marconi965

Problem z wydajnością mleczną u krów

Polecane posty

marconi965    0

Witam, od paru dni zmagam się z coraz mniejszą wydajnością u krów mlecznych. W tej chwili dojnych jest 9 sztuk (wszystkie HF), dzienna wydajność wynosi ok 70 litrów. Krowy dostają dziennie ok. 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10 kg sianokiszonki, 10 kg siana, 3 kg śruty zbożowej (owies, pszenżyto, jęczmień) i 1 kg śruty rzepakowej/szt. Czy miał ktoś z was podobny problem? Wiele sztuk jest młodych, ale przynajmniej połowa stada jest po wycieleniu, także dziwi mnie ta mała ilość mleka. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodykom1    18

Dużym znawcą nie jestem ale moim zdaniem powineneś dołożyć białka bo od 9 krów 70 litrów dziennie to faktycznie nędza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodykom1    18
1 minutę temu, marconi965 napisał:

w wynikach białko wynosi koło 3,5%, tłuszcz koło 4,7% więc az takiej tragedii nie ma.

a mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

czym podnieść mocznik w mleku? w wynikach mam około 100 ciągle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodykom1    18

no właśnie białkiem dołóż rzepaku i jak masz to soje mocznik masz bardzo niski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marconi965    0
3 minuty temu, HANK napisał:

czym podnieść mocznik w mleku? w wynikach mam około 100 ciągle

To zależy od wyniku białka, jeśli jest niski mocznik i niskie białko w wyniku, brakuje energii i białka w dawce, natomiast wysokie białko i niski mocznik to deficyt białka i nadmiar energii. Podnieść możesz najtaniej chyba dodając śrutę rzepakową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodykom1    18
3 minuty temu, marconi965 napisał:

mocznik ok 250 mg/l

według tych wynikow to powinny doić chyba że bardzo kiepskie objętościówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Rozważyłbym też choroby zakaźne przy nagłym spadku mleczności o ile nic nie zmieniałeś w żywieniu, nie ma innych objawów w stadzie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marconi965    0
8 godzin temu, Piotr0224 napisał:

Rozważyłbym też choroby zakaźne przy nagłym spadku mleczności o ile nic nie zmieniałeś w żywieniu, nie ma innych objawów w stadzie?

 

U 2 krów widoczna była biegunka, z którą już sobie poradzilem, oprócz tego lekki brak apetytu, innych objawów brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449
10 godzin temu, mlodykom1 napisał:

no właśnie białkiem dołóż rzepaku i jak masz to soje mocznik masz bardzo niski

to jaki jest prawidłowy mocznik??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11

Podejrzewałbym spleśniałą paszę lub kwasica lub problem z żwaczem o ile żywisz tak samo, gorączki nie mają?, dostępność wody swobodna. Zaznaczam że nie jestem specjalistą w krowach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marconi965    0
7 godzin temu, Piotr0224 napisał:

Podejrzewałbym spleśniałą paszę lub kwasica lub problem z żwaczem o ile żywisz tak samo, gorączki nie mają?, dostępność wody swobodna. Zaznaczam że nie jestem specjalistą w krowach :)

Pasza jest dobrej jakości, ale zauważyłem też bardzo mały apetyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otfin69    2
Pseudo specjaliści poco doradzacie jeżeli nie macie pojęcia o żywieniu bydła. Marconi skontaktuj się z jakimś żywieniowcem, każda firma paszowa ma ich pełno. Moim zdaniem zadużo mają suchej masy. Każda krowa może dziennie przyjąć jej około 24 kg.Wyniki masz ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marconi965    0
Dnia 5.02.2018 o 16:52, leszek1000 napisał:

wyniki  z udojów daj 

Ostatni, trochę spadły: białko 3,30, tłuszcz 4.37, mocznik 231, na szczęście mleka jest już troszke więcej, idzie powoli w górę, wydaje mi się że brakowało im energi. Nie chcąc zaczynać nowego tematu, ma ktoś z Was doświadczenie z chorobami cieląt??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xabarx    15
kukurydza 20-25 kg dziennie I koniecznie w dwóch dawkach, rano i wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuńczyk    46

Swojego czasu miały u mnie w stadzie cieleta często biegunki ,spory procent upadków  lekarz weterynarii pobrala kal do badania w wynikach rotowirusy.  szczepienie krow pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez zaczad
      Witajcie
      Mam problem, kilka dni temu zaczęły się padnięcia krów. Rozpoczęło się od 3 sztuk które nie wstały z nocy. Weterynarz na wzmocnienie dał glukozę i wapno. Rano już  były martwe, a 5 kolejnych zaczęło toczyć ślinę z pyska( dosłownie leciała jak z kranu). Poszła znowu glukoza wapno nasercowe leki, Wieczorem 2 zeszło a kolejne 3 zaczęły toczyć ślinę  pyska. Powiatowy inspektorat pobrał próbki pasz treściwych, krew i wycinki narządów wewnętrznych. W międzyczasie padały kolejne z takimi samymi objawami. Karmię  już tylko sianem, którego praktycznie nie jedzą. Do tej pory padło łącznie 17 sztuk, bydła a 3 już nie wstają. Mało tego słabo wygląda reszta i chyba stado 40 sztuk stracę (całość) . Wyników jeszcze nie ma. Mo ze ktoś coś wie, bo  żadne leczenie nie pomaga (atropina, soda, drożdże) mają tak zbitą treść  że sondą nie daliśmy radę podać płynu by je nawodnić. Mocznika nie stosowałem w żywieniu
       
    • Przez MałaMi
      Witam. Mam problem z jedną krową. Mianowicie... Doimy krowy we troje w sumie na zmiane. Z żadna nie ma problemu tylko ta jedna. Tesciowa ją doi a gdy nastepnego dnia mąż czy ja chcemy ją wydoić to po prostu nie oddaje mleka. Czasem przepusci około litra z ponad 12 jak powinna dawac. Powiedzcie mi co z nia zrobic zeby oddala nam mleko. 
    • Przez Siwecki97
      Witam,
      Potrzebuje opinii o kombajnie zbożowym Fendt 5220E/5225E jak i o całym koncernie produkującym Laverdę, Fendta i Massey'a Fergusona. Prosze podsuwać również opinie i ceny innych marek kombajnów.
      Pozdrawiam!  
    • Przez kamil100691
      Posiadam pierwiastkę rasy montbeliarde wycielona z miesiąc temu dziś rano spuscila z siebie prawie całe mleko jak przyszedłem leciało z 4strzykow zostalo może z 2litry...wcześniej dawala może z 11 na udoj wieczorem to samo leci cienkim strzykiem ale z wszystkich 4 😏 może ktoś miał coś podobnego lub zna na to jakiś patent 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj