Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DyzioTracor    0

Witam. Chcemy kupić bizona z056, silnik po remoncie góry pali od strzała, ciśnienie trzyma i dowiedzieliśmy sie ze mógł ten silnik być przegrzany jakie mogą być teraz objawy z tym związane. 

zabalex    0

Popękane pierścienie,uszczelka pod głowica, głowica pęknięta

Sean    925
Napisano (edytowany)
39 minut temu, DyzioTracor napisał:

Witam. Chcemy kupić bizona z056, silnik po remoncie góry pali od strzała, ciśnienie trzyma i dowiedzieliśmy sie ze mógł ten silnik być przegrzany jakie mogą być teraz objawy z tym związane. 

Mógł być to nie znaczy że był, większość ludzi 80-90st. traktuje jako przegrzewanie i wywala termostaty, czym robią dopiero bałagan.

Edytowano przez Sean

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

Wiadomość z agroFakt.pl

wiesiek63zmc    55

Przegrzany to szerokie pojęcie ,czy np. się zatrzymał czy tylko przez chwile pogotował chłodziwo. Jak się zatrzymał to mało prawdopodobne  aby dobrze palił bo lubi urwać koncówki  wtryskiwaczy no i będzie skłonny  do łapania temperatury.

DyzioTracor    0

Remont robiony był przegrzaniu sie silnika. Ale słyszałem ze jak był zagotowany to nawet po remoncie lubią dmuchać uszczelke pod głowicą to jest prawda czy fake?

Sean    925

Wszystko zależy jak zrobili, bo jak tylko na sprzedaż , to to różnie może być.

STEPHEN KING

Agriculture    227
Wszystko zależy od tego jaki zakres zawierał owy remont.

Człowiek z pasją

zabalex    0

wystarczy  tylko że głowice nie dali do splanowania o może dmuchać uszczelke

akowicz111    144
Napisano (edytowany)

Po porządnym ,,grzaniu,, wystarczy że głowic nie ,,splanujesz,, i duże prawdopodobieństwo że uszczelki będzie dmuchać. 

Edytowano przez akowicz111

Sean    925

Lub zrobili i doszli do wniosku że coś się dzieje i na sprzedaż, niektórzy wręcz nie mogą żyć żeby kogoś nie wyrolować.

STEPHEN KING

DyzioTracor    0

Z tego co mówili to były wymieniane tuleje wraz z tłokami głowica po planowaniu, wał nie ruszany z tego co mówili był w dobrym stanie. Czyli można powiedzieć że jeżeli remont był dobrze zrobiony to nie powinno być żadnych problemów z silnikiem? :)

zabalex    0

Przy tak rozebranym silniku nie sprawdzić wału i panewek to trochę lipa 

pawel885    752

Typowe myślenie poPOMowskich mechaników przy angielskich silnikach - wał gładki czyli zero zużycia, zakładają nowe zestawy a tu trachhhh.... 

DyzioTracor    0

W sensie nie ruszany chodziło mi o to że nie był szlifowany panewki były ok. nie powycierane 

powitać kupiłem bizona zo 56 przed kupnem poprzedni operator przegrzał silnik że pierścienie popekały ale zaczoł brać olej jak go kupiłem zaraz wymieniłem pierścienie tuleje były nie naruszone nie porysowane jak złożyłem nowa uszczelka pod głowicę po połowie sezonu zaczoł brać olej dość mocno ciśnienie na tłokach w normie czy może być przyczyną że bierze olej głowica mikro pęknie ja jak się rozgrzeje

Sean    925
18 minut temu, DyzioTracor napisał:

Z tego co mówili to były wymieniane tuleje wraz z tłokami głowica po planowaniu, wał nie ruszany z tego co mówili był w dobrym stanie. Czyli można powiedzieć że jeżeli remont był dobrze zrobiony to nie powinno być żadnych problemów z silnikiem? :)

Z pewnością,               :)               zwłaszcza jak robili go w stodole domorosłe mechaniki.                                     :P

STEPHEN KING

akowicz111    144
13 minut temu, marcinkosmala_138048 napisał:

powitać kupiłem bizona zo 56 przed kupnem poprzedni operator przegrzał silnik że pierścienie popekały ale zaczoł brać olej jak go kupiłem zaraz wymieniłem pierścienie tuleje były nie naruszone nie porysowane jak złożyłem nowa uszczelka pod głowicę po połowie sezonu zaczoł brać olej dość mocno ciśnienie na tłokach w normie czy może być przyczyną że bierze olej głowica mikro pęknie ja jak się rozgrzeje

Prawdopodobnie przegrzane tuleje się ,, zajechały,, w czasie sezonu.

To na wiosnę silnik na ziemię i wymiana tulei jednak czy też może wchodzić pęknięta glowica jeśli nalali zimnej wody jak się wygórowana 

Tylko że pracując że scinacze temperatura w normie i nie kopci wogule nawet na wolnych obrotach

pierścienie bodajże były zakładane szare takie jak poprzednie jak w sklepie z częściam kupowałem pierścienie to się pytali czy do kombajnu czy do inego silnika bo przynieśli dwa komplety te szare i chromowane na opakowaniu pisało do stosowania do silników sw400 bizon jak coś kojarzę teraz jesienią jak fruwał w przystawce do kukurydzy na 10 g pracy pociągnął 3 l oleju filtr powietrza nowy przeloty w filtrze czyste bo regularnie jest dbanie oto

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kingway
      Witam , czy ktoś z was posiada lub wie gdzie znaleźć katalog części do kombajnu Bizon Rekord z 1997 roku ? 
    • Przez marcink46
      Na sprzedaż kombajn zbożowy Bizon Rekord ZO58. Rocznik 1986r., stan techniczny bdb, wizualnie dobry... naprawy wymaga mocowanie prawej pokrywy napędów młocarni. Kombajn ma w pełni sprawny układ jezdny z dobrze działającą skrzynią biegów jak i cała instalacją elektryczno-oświetleniową. 

Maszyna przed poprzednim sezonem przeszła naprawę/wymianę ważniejszych podzespołów, m.in. wymianę łożyskowania wraz wałem napędowym na głównym bębnie młócącym, wraz z pomiarem bicia, podobna wymiana całego wału w podajniku pochyłym. Wymieniono także łożyskowanie odrzutnika raz z kompletem tulei regulujących obroty na bębnie, jak i wiele innych elementów.

Silnik wraz z turbiną zdrowy, nie grzeje się i trzyma ciśnienie nawet na ciepłym, nie dymi jak typowy rekodowski nawet z załączoną sieczkarnią. Sieczkarnia załączana elektro-magnesem, w komplecie wózek transportowy. 

Sprzęt poza sezonem garażowany w komplecie z hederem, nie picowany na sprzedaż. Zdjęcia pochodzą z poprzedniego sezonu, możliwość wykonania nowych. 

Jak to pracuje: https://www.youtube.com/watch?v=yS3fJ31elvM
      Link do ogłoszenia ze zdjęciami oraz numerem tel: https://sprzedajemy.pl/kombajn-bizon-rekord-zo58-1986-sieczkarnia-video-dobryniow-2-e30984-nr56049785
      Cena: ok 50 000zł do uzgodnienia.
    • Przez Darek914
      Witam mieliście co takiego w bizonie.Jak kosisz pod wzniesienie obroty stoją na silniku 2000- 2100tak jak po wino a jak jedziesz ze wzniesienia to warjują na 2800.Tak samo robi sie jak wjedziesz w zboże to jest ok a jak wyjeżdzasz to znowu wskakują do maxa prawie.co to morze być pompa,czy cos innego?
    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie do użytkowników Z056,czy u was szybko nagrzewa się górny pas jezdny.Bo w moim chwile pochodzi i już jest ciepły,czy może to być wina łożysk w przystawce pasowej?
    • Przez ursusikc330m
      Ile czasu zajmuje wymontowanie kosza sitowego i czy trzeba odkręcać tylną oś i obudowę wytrząsaczy?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.