wariatpolowy

Ursus wyrzuca wodę z chłodnicy...

Polecane posty

locke    293

noo nie można mieć takich drastycznych planów wobec ciągnika :D

Trzeba wszystkie przyczyny wyeliminować i będzie chodziło :)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

jak będziesz chciał ją wywieźć na złom, to ja po cenie złomu odkupie... ;) a nawet troszku więcej... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Heheheh to samo miałem na myśli :D


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ale ja byłem pierwszy i mam pierwszeństwo pierwokupu... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

ale ja byłem pierwszy i mam pierwszeństwo pierwokupu... ;)

 

 

 

hehehhehehhe :) Ale nawet nie miałbym go gdzie postawić :P W Szczecinie pod blokiem nie będę trzymał,bo mi go "pożyczą" jeżeli znajdzie się jakiś kumaty który będzie wiedział jak go odpalić :D


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Głowica była robiona ostatnim razem tak na tip top. Jak widać nie wiele to dało bo 3 lata i znowu powtórka z rozrywki. Ten tłok mnie zastanawia i otwory pod pierścieniem olejowym nikt nie ma zdania a ten temat. Zawsze ale to zawsze a tym była jakaś komedia. Przy poprzedniej wymianie uszczelki okazało się że są pogięte popychacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ale jakie otwory?? masz jakieś zdjęcie?? Popychacze moga się pogiąć , przy nie prawidłowym ustawieniu, złym montażu...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Może chodzi o otwór w którym siedzi sworzeń którym za pomocą osadzony jest korbowód w tłoku.....


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

ale jakie otwory?? masz jakieś zdjęcie?? Popychacze moga się pogiąć , przy nie prawidłowym ustawieniu, złym montażu...

 

Mi kiedyś pogiął się popychacz bo zatarł się zawór.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

też tak może byc...;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Raczej o otwory od spływu ole z tłoka pod pierścieniem zgarniającym gdzie olej spływa na główkę korbowodu.One mają być drożne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

no to zmień na taki który ma dobrze wywiercone te otwory...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Już włożony nowy tłok. Jutro odpalamy.

Silnik odpalony ale dopiero czas pokaże jak będzie.

Ostatnie pytanie co z termostatem czy powinien być w nim otworek temat jest taki że nie da się nalać płynu układ zapowietrzy --- nowy termostat niema otworu.

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nitek    0
Napisano (edytowany)

-- połączono --

 

Witam, mam problem ze swoim 1614, jadąc na pusto temp. idzie na 100,

- uszczelka zmieniona, ze wszystkimi otworami

- głowica splanowana i sprawdzona

- pompa wodna dobra

- termostat jest- nowy

- mały obieg drożny

- chłodnica ok,

- korek od chłodnicy też

- wskaźnik i czujnik nowy

Remont był robiony pół roku temu ( całość ), i podczas remontu, mechanik założył uszczelkę pod głowice bez otworów wodnych, i wkońcu ją wydmuchało, teraz po zmianie uszczelki, i splanowaniu głowicy ( skrzywiła ją temp. ) traktor jadąc na pusto nagrzewa się do 100 st.,

co jeszcze mogłem przeoczyć ?

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ML1224    11

myślę że mogło by pomóc wyciągnięcie termostatu. U nas w 3P to pomogło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Za takie porady powinno się dostawać Bana.

Silnik ma mieć termostat i już. Także powinien z nim pracować prawidłowo. Więc coś go boli i trzeba znaleźć przyczynę, a nie iść na łatwiznę. Wyjęcie termostatu tylko w przypadkach awaryjnych. Brak termostatu powoduje więcej szkód dla silnika.

 

Układ paliwowy-wtryskowy robiony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ML1224    11
Napisano (edytowany)

u nas w 3P taki manewr pomógł więc powiedziałem co miałem na myśli więc nie widzę tu powodu aby robić problemy :)

a może po prostu ten nowy termostat jest wadliwy

Edytowano przez ML1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Może źle złożony rozrząd..

A ma siłę ? po jakim czasie się tak nagrzewa ?


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Wyrzuca wodę? Wyjmij termostat i zobacz czy chodzi...I wrzuć go do wrzątku i zobaczysz czy się otworzy...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nitek    0

temp. łapie po może 15 min, jazdy na pusto, zawory ustawiałem sam na 0.35, rozrząd nie wiem, siłę ma, nie jest przesadnie zrywny,

wody nie wyrzuca, mogę przy uruchomionym silniku odkręcic korek i nic nie ucieka, nie ma bąbli, dosłownie nic się nie dzieje, jakby nie ganiał wody, a pompa jest dobra na 100 %,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

a jak odkręcisz korek to widać jak woda płynie?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzychu_912235
      Witam posiadam ursusa 385 z silnikiem 912 domyslam sie ze pierwsze mrozy daly znac o sobie...koledzy powiedzcie co tu  zrobic aby ta maszyna paliła na mrozie w mf235 jest świeca...a tu nic ...pozostaje knot<raz mi sie juz ciagnik zapalił od tej formy rozgrzewania>...czy moze da sie cos zamatować aby bez problemu ją zapalic...I jeszcze jedno pytanie nie wiecie ile kosztuje siedzonko do tyłu dla pasazera...
    • Przez tomi217
      mam problem nie wiem gdzie jest w 1014 chlodnica oleju silnikoweg i na czym polega konserwacja.
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam mam do was pytanie dlaczego chłodnica zaczęła przeciekać, jest orginalna od 90roku.jakie są sposoby żeby ją uszczelnić? A może trzeba będzie pomyśleć o zakupie nowej, jeżeli nie uszczelniła by się.Czekam na wasze odpowiedzi bo nie wiem co zrobić. 
    • Przez Kaszlak79
      Witam drogich forumowiczów.
      Jak w temacie, Zetor 8011 nie łapie temperatury. Ciągnik kupiony ponad rok temu, miał wymienianą wtedy kompletną obudowę termostatu dół i góra (stara przeżarta), termostat, czujnik temperatury i wskaźnik. Pokazywał wtedy cuda na kiju a że wskaźnik był chamskiej jakości to nawet ciężko było odczytać co wskazuje...
      Tydzień temu wymieniłem znowu termostat (jakiś "dobry" Zetora) i założyłem mechaniczny wskaźnik temperatury od Zetora 25, link: https://danrol-sklep.pl/instalacja-elektryczna/788-wskaznik-zegar-temperatury-cieczy-zetor-25-25a-25k-9320211.html
      Silnik dalej ma problem się zagrzać, ostatnio w trasie z dwiema pustymi przyczepami jakieś 10 km w jedną stronę (na przegląd) nie złapał nawet 60 °C. Chłodnica z góry ciepła czyli tak jak by termostat cały czas puszczał. Nie mam już siły do tego. Jakieś pomysły?? Jeśli był podobny temat który rozwiązał problem, proszę o link lub przeniesienie.
      Za porady w stylu wywal termostat bo to Ursus - z góry dziękuję.
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was chce zakupić  6stke byłem oglądać ursusa 1014 oraz 1614 i 1224 oraz 1634 i wszystkie miarka wyrzucają krople oleju jak miarkę się wyciągnie czy ma tak być ? Czy jest coś nie tak ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj