Pele94

Ciągniki i maszyny używane - Kontakty

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pele94    1

Witam. 

Jak wszyscy wiem nie wszystkie maszyny rolnicze są wystawione na stronach typu olx czy otomoto. Większość maszyn stoi u handlarzy na placu gdzieś przy głównej drodze i czeka na przejeżdżającego drogą kupca.Od dłuższego czasu rozglądam się za używanym ciągnikiem i w internecie nie ma nic ciekawego.

Jeżeli ktoś z was ma kontakty do osób które zajmują się sprowadzaniem maszyn , ciągników ogólnie handlem maszynami rolniczymi Podajcie numer kontaktowy, miejscowość oraz kilka słów o sprzedającym.  

Myślę że nie jednemu z nas przydadzą się takie kontakty. 

Pozdrawiam :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież to na ogół te same osoby , które się ogłaszają o.O . Sądzisz że siedzą w ukryciu i tylko nieliczni mają z nimi kontakt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
14 minut temu, Pele94 napisał:

 

Myślę że nie jednemu z nas przydadzą się takie kontakty. 

Pozdrawiam :) 

Niejeden przez takie kontakty pewnie spać po nocach nie może.           :P     Zwłaszcza jak myślał że kupi coś dobrego i za niską kasę.              :D     

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

Nie,  chodzi mi bardziej o to że cała park maszynowy nie jest wystawiony , Niektóre Maszyny nie zobaczą internetu a są już sprzedane jak jest na nie zapotrzebowanie. Dzwoniąc i pytając się o daną maszynę która nas interesuję sprzedawca może ci powiedzieć że taka maszyn przykładowo przyjedzie za tydzień z  Dani. 

Jeden z Handlarzy u mnie na okolicy powiedział mi że wystawia tylko te maszyn które nie uda mi się sprzedać prosto z placu zaraz pod świeżej dostawie z Francji,  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Pierd*li, to nie są ciepłe bułeczki że ludzie wszystko kupują zanim jeszcze przyjdzie, prędzej nie wystawiają tego co stoi miesiącami i nie ma na to popytu.

Kota w worku się nie kupuje, bo się łatwo może okazać że zaliczka zapłacona, a w worku jest  g*wno.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Dziwnie kombinujesz . Większość większych handlarzy tak ma że wystawia tylko część maszyn . Spisz sobie numery z portali ogłoszeniowych i będziesz miał . Chcesz kupić coś czego nie ma , czy jak ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Często handlarze wystawia kilka maszyn najmniej atrakcyjnych a np 60% z nich nie wystawia, bo wie że ktoś przyjedzie przy okazji i kupi. Są spore koszty wystawiania na olx, a każdy kasę liczy. A te ciągniki co stoją np już drugi tydzień na olx to złom którego już kilka osób oglądało i nikt nie chce albo drogo i właściciel musi zejść z ceny. Jak to mówią handlarze w Polsce zawsze się znajdzie naiwny na gówno. Zbyt duży jest u nas popyt na sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Sprzętu jest od cholery do wyboru do koloru, z cenę jaka jest adekwatna do danego stanu można kupić bez problemu, wszelkie poszukiwania tak zwanych okazji z pod lady, kończą się niestety założeniem nowego tematu na forum pod tytułem "Nabity w butelkę".

 

Cytat

Często handlarze wystawia kilka maszyn najmniej atrakcyjnych a np 60% z nich nie wystawia, bo wie że ktoś przyjedzie przy okazji i kupi. 

Weź mnie nie rozśmieszaj, ma coś dobrego a gówno będzie wystawiał tak? Wiesz jak robią, zaniżają cenę o wacik, żeby wyglądała atrakcyjnie i tyle.

Cytat

 A te ciągniki co stoją np już drugi tydzień na olx to złom którego już kilka osób oglądało i nikt nie chce albo drogo i właściciel musi zejść z ceny.

Nie mój drogi, to są realne ceny za taki sprzęt, tylko wiekszości nie stać na niego to  tylko może sobie pooglądać, i kombinuje jak tu znaleźć okazję, no i niestety to się kończy dla nich tragicznie, bo nikt głupi nie jest i niczego nie sprzeda z zaniżoną ceną.   

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To spodziewasz się nr. telefonu z jakimiś "perełkami" ?:P

Oj dobrze że ferie coraz bliżej końca .:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

Sena skoro tak twierdzisz że jest tych maszyn   do oporu to pomóż mi znaleźć Ciągnik interesuję mnie Case Mx najlepiej 110 albo 120 produkowany 97-2002 bądź też John deere 6510 6610 Power Quad 24/24, to są maszyny 6 tłokowe, zaoszczędzę ci szukania na olx, otomoto, allegro oraz kilku innych stronach. wszystkie ładniejsze egzemplarze już obejrzałem i cały czas jest na bieżąco z ogłoszeniami i żadne z tych ciągniku nie była taki jak na zdjęciach i stan techniczny różnił się od opowieści telefonicznych. od kilku handlarzy wiem tylko tyle że w przyszłym tygodniu mają przyjechać 3 Casey Mx, niestety każdy z nich jest już zaklepany,  Zapewne jak któryś z nich będzie w niezaciekawym stanie i nie pójdzie prosto z placu trafi na internet.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Wystawić można wszystko żeby ładnie wyglądało. Stan faktyczny to sprawdzisz dopiero po obejrzeniu w realu. Na moim przykładzie szukałem ciagnika 130-160km przez 4 miesiące. Budżet do 90tys. Niby pełno tego na olx, ale zobacz sobie ile z nich stoi długo ponieważ przejechała swoje. Szukałem jedynie ciągnika zadbanego w którego nie będzie trzeba remontować i naprawiać sami wiemy jakie są drogie części. I nic nie było do szyku. Gdzie dla porównania po wejściu do Unii szukałem ciagnika do 40 tys to znalazłem po dwóch tygodniach zadbany który chodzi u mnie 10 lat i na którego wszyscy gadali że głupi jestem, będę musiał remontować skrzynie za 40 tys, a później inni gadali że remontuje i dlatego nie jeżdżę i inne śmieszne historie. Dlatego moim zdaniem teraz ciężko coś znaleźć i cały czas tu mówimy o ciagnikach 15-20 lat. Nowsze oczywiście o wiele łatwiej znaleźć. Wszystko zależy od budżetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale podawanie nr do handlarzy w niczym tu nie pomoże , bo to będą te same nr co w ogłoszeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
12 minut temu, Pele94 napisał:

Sena skoro tak twierdzisz że jest tych maszyn   do oporu to pomóż mi znaleźć Ciągnik interesuję mnie Case Mx najlepiej 110 albo 120 produkowany 97-2002 bądź też John deere 6510 6610 Power Quad 24/24, to są maszyny 6 tłokowe, zaoszczędzę ci szukania na olx, otomoto, allegro oraz kilku innych stronach. wszystkie ładniejsze egzemplarze już obejrzałem i cały czas jest na bieżąco z ogłoszeniami i żadne z tych ciągniku nie była taki jak na zdjęciach i stan techniczny różnił się od opowieści telefonicznych. od kilku handlarzy wiem tylko tyle że w przyszłym tygodniu mają przyjechać 3 Casey Mx, niestety każdy z nich jest już zaklepany,  Zapewne jak któryś z nich będzie w niezaciekawym stanie i nie pójdzie prosto z placu trafi na internet.  

No dobrze, to skoro rozmawiałeś z tymi handlarzami i sprowadzają maszyny które ciebie interesują i są pewni, to w czym problem, zaklep u nich i ci sprowadzą.

Cytat

 Dlatego moim zdaniem teraz ciężko coś znaleźć i cały czas tu mówimy o ciagnikach 15-20 lat. Nowsze oczywiście o wiele łatwiej znaleźć. Wszystko zależy od budżetu

Nic nie rozumiem, czego wy w końcu szukacie? coś w miarę nowego ale niestety drogiego, bo za granicą nikt głupi nie jest i nie pozbywa się tak łatwo i tanio sprzętu za bezcen, czy szukacie wyjebanego złomostwa, najlepiej za cenę sprzedanego Zetora czy Ursusa?

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

No chciałem tak zrobić jak mówisz ale jak na razie wiem tylko o takich 3 sztukach które są już zarezerwowane ;/ 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaa , a jak zamówisz i przyjedzie , to jaka pewność że Ci się spodoba ? Czy Ty przypadkiem nie oczekujesz za dużo od starego traktora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

No to zamów i w końcu przyjdzie, chyba lepiej poczekać u pewnego niż kombinować z kimś nieznanym, to nie królik że wyciągnie z kapelusza.

 

 

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

Źle to trochę ująłem z tym zamawianiem. Chodzi mi bardziej o to że taki traktor jedziesz oglądać jak pierwsza osoba a nie jako 10. też tak stwierdziłem że jestem za bardzo wymagający na ale płacąc za ciągnik 100 tyś jakieś wymagania trzeba też mieć. bo za 60 70 tyś mx czy Jd  jest dość sporo ale cena adekwatna do stanu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Ty za 100 tyś OCZEKUJESZ  coś dobrego?       xD         Jak za starego Zetorka czy Ursuska wołają po 50-60 tysi.    :D   Czyli jednak miałem rację czemu te Zetorki i Ursuski są takie drogi, ano sprzedać go dołożyć ewentualnie dopłaty i jest JD  na 20 ha.              :P    Tylko strach pomyśleć jak tam się coś w nim sypnie, nic tylko otworzyć kabinę i kury będą miały się gdzie nieść.

Nie oszukujmy się, te ciągniki prawie wszystkie są w granicach 8-10 tyś MTG, o ile jeszcze nie skręcane liczniki, na zachodzie ciągniki nie są kupowane na złość sąsiadowi czy na pokaz na środku podwórka, mają robić dzień i noc, a jak napier*oli MTG. i przychodzi czas awarii, to się z nim ucieka, a Polacy myślą że złapali okazję.    :) 

 W tych ciągnikach jest wszystko dokładnie przewidziane co i po ilu tyś MTG będzie się psuło, to nie Zetorek czy Ursusek że narobił MTG.  bardziej udając że pracuje niż faktycznie pracował.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

Nie będę się tu z nikim przemądrzał ani kłócił. No to znajdź mi ciągnik w kwocie do 100tyś na mój areał 40h . ciągnik bedzie pracował z takimi maszynami 

zestaw uprawow-siewny Unia Ceres L 3P Paker + Poznaniak 550/3d talerzykowy

Brona Talerzowa 3m + paker 

Włóka 5m

pług 4 skibowy obrotowy 

prasa 

transport przy zbiorze Kiszonki no i zastanawiam się czy mu w przyszłość nie dorzucę tura z chwytakiem do bel sianokiszonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

  Za sto tyś to nie będzie nic dobrego, nawet o tym nie myśl. Na pewno nie JD,  może coś z Renówek.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Ale ja nie mówię że się nie trafi, dlatego jest ciężko w tych widełkach cenowych że dużo ludzi za bezcen chce mieć zachodni ciągnik.           :P

 

Aha, zapomniałem dodać że ma być w stanie perfekcyjnym.          :)

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1

NO to w tym sezonie chyba Koniem wyjdę na pole  może za tą kwote  kupię jakiegoś dobrego  zimnokrwistego kuca. 

Dobra temat ogólnie zmienił kierunek i stał się bardziej sprzeczką  do której każdy dorzuci swoje 3 grosze. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186
A nie możesz np sam wystawić ogłoszenia kupię MX-a ? mam znajomego handlarza to jeśli znajdzie coś fajnego i taniego to już w drodze do kraju szuka klienta i zazwyczaj jak coś jest dobre i warte ceny to idzie prosto z lawety zazwyczaj do innych pośredników i tak często to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pele94    1
2 minuty temu, Sean napisał:

Ale ja nie mówię że się nie trafi, dlatego jest ciężko w tych widełkach cenowych że dużo ludzi za bezcen chce mieć zachodni ciągnik.           :P

 

Aha, zapomniałem dodać że ma być w stanie perfekcyjnym.          :)

Kolego już nie dodawaj za dużo tych groszy...  Każdy kupujący ma swój budżet i każdy kupujący ma jakieś swoje wymagania tak już jest i będzie. Nie mówi tutaj nikt o stanie perfekcyjnym. Ale o stanie adekwatnym do ceny. i wydając na ciągnik 100 tyś to jak na mój portfel nie jest mało i oczekuję tego że nie będę 7 właścicielem i że ciągnik nie jest kupką złomu tylko przy wkładzie dodatkowych środków w ten ciągnik maszyna ta posłuży mi jeszcze przez kilka lat . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj