Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wojtas777    0

Witam koledzy mam pytanie a raczej potrzebuje doradztwa mam dwuletnia krowe mleczna bardzo wdzieczna spokojna daje bardzo ladne cielaki ale dostalem oferte zamiany jej na dwa cielaki ncb wiek 1,5 miesiaca i jalówke mm czerwono biala w wieku 5 miesiecy i niewiem co robic potrzebuje porady czy warto sie zamienic pomórzcie cos doradzic bede bardzo wdzieczny

Pawel328    159
a kto ma Ci doradzać? chyba umiesz liczyć? ile warte są te cielaki oraz ile warta jest ta krowa no i wynik sam się pokaże czy warto.

Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

janczar810    269

tak na szybko wychodzi ok 4tys i czy ta krowa jest cielna -jak tak, jak długo. Jeśli była by pusta tzn. nie cielna to wydaje mi sie ciekawa propozycja :) masz 3szt za jedną i do tego masz możliwość na dopłaty do nich. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Wojtas777    0
1 minutę temu, janczar810 napisał:

tak na szybko wychodzi ok 4tys i czy ta krowa jest cielna -jak tak, jak długo. Jeśli była by pusta tzn. nie cielna to wydaje mi sie ciekawa propozycja :) masz 3szt za jedną i do tego masz możliwość na dopłaty do nich. 

krowa cielna od okolo miesiaca 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Krowiara
      Przez Gość Krowiara
      13. czerwca się ocieliła i po tygodniu trochę osłabła. Dzień wcześniej zerwała łańcuch (chciała iść chrupać trawę), a później już nawet z obory nie chciała wyjść. Jest słaba i mało je, brak jej apetytu, że tak powiem. Ketoza to nie jest, bo to nie krowa mleczna, a mięsna simentalka. Dużo przeżuwa, je z wyciągniętą głową i trochę chudnie.
      Bardzo mi na niej zależy, ponieważ to moja ulubiona krówka i nigdy się tak nie zachowywała.
      Dodam też, że przed zapłodnieniem była trochę utuczona, bo jej przeznaczeniem była rzeźnia. Los się zmienił i kryliśmy ją pierwszy raz w wieku 2 lat.
    • Przez Kalczuk
      Lupie 3 lub 2 byczki okolice Kwidzyna 
    • Przez pyraraf
      co sądzicie o krowach mlecznych pod wiatą przez cały rok. ma ktoś z was takie rozwiązania ? podzielcie sie doświadczeniami plusy minusy wysyłajcie zdjęcia.
    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
    • Przez szaman1
      Witam chciałbym się dowiedzieć czy miał ktoś kiedyś przypadek, że krowa poroniła ( wycieliła)jednego z cielaków a drugiego donosiła. Miałem już przypadek że krowa wycieliła w terminie jednego zgniłego cielaka, a drugi był żywy i ładnie rósł. Ale wczoraj krowa nagle cała się zrobiła gruba pomogłem jej wyciągnąć jednego cielaka był prawie na wierzchu coś ok 7 mies poszło sporo wód jeszcze takiego czegoś nie widziałem ze 6-7 wiader.Zastanawiam się czy to mocz się nie zatrzymywał w środku bo krowa nagle spuchła a po wyciągnięciu deska No i teraz wyciągnąłem drugiego był dalej w pęcherzu wodach i żywy oczywiście zdechł po 10 min , nie wiem czy popełniłem błąd wyciągając tego drugiego może by go donosiła, a może nic by z tego nie było?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.