Luki1988

Samopoziomowanie ładowacza

Polecane posty

Luki1988    5

Witam.

Zamierzam dorobić samopoziomowanie mechaniczne do ładowacza firmy Wol met.

Na co zwrócić uwagę? Jakie odległości zachować między siłownikiem - trójkątem - a belką łączącą?

Czy wystarczy wszystko spiąć do kupy żeby zadziałało?

NA PIERWSZYM ZDJĘCIU MÓJ ŁADOWACZ.

NA DRUGIM CO CHCE DOROBIĆ.

 

ladowacz-czolowy-tur2b-euroramka-zetor-nowy-pozostale-pasturka-391244312.jpg

images.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz4321    98
Z braku przekładni między ramką a siłownikiem trójkąt będzie musiał być bardzo duży. Cięgno od kolumny wsporczej też będzie musiało być zamontowane bardzo wysoko, żeby to poziomowanie działało jak potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Właśnie ten aspekt mnie zastanawiał, czy brak tych tzw "bananów" będzie problemem :/hmm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Niekoniecznie. 

Odległość mocowania ramki i mocowania silownika do ramki ma sie równać odległości na zgięciu tura. I tu bedzie spora bo musisz się odnieść do tej na dole przy ramce. 

Ale już odległość mocowań  górnej belki tej co będzie szła od słupka do zagięcia ramy tura może być dużo mniejsza. Ważne by po obu stronach była taka sama. Pamiętać trzeba że im mniejsz odległość, tym większe siły będą działały. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Dzięki ci wielkie:)

będę próbował zrobić próbę najpierw na słabszych materiałach żeby na pusto się nie narobić.

Jeśli masz jeszcze jakieś uwagi to podpowiadaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Kąty też muzisz zachować w proporcji. Na słupku sworzeń od poziomowania musi być przesunięty w stronę kabiny bo po podniesieniu rama staje niemal w pionie i będzie kolidować

Screenshot_20180205-083828.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

o sworzniach przy kabinie pomyślałem. Dospawam nowe mocowanie z grubej ceówki z tyłu słupka.

Które kąty? Sory że pytam tak szczegółowo ale każda info jest cenna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Jedynka jest przesunięta do tyłu, to i trójka tyle samo co przy tych samych rozstawach daje ten sam kąt. Tak samo jak 6 i 7 jest w pionie to i 4, 5 musi być w pionie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

ZYLA powiedz jeszcze czy siłownik- trójkąt i belkę mam ustawić i spiąć w pozycji tura max opuszczonego do ziemi? (w moi przypadku to pierwszy otwór , a mam ich trzy).

Bo jeśli złoże to na innym otworze to potem będzie problem przy opuszczeniu do ziemi jak już zrobię to samopoziomowanie. Dobrze myślę? A może to jest tak że przy poziomowaniu nie będzie możliwości  zmiany otworu na siłowniku głównym? Tylko będzie musiało być na jednym?

Na pierwszym otworze mocowania siłownika np łyżkę upuszczę do ziemi, ale juz na drugim nie i tym bardziej na trzecim. Najczęściej używam otworu środkowego optymalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Nie widzę by miało to znaczenie. Po modyfikacji też będziesz mógł przekładać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

np jak zepnę to do kupy na otworze na którym nie da się opuścić tura do ziemi a potem przełożę siłownik na otwór z możliwością opuszczenia do ziemi to nie wyjdzie tak że a belka od trójkąta będzie za krótka? Nie będzie ciągnąc na chama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Caly myk w tym by tur chodził ze skrajności w skrajnosc bez kolizji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

ZYLA  doradź jeszcze czy belka do trójkąta wystarczy jak będzie z profila 40x40x5mm i trójkąty z blachy 6mm? Duże idą obciążenia na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

Zrobiłem dzisiaj prototyp samopoziomowania ale już widać że siłowniki są za krótkie żeby wykonać odpowiedniej wysokości trójkąt. Zrobiłem taki trójkąt jak mi siłownik pozwolił i efekt był taki że przy podnoszeniu trójkąt oparł się o ramę a tur był podniesiony może do połowy. ZYLA trójkąt musi być mniej więcej tak jak narysowałeś ale kurde te siłowniki... a nie chce przy nich kombinować i dospawywać. 

Może masz jakiś patent na to?

Pomyślałem ze mogę je wydłużyć prze wysunięciem ich hydrauliką ale wtedy wiadomo zmniejszy się zakres drugiej sekcji..

 

Może jeszcze ktoś się wypowie?

Screenshot_20180205-083828.thumb.png.6c046681059130e46d1a39fb3460a03b.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

O widzisz nie przewidzialem tego. Zostaje Ci na dole robić ten banan. Innej opcji ja nie dostrzegam poza przedłużeniem siłownika. Myślałem też o daniu niżej trójkąta, ale to też odpada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki1988    5

kurde zrobienie bananów już się robi skomplikowane..chciałem tego uniknąć. Samo zrobienie to nie problem tylko te wymiary żeby to wszystko pasowało.

A na koniec okaże się że wraz poziomowanie nie działa i wszystko na marne..hmm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez macius11157
      Wiatm chciałbym sie dowiedzieć gdzie powinien byc podpięty ladowacz czolowy w deutzu dx 4.50 bo nie Bardzo wiem co przedni wlasciciel podpial go pod wyrownywacz cisnienia od hamulcow i nie da sie na hamulcu opuscic ladowacza raczej powinien byc podpiety pod.pompe ale gdzie dokładnie?
    • Przez Shogun
      Zakupiłem ładowacz czołowy ALLIED 594 do mojego Belarusa 952 i muszę nieco przerobić mocowania, lecz nie wiem jak wyznaczyć ich wysokość/odległość od "ziemi".
      Czy euro-ramka po maksymalnym opuszczeniu ma być na równo z powierzchnią ziemi czy powinna mieć możliwość zagłębienia się jeszcze, jeżeli tak to ile?
      Wiem że mógł bym na oko to zrobić lecz jak coś robić to lubię zrobić to właściwie a wiadomo jak będzie tur za wysoko to będą problemy z nabieraniem materiałów sypkich czy ziemi, a jak zamontuję go znów za nisko to nie wykorzystam maksymalnej wysokości podnoszenia, niby nie wielka różnica ale czasem te parę/paręnaście cm robi różnicę.
      Stąd pytanie jak macie zamontowane swoje tury, chodzi mi o te z mocowaniami fabrycznymi, najlepiej bardziej markowe bo rzemieślnicze to myślę że mocowania robią tak +/- na oko.
      Z góry dziękuję za każdą informację.
    • Przez Karol123456
      Cześć,
      Zakupiłem ładowacz czołowy john deere 640a do mojego ciągnika 6200 i mam pytanie odnośnie poprawnego podłączenia hydrauliki. W ładowaczu zastosowany jest rozdzielacz z linią ls, tylko w ciągniku nie mam zamontowanego "bloku zaworowego PowerBeyond" czy jakoś tak. Dodatkowo w rozdzielaczu jedna z sekcji ciężko działa (ciężko przesuwa się suwak w rozdzielaczu) i nie wiem czy nie będzie taniej/lepiej kupić nowy rozdzielacz z joystickiem za ok 1000 zł i podłączyć go normalnie bez sterowania? Czy lepiej jednak kupić https://www.olx.pl/oferta/blok-zaworowy-dystans-john-deere-al161388-do-ladowacza-czolowego-CID757-IDrGBE5.html i poprawić/zregeneorwać rozdzielacz? A może ktoś ma do sprzedania ten PoweBeyond?
       
       
    • Przez MarianoKam
      Witam próbuję podłączyć rozdzielacz Nimco od ładowacza czołowego mam trzy wyjścia od rozdzielacza zasilanie P ,powrót pod ciśnieniem T1 ,i swobodny spływ T2 gdzie wpiąć się w hydraulikę od traktora ,chcę ominąć podłączenie pod gniazda .Proszę o pomoc
    • Przez noris2000
      Witam! Mam nie lada problem po kilku latach od zamontowania ładowacza w mf 255, do tej pory wszystko było ok raptem pojawił się problem ładowacz nie chce opuszczać, a im większe obciążenie tym gorzej. Poprostu się zacina i stoi w miejscu. Siłowniki od pierwszej sekcji są jednostronnego działania, wszystko podłączone przez rozdzielacz pod siedzeniem i spływ bezpośrednio do skrzyni.  Pozostałe sekcje działają idealnie, rozdzielacz zwykły 3-sekcyjny. Pomoże ktoś? Może potrzebna jakaś regulacja. Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj