych szczepionek jest napisane żeby podać właśnie tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

W pośladek można ale trzeba uważać gdzie się dokładnie wbija,bo można uszkodzić rwe kulszową.Dlatego najlepiej wbijać zastrzyk niżej grzbietu i bardziej z boku.Zastrzyki robić na przemian stron i dobrze jest też zaznaczyć jakimś np.markerem gdzie się już dawało aby nie w jedno i to samo miejsce jeśli jest to większa seria i dłuższe leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Janbrach1
      Witam, zastanawiam się nad chowem byczków około 20 sztuk na świeżym powietrzu tj. pastwisko obok domu powierzchnia około 2 ha, wiem mało ale oczywiście robił bym sianokiszonke i siano oraz śrute. Postawił bym wiate około 70m2. Byczki stały by cały rok pod wiatą i na pastwisku. Co o tym myślicie, jak podawać im wodę w zimie? Szukał bym byczków Limuse i Simetal. Do tej pory chowam 5 sztuk w stajni ale chcailbym powiększyć stado tanim kosztem, a na rozbudowę obory potrzeba dżych funduszy.
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
    • Przez piotrc330
      Witam
      Mam następuje pytanie czy jeżeli  gmina przekształca działki na przemysłowe to można je dalej obrabiać(orać,siać itd) oraz normalnie brać dopłaty obszarowe,jeżeli ziemia nie jest rolną ? 
      Proszę o odpowiedź osoby które coś wiedzą na ten temat 
      Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj