dario1601

nowe kosiarki samasz z listwa perfect cut

Polecane posty

dario1601    1

koledzy jakie macie doswiadczenia i opinie o kosiarkach dyskowych samasz . chce kupic dwie nowe przednia 3m i tylna 3m kdf i kdtc  . prosze o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioz    7
Listwę stosują już kilka lat. Mam kt i póki co odpukać jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miastek    34
Bardzo zadowolony po skoszeniu 250 ha w sezonie jedyny co mnie zdziwiło to jak uderzyłem w kamień naszczęście wystawał tylko 15 ponad powierzchnie kosiarka odchyliła się na bezpieczniku hydraulicznym wyłączyłem kosiarki i poszedłem zobaczyć czy nic sie nie stało z listwą a w dysku których najwidoczniej trafił na ten kamień nie było nożyków. Ogólnie polecam perfect cut pracuje cicho w porównaniu do comera więc kupuj tylko na perfect cut tylko dobieraj bardziej swój ciagnik do masy kosiarki bo samaszki są strasznie ciężkie i przy lżejszym ciągniku będzie traktor przeważało ja tak miałem kiedy do zetora 5340 zaczepiłem kosiarke 2,85 o wadze 600 kg to aż bałem się szybko skręcać w lewo a zetora mam rozstawionego na tylnej osi mam nadzieje że troche pomogłem przy wyboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dario1601    1
9 godzin temu, Miastek napisał:

Bardzo zadowolony po skoszeniu 250 ha w sezonie jedyny co mnie zdziwiło to jak uderzyłem w kamień naszczęście wystawał tylko 15 ponad powierzchnie kosiarka odchyliła się na bezpieczniku hydraulicznym wyłączyłem kosiarki i poszedłem zobaczyć czy nic sie nie stało z listwą a w dysku których najwidoczniej trafił na ten kamień nie było nożyków. Ogólnie polecam perfect cut pracuje cicho w porównaniu do comera więc kupuj tylko na perfect cut tylko dobieraj bardziej swój ciagnik do masy kosiarki bo samaszki są strasznie ciężkie i przy lżejszym ciągniku będzie traktor przeważało ja tak miałem kiedy do zetora 5340 zaczepiłem kosiarke 2,85 o wadze 600 kg to aż bałem się szybko skręcać w lewo a zetora mam rozstawionego na tylnej osi mam nadzieje że troche pomogłem przy wyboże.

ja mam nh tm 115 i troche martwie sie o to czy uciagnie te dwie kosiarki . powiedz mi czy duzo problemu jest w wymianie tego klina w module? a od nozy to trzymaki sie urwaly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miastek    34
Trzymaki całe a klina nie wymieniałem więc niewiem taki nh powinien spokojnie dać rade z dwiema kosiarkami ja mam jd 6150M i ciąga samasza kdd 861 z przodu vicon extra 332 F i miałem obawy bo do zestawu niby potrzeba ponad 160 km ale daje rade czasem go troche przydusi jak szybciej jade w gęstej trawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioz    7
Żeby wymienić klin w module odkrecasz dysk a później piaste zdejmujesz. Piasta jest przykrecona kluczem 46 czy 48. Cały moduł jest wymienny. warto kupić sobie 2 zapasowe. I regenerować w miarę potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj