Polecane posty

rafalek24    0

Witam mam problem z biegiem mianowicie wyskakuje mi trzeci bieg na wstecznym Renia 113.14 skrzynia 12×12 .mój sąsiad ma terz renie i to samo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweł89    0

Teraz mam ten problem i kuzyna sasiad teraz tak ma . Ten model po prostu tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalek24    0

No właśnie skończyłem remont i wyskakuje dalej . 

 

Czy tylko w naszych wyskakuje czy może w innych teraz.  Wyskoczy tylko pod obciążeniem na wszystkich zakresach 

 

Remontowałem skrzynie bo pękła mi obudowa i musiałem zmienić i przy okazji zmieniłem synchronizatory na rewersie i wszystkie przesówki kupiłem części oryginalne z demontażu w super stanie . Składana z instrukcją napraw czyli wszystko pomierzone i wyregulowane ,niezgrzyta nic a wyskakuje dalej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142
21 godzin temu, paweł89 napisał:

Teraz mam ten problem i kuzyna sasiad teraz tak ma . Ten model po prostu tak ma.

to ciekawe, bo w naszej takich problemów nie ma, tylko że bebechy wyglądają jak nowe


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015
23 godziny temu, rafalek24 napisał:

No właśnie skończyłem remont i wyskakuje dalej . 

 

Czy tylko w naszych wyskakuje czy może w innych teraz.  Wyskoczy tylko pod obciążeniem na wszystkich zakresach 

 

Remontowałem skrzynie bo pękła mi obudowa i musiałem zmienić i przy okazji zmieniłem synchronizatory na rewersie i wszystkie przesówki kupiłem części oryginalne z demontażu w super stanie . Składana z instrukcją napraw czyli wszystko pomierzone i wyregulowane ,niezgrzyta nic a wyskakuje dalej .

Napisz jeszcze raz tylko bardziej zrozumiale, bo z tego nic nie rozumiem.
Pamiętasz, jak zazębiały się koła na trzecim biegu? (ze śladów na kołach zębatych) Kiedy wyskakuje?

A tak na marginesie: Co trzeba zrobić, żeby pękła obudowa skrzyni?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalek24    0

Kupiłem ciągnik w zeszłym roku sprowadzony z Francji jak to sprawdzałem to wszystko w nim grało ,po jakimś czasie gdy orałem zauważyłem że zaczęła wyskakiwać trójka jak cofam na przykład jak przejezdzałem przez bruzde albo cofałem pod górkę. Nie robiłem z tym nic po prostu miałem ten bieg przy cofaniu.  

A obudowa pękła mi dlatego bo założyłem agregat uprawowe_siewny talerzowy z wałem Parkera. Podnosiła mi przód to położyłem dwa worki piasku na ciężarek dodam że mam komplet . Jak siałem żyto niewypałem pełen zbiornik do siewnika i traktor tego nie wytrzymał urwało 4 śruby a resztę wyłamało na łączeniu skrzyni i mostu. 

Dlatego zmieniłem obudowę.  A więc kupiłem instrukcję napraw i katalog części.  Jak rozłożyłem to oglądając przesówke od trójki i czwórki zauważyłem że jest trochę zużyta więc wymieniłem , a żeby nie rozbierać za jakiś czas znowu to wymieniłem jeszcze przesówki od jedynki i dwójki i rewersu i jeden synchronizator na rewersie ,jeszcze dwa łożyska igełkowe na kole od wom i łożysko na środkowej osi w skrzyni . Doszła jeszcze kupa podkładek dystansowych do wyregulowania wszystkiego. No i po złożeniu pierwsza jazda próbna , rewers  super nic nie zgżyta nawet jak traktor jeszcze nie stanoł biegi też nie zgżytają tylko nieszczesna trójka dalej wyskakuje.  Jak sprawdziłem?  Włączam trójkę i zaczynam pulsować sprzęgłem i po paru razach wyskoczy do przodu trzyma . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203
8 godzin temu, rafalek24 napisał:

. obudowa pękła mi dlatego bo założyłem agregat uprawowe_siewny talerzowy z wałem Parkera. Podnosiła mi przód to położyłem dwa worki piasku na ciężarek dodam że mam komplet . Jak siałem żyto niewypałem pełen zbiornik do siewnika i traktor tego nie wytrzymał urwało 4 śruby a resztę wyłamało na łączeniu skrzyni i mostu. 

W temacie nie pomogę, ale oczywiście cebulatwo wyłazi i muszę o w/w się przyczepić :) nieodparcie taka historia kojarzy mi się z opisami w niektórych tematach z jakimi to sprzętami ciągniki chodza bez problemu itd, po których się zastanawiam, czy ja mam jakąś inną ziemie, czy u innych sprzęt ma inną wagę. Dobra kończę bezsensowne czepianie się :) powodzenia w naprawie.

A mógłbyś napisać jaki koszt części do skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443
Czy ja dobrze rozumiem, piekła obudowa od przeciążenia ciągnika, dziwne. To jak byś tuza założył i duży obciaznik to by pękło jeszcze szybciej. Coś mi się wydaje że wcześniej coś już było pekniety, poprzedni właściciel coś zrobił z nim. A z tym biegiem to rozbierz to i zawołał fachowca który takie rzeczy robi normalnie, bo robienie skrzyni z instrukcji to średnio widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

ciągnik spięty na ramie nie tak łatwo przełamać ¬¬


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalek24    0
1 godzinę temu, izydor6280 napisał:

ciągnik spięty na ramie nie tak łatwo przełamać ¬¬

Rama jest do połowy skrzyni 

6 godzin temu, daron64 napisał:

W temacie nie pomogę, ale oczywiście cebulatwo wyłazi i muszę o w/w się przyczepić :) nieodparcie taka historia kojarzy mi się z opisami w niektórych tematach z jakimi to sprzętami ciągniki chodza bez problemu itd, po których się zastanawiam, czy ja mam jakąś inną ziemie, czy u innych sprzęt ma inną wagę. Dobra kończę bezsensowne czepianie się :) powodzenia w naprawie.

A mógłbyś napisać jaki koszt części do skrzyni?

Chłopie nie masz pojęcia o czym piszesz . Sprawdź sobie wagę agregatu Rol/ex talerzowego z wałem packera plus siewnik Agro masz cały zestaw jest dłuższy od traktora 

Do Łukasz 0920 ciągnik remontowany z fachowcem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4203

Po co mam sprawdzać ile waży?  Z opisu wychodzi, że ewidentnie za dużo. I o to mi chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015
17 godzin temu, rafalek24 napisał:

Kupiłem ciągnik w zeszłym roku sprowadzony z Francji jak to sprawdzałem to wszystko w nim grało ,po jakimś czasie gdy orałem zauważyłem że zaczęła wyskakiwać trójka jak cofam na przykład jak przejezdzałem przez bruzde albo cofałem pod górkę. Nie robiłem z tym nic po prostu miałem ten bieg przy cofaniu.  

A obudowa pękła mi dlatego bo założyłem agregat uprawowe_siewny talerzowy z wałem Parkera. Podnosiła mi przód to położyłem dwa worki piasku na ciężarek dodam że mam komplet . Jak siałem żyto niewypałem pełen zbiornik do siewnika i traktor tego nie wytrzymał urwało 4 śruby a resztę wyłamało na łączeniu skrzyni i mostu. 

Dlatego zmieniłem obudowę.  A więc kupiłem instrukcję napraw i katalog części.  Jak rozłożyłem to oglądając przesówke od trójki i czwórki zauważyłem że jest trochę zużyta więc wymieniłem , a żeby nie rozbierać za jakiś czas znowu to wymieniłem jeszcze przesówki od jedynki i dwójki i rewersu i jeden synchronizator na rewersie ,jeszcze dwa łożyska igełkowe na kole od wom i łożysko na środkowej osi w skrzyni . Doszła jeszcze kupa podkładek dystansowych do wyregulowania wszystkiego. No i po złożeniu pierwsza jazda próbna , rewers  super nic nie zgżyta nawet jak traktor jeszcze nie stanoł biegi też nie zgżytają tylko nieszczesna trójka dalej wyskakuje.  Jak sprawdziłem?  Włączam trójkę i zaczynam pulsować sprzęgłem i po paru razach wyskoczy do przodu trzyma . 

Dzięki za szczegółową odpowiedź. Wymiana przesuwki to za mało.
Prawdopodobna przyczyna: zużyty pierścień synchronizatora 3 biegu. W grę może wchodzić zużyte koło zębate 3 biegu a dokładnie pomocnicze uzębienie tegoż koła łączące się z synchronizatorem poprzez tuleję przesuwną (przesuwka) a także łożysko igiełkowe koła zębatego 3 biegu.

Trzeba zdjąć dekiel skrzyni, wyciągnąć wałek i sprawdzić, jak to wygląda.
Powodzenia.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Następne pytanie, proszę. ;)

Tak, na poważnie: nie wiem, musiałbym widzieć synchronizator i resztę na własne oczy.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalek24    0

Jak narazie na pewno nie Bede rozbierał bo naprawdę sprawdziliśmy wszystko i muszą mi nerwy puścić,  tylko zastanawiam się dlaczego to ustroństwo nie działa jak powinno 

A skąd jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ty tu rządzisz. :D Sprawdź w wiadomościach.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale co tu przerabiać ?? Sprawa jest prosta i są trzy możliwości albo żle złożone , zle wyregulowane i teraz najbardziej prawdopodobne 

Wycięte , zaokrąglone zęby pomocnicze na kole i mufie przesówki ALE TYLKO Z JEDNEJ STRONY która przekazuje moment obrotowy w kierunku do tyłu .

Na skutek ze skosowania lub zaokrąglenia koronek następuje siła wzdłużna która napiera na mufę a dalej widełki i  kulkę blokującą  siła jest na tyle duża kulka nie utrzyma , przy okazji niszcząc widełki i mufę 

Skoro robił fachowiec z serwisówką są podane tam dopuszczne kąty uzębień pomocniczych 

Dnia 7.02.2018 o 19:50, paweł89 napisał:

Teraz mam ten problem i kuzyna sasiad teraz tak ma . Ten model po prostu tak ma.

Ten model ma przebieg z kosmosu :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
5 minut temu, V12 napisał:

Ten model ma przebieg z kosmosu :)

No przecież lakier się świeci a handlarz mówił, że sprzęt tylko latem w sianie kopał na kilku ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł, zaś przy skrzyni - niewskazany. :D
Jeśli miałeś serwisówkę przed oczyma i pomoc fachowca to trzeba było DOKŁADNIE przyjrzeć się WSZYSTKIM elementom składowym 3-go biegu.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj