Skocz do zawartości
News
dario1601

nowe kosiarki samasz z listwa perfect cut

Polecane posty

dario1601    0

koledzy jakie macie doswiadczenia i opinie o kosiarkach dyskowych samasz . chce kupic dwie nowe przednia 3m i tylna 3m kdf i kdtc  . prosze o opinie

radzioz    1
Listwę stosują już kilka lat. Mam kt i póki co odpukać jest OK.

Miastek    22
Bardzo zadowolony po skoszeniu 250 ha w sezonie jedyny co mnie zdziwiło to jak uderzyłem w kamień naszczęście wystawał tylko 15 ponad powierzchnie kosiarka odchyliła się na bezpieczniku hydraulicznym wyłączyłem kosiarki i poszedłem zobaczyć czy nic sie nie stało z listwą a w dysku których najwidoczniej trafił na ten kamień nie było nożyków. Ogólnie polecam perfect cut pracuje cicho w porównaniu do comera więc kupuj tylko na perfect cut tylko dobieraj bardziej swój ciagnik do masy kosiarki bo samaszki są strasznie ciężkie i przy lżejszym ciągniku będzie traktor przeważało ja tak miałem kiedy do zetora 5340 zaczepiłem kosiarke 2,85 o wadze 600 kg to aż bałem się szybko skręcać w lewo a zetora mam rozstawionego na tylnej osi mam nadzieje że troche pomogłem przy wyboże.

Wiadomość z agroFakt.pl

dario1601    0
9 godzin temu, Miastek napisał:

Bardzo zadowolony po skoszeniu 250 ha w sezonie jedyny co mnie zdziwiło to jak uderzyłem w kamień naszczęście wystawał tylko 15 ponad powierzchnie kosiarka odchyliła się na bezpieczniku hydraulicznym wyłączyłem kosiarki i poszedłem zobaczyć czy nic sie nie stało z listwą a w dysku których najwidoczniej trafił na ten kamień nie było nożyków. Ogólnie polecam perfect cut pracuje cicho w porównaniu do comera więc kupuj tylko na perfect cut tylko dobieraj bardziej swój ciagnik do masy kosiarki bo samaszki są strasznie ciężkie i przy lżejszym ciągniku będzie traktor przeważało ja tak miałem kiedy do zetora 5340 zaczepiłem kosiarke 2,85 o wadze 600 kg to aż bałem się szybko skręcać w lewo a zetora mam rozstawionego na tylnej osi mam nadzieje że troche pomogłem przy wyboże.

ja mam nh tm 115 i troche martwie sie o to czy uciagnie te dwie kosiarki . powiedz mi czy duzo problemu jest w wymianie tego klina w module? a od nozy to trzymaki sie urwaly?

Miastek    22
Trzymaki całe a klina nie wymieniałem więc niewiem taki nh powinien spokojnie dać rade z dwiema kosiarkami ja mam jd 6150M i ciąga samasza kdd 861 z przodu vicon extra 332 F i miałem obawy bo do zestawu niby potrzeba ponad 160 km ale daje rade czasem go troche przydusi jak szybciej jade w gęstej trawie

dario1601    0

dzieki za odpowiedz. dlugo juz kosisz samaszem jakies awarie byly ?

radzioz    1
Żeby wymienić klin w module odkrecasz dysk a później piaste zdejmujesz. Piasta jest przykrecona kluczem 46 czy 48. Cały moduł jest wymienny. warto kupić sobie 2 zapasowe. I regenerować w miarę potrzeby.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Wojtek026
      Jakiej szerokości posiadacie kosiarki dyskowe z jakimi ciągnikami i jak to się sprawdza czy dla kosiarki 2,8m na zawieszeniu bocznym musi być bardzo równa łąka, czy im szersza kosiarka tym gorsza jakość koszenia, czy szersze szybciej się uszkadza czy zużywa rama i jej elementy w sensie om szersza tym łatwiej połamać i czy z taką np. 2,8m ciężko w transporcie czy mocno wystaje ponad ciągnik i na druty trzeba uważać? ogólnie czy warto pchać się w 2,1m do ciągnika 80km?
      https://www.olx.pl/oferta/kosiarka-dyskowa-nowa-alka-210-unia-famarol-samasz-260-CID757-IDmdVXy.html#95144b6ed4;promoted co o tej alce sądzicie
      cena netto niby nawet z gwarancją
    • Przez yacenty
      Jakie zagrożenia czyhają obecnie na zboża? jak właściwie wyznaczyć termin zabiegu T2? jaką ochronę zastosować, by zwalczyć choroby i zwiększyć plony? 
      Na te i wiele więcej pytań odpowiemy podczas specjalnej prezentacji online poświęconej ochronie liścia flagowego i podflagowego.
      Tylko na AgroFoto.pl: Ochrona liścia flagowego - nowa substancja czynna, nowe możliwości.
      Czwartek 10.05, godz. 20:00
      Poprowadzi Adam Szepiela, Ekspert ds. fungicydów w zbożach z firmy SYNGENTA
      Bądź tam razem z nami!
      Załóż słuchawki, usiądź wygodnie w fotelu i dowiedz się jak właściwie chronić liść flagowy i osiągnąć wysokie plony.
      Link do pokoju webinaryjnego: https://agrofoto.clickmeeting.com/ochrona-liscia-flagowego-nowa-substancja-czynna-nowe-mozliwosci

• Przez Piotr6991z
      Witam.
      Mam pytanie w sprawie pracy z nożami. Podczas pracy z nożami ten siłownik którym chowa się noże ma być wysunięty czy wsunięty? W którym otworze na tej tarczy co jest do wyboru 0, 7, 15, 17 noży ma być zaryglowany ten sworzeń w tym podłużnym czy okrągłym? Próbowałem rożnych sposobów i te noże wysuwają się tylko do połowy.Ma ktoś zdjęcia jak to wygląda z wysuniętymi nożami, będę wdzięczny za każda wskazówkę.
      Pozdrawiam.
    • Przez wow
      Pilnie poszukuje katalogu części kosiarki rotacyjnej czeskiej ZTR 165
    • Przez rzymek98
      Witam. Musze kupic kosiarke, i jaka bybrac? Samasz, Talex? Jakie Mcie opinie o nich? Szeroskosc 1.85. Prosze o opinie posiadaczy

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.