wariatpolowy

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy...

Polecane posty

mateusz1634    4

witam

Mam problem z ursusem 1634 wymieniłem chłodnice  pompę wody  termostat i to nie raz a o uszczelce pod głowicą to już nie chce wspomina chyba z 10 razy i problem jest ciągle ten sam wyrzuca wodę z chłodnicy ale się nie grzeje robi się takie podciśnienie  w chłodnicy  że po odkręceniu korka mało czapki nie zdmuchnie  błagam o pomoc bo już normalnie ręce opadają  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgrywus223    18

Jeżeli dalej wydmuchało uszczelkę pod głowicą to któraś tuleja jest niższa i dobrze nie przylega do niej głowica ( mam to samo u siebie w 1614 i zamierzam się za to brać) Takie są konsekwencje wymieniania tulei na raty, ale człowiek uczy się na własnych błędach. A u ciebie były zmieniane tuleje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Sam naprawiałeś? Doświadczony mechanik powinien sprawdzić i Ci pomóc.

Edytowano przez Darekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Podciśnienie = wyrzucanie wody?

 

Ja bym zaczął od znalezienia przyczyny który tłok dmucha do wody, wężyk przelewowy wkładasz do butelki i przy normalnej pracy masz pewnie bąble, jeżeli tak to pojedynczo wyjmujesz wtrysk i uruchamiasz ciągnik i obserwujesz zachowanie wody w butelce jeżeli bąble przestaną się pojawiać to masz winowajcę przedmuchu (wtedy wiesz na który tłoku się skupić aby znaleźć przyczynę).

 

A przypadkiem przewód do chłodnicy do chłodnicy oleju nie idzie za nisko? http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/471757-chlodnica-oleju-ursus-1004/


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1634    4

Dzięki  za podpowiedzi myślę że pomogą   co do wymiany słupków  tak wymieniałem wszystkie  biorę się do roboty pod okiem mechanika i mam nadzieje że się skończy ten koszmar . a jeszcze takie pytanko co zrobi żeby go nie zamulało przy ruszaniu tylko żeby się szybciej wkręcał  pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kolego podciśnienie chyba ciśnienie ale jak zwal tak zwał. Jak wyjmiesz uszczelkę to widać gdzie idą gazy spalinowe dowody jast jakiś ślad. Myślę że masz jednak problem z termostatem, masz w nim otwór taki mały fi 2mm. Jak niema takiego otworu a w nowych termostatach często go niema będzie wywalał wodę normalne zjawisko w tym ciągniku. 

To że słabo się zbiera z wolnych obrotów masz kiepską pompę wtryskową rozwalny regulator obrotów. Ja wymieniłem całą pompę teraz jest żyleta. Mechanicy nie potrafili jej zregenerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz871    0

Witam. Mam problem. Posiadam ciągnik Ursus C385 . wywala mi płyn z chłodnicy przed otwarciem termostatu. Wymieniłem uszczelke pod głowica, było robione planowanie głowicy, jeździłem bez korka a teraz jeżdżę także bez termostatu. Kupiłem nowy silnik i jest to samo. Doradzcie koledzy bo już nie mam siły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dużo wywala ? Może nie lej do pełna . Można też naczynko wyrównawcze dołożyć , to przynajmniej płyn się nie będzie marnował .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A temperatura silnika? Płynu nalej 20 mm nad żeberka i wystarczy. Jak będzie pod korek zawsze coś wyrzuci. I termostat załóż.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty się może wody napij , bo bredzisz .:23_stuck_out_tongue_closed_eyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

zaprowadź go do mechanika, bo jak ambitnie wymieniasz wszystko co popadnie, nawet silnik, to raczej to dobrze twojej kieszeni nie wróży

lepiej wydać 1tys.zł na trafną diagnozę jak kupować części po kolei co popadnie i podmieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Gorzej jak mechanik dobrej diagnozy nie da ;)

U mnie walilo plyn do oleju winny byly tuleje i glowica ale jak ty wymieniles silnik to albo usterka wysyepuje w obu albo wina lezy w chlodnicy , termostacie ? W tym silniku powinien byc zbiorniczek wyrownawczy plynu .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
1 godzinę temu, zetorki12 napisał:

Ty się może wody napij , bo bredzisz .:23_stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ale , że kac? Woda z chłodnicy na to dobra ? xD

 

Co do problemu , mam to samo, wyrzuca ileś tam wody  ale nie zagłębiałem sie w temat bo do tej pory jeździ na omawianej wyżej wodzie. 


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Jaki tam kac Jego jeszcze do tej pory trzyma bo z  Piccolo przeholował xDxDxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

Bombelki z pikolo mocno uderzają do głowy.a co do tematu to u mnie w c 330 też był ten problem po założeniu termostatu nowego i nowej chłodnicy też wywalało płyn i byłem mocno zakłopotany ale wyrzuciło mpłyn do pewnego momentu i jest już spokój.teraz jest płynu tak 1.5 cm nad  żeberkami

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Adi96 napisał:

Jaki tam kac Jego jeszcze do tej pory trzyma bo z  Piccolo przeholował xDxDxD

Dzieciaku dwa razy bym Cie przepil i najlepszego zawodnika z Twojej wioski:p ale jak wy chlopaki po piccolo po scianach jak koty chodzicie coz mlode to wy i glupie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

I co poza piciem nic więcej umiesz prawda?  bo to twój największy wyczyn...  Jak chciałeś zabłysnąć to było się posypać brokatemxDxDxD

Edytowano przez Adi96
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nalać z wiadra wody do chłodnicy. Już to wiemy :P

 

  • Haha 2

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzychu_912235
      Witam posiadam ursusa 385 z silnikiem 912 domyslam sie ze pierwsze mrozy daly znac o sobie...koledzy powiedzcie co tu  zrobic aby ta maszyna paliła na mrozie w mf235 jest świeca...a tu nic ...pozostaje knot<raz mi sie juz ciagnik zapalił od tej formy rozgrzewania>...czy moze da sie cos zamatować aby bez problemu ją zapalic...I jeszcze jedno pytanie nie wiecie ile kosztuje siedzonko do tyłu dla pasazera...
    • Przez tomi217
      mam problem nie wiem gdzie jest w 1014 chlodnica oleju silnikoweg i na czym polega konserwacja.
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam mam do was pytanie dlaczego chłodnica zaczęła przeciekać, jest orginalna od 90roku.jakie są sposoby żeby ją uszczelnić? A może trzeba będzie pomyśleć o zakupie nowej, jeżeli nie uszczelniła by się.Czekam na wasze odpowiedzi bo nie wiem co zrobić. 
    • Przez Kaszlak79
      Witam drogich forumowiczów.
      Jak w temacie, Zetor 8011 nie łapie temperatury. Ciągnik kupiony ponad rok temu, miał wymienianą wtedy kompletną obudowę termostatu dół i góra (stara przeżarta), termostat, czujnik temperatury i wskaźnik. Pokazywał wtedy cuda na kiju a że wskaźnik był chamskiej jakości to nawet ciężko było odczytać co wskazuje...
      Tydzień temu wymieniłem znowu termostat (jakiś "dobry" Zetora) i założyłem mechaniczny wskaźnik temperatury od Zetora 25, link: https://danrol-sklep.pl/instalacja-elektryczna/788-wskaznik-zegar-temperatury-cieczy-zetor-25-25a-25k-9320211.html
      Silnik dalej ma problem się zagrzać, ostatnio w trasie z dwiema pustymi przyczepami jakieś 10 km w jedną stronę (na przegląd) nie złapał nawet 60 °C. Chłodnica z góry ciepła czyli tak jak by termostat cały czas puszczał. Nie mam już siły do tego. Jakieś pomysły?? Jeśli był podobny temat który rozwiązał problem, proszę o link lub przeniesienie.
      Za porady w stylu wywal termostat bo to Ursus - z góry dziękuję.
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was chce zakupić  6stke byłem oglądać ursusa 1014 oraz 1614 i 1224 oraz 1634 i wszystkie miarka wyrzucają krople oleju jak miarkę się wyciągnie czy ma tak być ? Czy jest coś nie tak ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj