wanczyk-1991

Dokładana klimatyzacja nie działa

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Witam

Kupiłem kombajn claas dominator 86 z dokładną klimatyzacją ale ona nie działa. Wyciągnąłem ją całą i okazało się że kable wyrwane nie sprawdzałem jeszcze czy wentylator działa ale to jest mały pikuś. Bardziej mi chodzi czy ktoś miał styczność z takim czymś i powiedział jak to działa, z kąd takie filtry i czy ta woda ma być w środku? 

IMG_20180206_191926.jpg

IMG_20180206_191903.jpg

IMG_20180206_191853.jpg

IMG_20171122_083208.jpg

IMG_20171104_133015.jpg

IMG_20171104_133029.jpg

Edytowano przez wanczyk-1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

Ja miałem identiko przy forszaju.U ciebie brakuje takiego walca który zanurza się w tej wodzie obracając się .Ten biały płaskownik z ząbkiem go napędza ruchem posuwisto-zwrotnym.Zasysane powietrze przechodzi przez ten walec chłodzi się i nawilża.Ten filter zrobiłem z agrowłukniny,a reszta kurzu osadzała się w wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ten wałek. Dzwonilem troszkę po serwisach i mówili że powinna być jeszcze jakaś pompka wody. Jak to u ciebie wyglądało? Z czego zrobiłeś ten filtr z przodu klimy? I jak to się sprawdzalo w praktyce? Bo nie wiem czy w to inwestować

IMG_20180212_081309.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

U mnie żadnej pompki nie było i nie wydaje się że powinna być.Agrowłuknina od przykrywania pryzmy z burakami na tą siatkę .Ja założyłem klimatyzację prawdziwą myślałem że będzie duża różnica,ale ta wodna całkiem ładnie dawała w porównaniu.Myślę że ten uniwersalny parownik klimatyzacji jest za mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zyz1o
      witam czy warto brac klime do ladowarki ??
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witajcie
      Jest sprawa postanowiłem wskrzesić klimę w mojej reni 550rx bo nie idzie wyrobić tak gorąco... od kupna ciągnika klima była niesprawna jak włączałem klimę w kabinie było słychać charakterystyczne syczenie a gdy zmieniałem natężenie to z tyłu z pod sufitu było słychać że coś tam się przełącza. Pojechałem kilka dni temu sprawdzić szczelność nabili mi azotem no i niby jest wszystko ok startego czynnika było 140 dzwoniłem do claasa żeby mi powiedzieli ile czynnika wchodzi... podobno 1250 no i tyle mi mechanik nabił. Wszystko niby jest ok próżnia, szczelność itp. a klima nie chłodzi niestety i teraz gdy włączam klimatyzację albo zmieniam jej natężenie nic nie słychać żadnego pikania i syczenia. Wiecie co to może być ? czy jak włączam klimę to powinno słychać jakieś piknięcie z jej strony ? (nic u mnie nie słychać) np. w aucie jak włączę to słyszę że sprężarka się włączyła. Jutro odkręcę pokrywę pod halogenami i wyczyszczę styki i taką chłodniczkę może coś pomoże.... A może poprostu za malo czynnika jest ???
       
      Pomocy
    • Przez JAREK2402
      Witam moim problemem jest nie dzialajaca klimatyzacja po jej nabiciu.ogrzewanie na minimum nawiew wl klima na maximum a powietrze idzie c*ple?co jest grane???Druga sprawa resorowanej osi przedniej.Lewe kolo idzie zukosa ? remont zrobiony calkowity osi,mial takie skutki przed remontem i po.Probowalem to naprawic tez potencjometrami przy sworzniach od przodu ale nic nie daje.podobno robi sie jakas kalibracje przyciskami tak twierdza w serwisie ale nikt nie chce puscic pary z buzi.moze ktos z was wie jak to zrobic??
    • Przez nik23
      Kupiłem jakiś czas temu mf6140 i brakowało paska od klimy(klinowego) w trakcie sezonu nieprzejąłem się tym tylko ostro testowałem maszyne. Chodziła nawet nieźle aż tu nagle w tamtym tyg straciła moc, wiec szukjąc na forum znalazlem ze to booster a dokladniej pęknięta membrana. A przy okazji pomyślałem ze założe ten brakujący pasek od klimy, w myśl zasady jak coś jest w ciągniku to ma działać. Więc poszukałem w katalogu numeru(3712531M1 taki znalazłem) ale zeby nie przepłacać u korbankow znalazłem zamiennik za 50zł i jak mi go dostarczyli jakie było moje zdziwienie jak sie okazało ze pasek jest za długi. I tu moje pytanie a ogólniej kilka pytań:
      Jak ten pasek ma być załozony tzn z napędy wiatraka czy z kołapasowego wału?
      Zna ktoś rozmiar tego paska moze być w metrycznych miarach (10x1050 taki strzał)
      Czy przy kompresorze od klimy ma być jakiś szpanier dodatkowy czy szpanuje sie tylko kompresorem?
      Ps tragedia tam nawet palca nie włoży tak ciasno.
    • Przez beni226
      Witam, tak jak w temacie chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość przełożenia klimy od JD 1075 bądz 1085 do 975. Nie chodzi mi tu o kabine tylko o komore silnika czy bedzie to wszystko pasowało, czy jest tyle samo miejsca co w 975 czy różni się coś tam i bedą przeróbki i problem z przełożeniem.
       
      czekam na wasze sugestie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj