News
user88

Renault 133.54 przedni naped przeskakuje pod obciążeniem - prosze o pomoc

Polecane posty

user88    0
Napisano (edytowany)

Witam.

Mam problem z napędem.

Włącznik w kabinie wł/wył naped wiec ciśnienie i wszystko po drodze powinno byc ok.

Przy małym obciążeniu przód wspomaga tylne koła, ale problem zaczyna sie  gdy zapieram o drzewo - na półsprzgle jeszcze widac, że przód chce krecic, ale po puszczeniu przednie koła i wał napedowy przeskakuja jakby omykał (coś po drodze  w przystawce lub skrzyni?).

Po zdjęciu przystawki - wałek pośredni wałka WOM jest cały i ma luz na oko max 1 mm(za łożyskach igiełkowych)

Wieniec na dzwonie ma luz dość spory na boki pod katem można go układać. Byłem u Agroszyszki bo mam niedaleko to dali mi taki pierścień który blokuje wieniec, żeby się nie zsunął, ale nie wiem jak to zdemontować...na prasie stawia opór.

Jak się dobrze przyjrzę to widać, że na wieńcu na styku z koszem sa trochę wyrobione frezy - może to one przeskakują pod dużym obciążeniem, ale tarczki chyba szybciej by popuściły...

Prosze o sugestie i z góry dziekuje.

Grzegorz

Edytowano przez user88

izydor6280    652
Napisano (edytowany)

stawiam na kończącą się pompę

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

PIOTREK79    1

Ciśnienie  rozłącza napęd nie załącza. Myślę że trzeba zajrzeć do kosza przystawki wymienić sprężyny dociskowe i sprawdzić grubość tarczek i przekładek czy nie za bardzo są wytarte.

Wiadomość z agroFakt.pl

AlaCapone    5003

Wszystkie luzy trzeba usunąć, zaś wałki i złącza z wyrobionymi frezami wymienić na nowe.

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

user88    0

Problemem były tarczki w przystawce. Po wymianie zużytych przód ciągnie równo.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DEMONxXx
      Witam muszę wymienić blokadę tylnego mostu elementy zazębiające. 
      Da się to zrobić od strony koła bez zdejmowania górnej pokrywy mostu?
    • Przez Zieleniak
      Nie znalazlem tematu odnosnie wnioskow skladanych obecnie na zeszloroczne deszcze lub nawalnice. Nabor trwa do 27 listopada (http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/pomoc-dla-poszkodowanych-w-2017-roku.html)
      Jak mozna zlozyc wniosek nie majac protokolu szkody komisji, za ktorej powolaniem wystepowalem, a ktora do mnie nie dotarla? 
      Podpowie ktos lub cos poradzi?
    • Przez Patryk212
      Witam mam taki problem, że renault nie chcę jechać ani do przodu ani do tyłu. Mrugają kontrolki i nic. Powoli opuszcza podnośnik i słabo działa wspomaganie.
      20181122_131530.mp4
    • Przez maly2000
      Witam!
      Przyszła zima więc trzeba ogarnąć pewne tematy. Moja renia maga się z pewnym problemem. W ciągniku cały czas krąży w obiegu olej hydrauliczny czemu towarzyszy specyficzne wycie które najmocniej słychać w okolicy tylnego lewego koła. Kilku znawców mi to potwierdziło, ale nikt nie chce się z tym bawić. Efektem tego jest znaczne grzanie oleju oraz silne zapocenie a nawet wycieki z gniazd hydrauliki zewnętrznej. Wydaje mi się, że zabierać to może również kilka koni bez potrzeby. Z lewej strony na skrzyni za kołem znajduje się jakiś zawór rozdzielczy który również jest zapocony. Dodam iż ciągnik posiada ładowacz czołowy. Jak będę go mył postaram się zrobić zdjęcia i zobrazować. Ma ktoś jakiś pomysł?
    • Przez slawek_82
      Witam. mam problem z rewersem a dokładnie z jazda w przód do tyłu ładnie i płynnie rusza a do przodu mocno szarpie. Czy kalibracja skrzyni może coś pomóc i jak się dokładnie przeprowadza w tym modelu ciągnika ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.