roporolnik

Case JX 60- Dokumentacja techniczna/książka napraw

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
roporolnik    1

witam wszystkich forumowiczów i zapraszam do wrzucania materiałów pomocnych odnośnie modelu ih jx 60 . Sam poszukuję książki napraw do tegoż modelu lecz znaleźć nie mogę.  Najmilej widziane będa rysunki, schematy, instrukcje napraw i obsługi.  Myślę że w Polsce jest wielu posiadaczy tego ciagnika wiec wszelkie materiały napewno okażą sie przydatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

Na stronie case jest katalog a naprawa jx jak ktoś się zna to jak ursus c-360 bo mam takiego casa jx 60 z 2009r a coś ci się popsuło.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roporolnik    1

naszczęście case cały i zdrowy ale liczę sie z tym że w niedalekiej przyszłości trzeba będzie zajrzeć do sprzęgła, skrzyni biegów a to nie takie proste ,  a wrazie takiej rozbiórki ważne żeby każdy element trafił na swoje miejsce

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

Co do sprzęgła to bez tura wytrzyma na pewno 2000 godzin a skrzynia 5 razy tyle jak nie jest przeciążana a ile masz godzin bo mój ma 450 godzin dodawałeś mu mocy  czy jest fabryczny.Pozdrawiam

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

ja mam jx95 z 2012 z turem i na razie ma 1500 godzin i nie widać żadnych oznak żeby sprzęgło siadało, raz tylko linkę regulowaliśmy bo się rozkręciła tak że o sprzęgło nie ma się tak bardzo co martwić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RadekGawryluk    213

Ciagnik jest prosty w budowie. Sprzrglo w jx to najczęściej padajaca cześć. Podstwa to regulacja linki sprzęgła (aby był luz na sprzegle ) ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roporolnik    1

Mój case  ma 3000mtg i pracuje z turem, nie był podkręcany na pompie, linka sprzęgła była wymieniana 3 razy.  Ciągnik ogółem godny polecenia lecz moim zdaniem do tura jest przysłaby. Jutro czeka mnie pracy przy ciagniku ponieważ podczas dzisiejszego załadunku obornika nagle tur zaczął wolno pracować. Pierwsza druga i trzecia sekcja wolno pracuje. Na wolnych obrotach praktycznie wcale nie podnosi. Opuszcza normalnie. Może panowie coś podpowiedzą?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roporolnik    1

myślę że pompa jest ok, dodam że podczas dzisiejszej pracy zdarzyła się chwila około 2 min że tur działał szybko, tak jak z fabryki. Jutro podpinam zegar i sprawdzę ciśnienie hydrauliki. Dodam jeszcze że przed dzisiejsza pracą sprawdzałem wszystkie płyny lecz ciągnik stał chyba nierówno i mogło się zdarzyć że dolałem za dużo oleju do skrzyni biegów.  Czy gdy oleju jest za dużo, mogą występować jakieś zakłócenia w hydraulice? Osobiście podejrzewam rozdzielacz albo filtr oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Apropos sprzęgła, jak prawidłowo wyregulowac za pomocą linki? Pedał powinien mieć lekki luz? U mnie pedał dochodzi do górnego położenia i czuć, że linka jest naprężona. 

Edytowano przez piotrols

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Sam odpowiem sobie na pytanie. Luz 3.5-4cm

Edytowano przez piotrols

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

posiada ktoś książkę serwisową do modeli jx w wersji elektronicznej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Mam w wersji papierowej do blizniaczego modelu  NH z serii TDD 


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klk16    0

Witam czy jakaś dobra dusza ma może do podeslania instrukcji napraw do case jx 90 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj