ozzy

Nie chce gospodarzyć!

Polecane posty

Lukasz1987    61
Grunty u nas są najdroższe w Polsce cena dochodzi do 20tys. zł za hektar rolnego

Chyba jedne z tańszych ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Cena nie jest duza kuzyn ostatnio dal za 3klase 30tys/ha postaraj sie o jakies dzierzawy tak do 20-30ha i sobie zetorem samilo to obrobisz a po jakims czasie bedziesz mogl to kupic, a co do wyksztalcenia rolniczego to chyba moze tez byc jak KRUS oplacasz na siebie to nie musisz go miec ale nie jestem pewien do konca

 

@mirasek, nie narzeka ze mu czegos brakuje wiadomo ceny nie sa zadowalajace ale da sie wyzyc i zapewnic godne zycie rodzinie a ma 4 dzieci wiec troche kosztuje ich utrzymanie i daje rade, wystarczy pomysl dobry on np. wziol sie za hodowle i sprzedasz prosiakow teraz juz ma stalych odbiorcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak czytam te posty to mi się słabo robi...Autor pisze, że nie chce prowadzić gospodarstwa, a wy mu doradzacie, żeby kupił 25 ha ;)( a mówimy o dużych sumach, jakieś 500-750 tyś złotych). Takie posunięcie to samobójstwo, ale widocznie nie brak tu zapaleńców(typu: liczą się chęci, na pewno się uda, jakoś to będzie), którzy zawsze służą dobrą radą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Jak z checiami idzie zdrowy rozsadek to nie jest tak zle bo zadluzyc sie na cale zycie nie jest trudno ale biorac kredyt przemyslisz to 10razy i stwierdzi ze da rade to czemu nie dlatego najlepiej na poczatek wziasc dzierzawy niz kupywac duzo ilosc ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozzy    0

Ale ja nie mam czego wydzierżawić, w promieniu 10km każdy ma swoje mało pole i na pewno nie odda w dzierżawę, lub te pola które juz nie obrabiają to zalesiają! nie chodzi mi tu o rozwinięciu gospodarki...


Jestem jaki jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

Ozzy jak ja bym dostal taki spadek to byl bym w siódmym niebie. Moim zdaniem w dzisiejszych czas miec ziemie to najlepsza iwestycja. Sam nie mam pola a chcialbym bardzo gospodarzyc i dał bym wiele zeby jakos chociaz dzierżawe załatwic sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1298

Jak czytam te posty to mi się słabo robi...Autor pisze, że nie chce prowadzić gospodarstwa, a wy mu doradzacie, żeby kupił 25 ha :D( a mówimy o dużych sumach, jakieś 500-750 tyś złotych). Takie posunięcie to samobójstwo, ale widocznie nie brak tu zapaleńców(typu: liczą się chęci, na pewno się uda, jakoś to będzie), którzy zawsze służą dobrą radą...

Jeden co zna się na rzeczy!.A do autora tematu to mam taką radę:Jak ci dają to bierz,daj to komuś niech sobie uprawia ,budynki jak stare to do rozebrania i koniec?.Ziemię zawsze można sprzedać i na stare lata się kasa przyda!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Hehe a mi babcia odradza prace w gospodarstwie. Mam podobna sytuacje, z ta roznica ze ja chce obrabiac swoje 9ha 3 klasy. Nawet szkoly robimy te same:D Jak bys mieszkal gdzies w woj. kujawsko-pomorskim to ja biore od ciebie to w dzierzawe;d moze zrob tak:jesli nie chcesz w tym gospodarzyc popwioedz to wujkowi, ale jakos delikatnie. Nie sprzedawaj niczego, prezentow sie nie sprzedaje przeciez. Jak juz cos to chyba lepiej puscic w dzierzawe, jakos lepiej to wyglada. Zetorem mozesz np po pracy jezdzic na jakies uslugi np w zniwa, bo widzialem ze prasa jest. Stodole mozesz rowniez komus wynajac. Pomysl troche, a napewno zanjdziesz rozwiazanie. Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a jak z opolskiego jestes to ja bym wziol w dzierzawe

jak to jest jedni dostaja za darmo a ja nigdzie pola nie moge znalesc do kupna ani dzierzawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozzy    0

Sorki ze odkopuje, niby wszystko fajnie oddac w dzierżawę ale z tego co sie zdążyłem dowiedzieć to nikt tego nie chce wziąć bo nie mają po co! w mojej gminie rezygnują z gospodarstw i uprawy czegokolwiek B)

połowe ziemi mam przed domem i myślałem nad uprawa warzyw typu czosnek, cebula.

 

Ewentualnie kiedys w gre mogło by wejsc założenie tor dla pojazdów typowo w teren ze wzgledu na to ze pola graniczą z piaskownią i mozna ja wydzierzawic B)

Co myslicie?

Pozdrawiam


Jestem jaki jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Spójrz na to w ten sposób:

Dostajesz majątek o wartości (z grubsza) kilkaset tysięcy złotych.

7 ha to nie jest duży areał, ale przy dobrym gospodarowaniu daje rocznie kilka-kilkanaście tysięcy zł.

 

Zastanów się czy warto "olać" ofertę zarobku.

 

Idźmy dalej. 7 ha to nie jest duży areał, więc "obrobienie" go nie zajmuje dużo czasu. Myślę że wcale nie kolidowałby z inną pracą (np. mojemu tacie nie koliduje, a mamy dwukrotnie większy areał), natomiast zapewniałby jakiś dochód.

 

I na koniec. Pomyśl o tym jak o inwestycji. Ziemia raczej nie tanieje, tym bardziej działki budowlane. Nawet jeśli nie chcesz gospodarować, zastanów się czy nie lepiej komuś to wydzierżawić (nie mam pojęcia jakie masz możliwości). Dzierżawa zapewnia jakiś tam zysk i pozostawia ci zapas gotówki (ziemię którą możesz sprzedać) na przyszłość.

 

Przykład "z mojego podwórka": Znajomy wydzierżawił większość ziemi sąsiadowi, pozostawiając sobie około 0,5 ha (na "ogródek") i sam pracuje w warsztacie samochodowym.

 

Moim zdaniem przepuszczanie takiej byłoby wielkim brakiem rozwagi.

EDITT: Hmmm troszkę po terminie...


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj