Zaloguj się, aby obserwować  
jerry193

Valtra T121 czy N141

Polecane posty

jerry193    0

Witam mam dylemat ponieważ nigdy nie pracowałem na ciągnikach valtry, ciągnik ten pracowałby z pługiem 4x48 obrotowy, agregatem uprawowo-siewnym 3m oraz agregatem pościerniskowym 3m,który model lepiej by sobie radził z tymi maszynami i jak ze spalaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Zakładam, że to ma być główny ciągnik w gospodarstwie. Więc tak poleciłbym rodzinę T gdyż jest to już 6 cylindrów a nie 4 jak w N do tego jest cięższa oraz ma większy podnośnik ( fakt w N można go zamówić). Poza tym to dlaczego nie T131 tylko T121. Porównując 131 z 141 masz ta samą moc 121 jest dobre 10KM słabsza, czyżby różnica w cenie była tak znaczna, zauważ że T ma bogatsze wyposażenie więc doposażając N do wersji T cena będzie praktycznie z niewielką różnicą.

Co do spalanie to z tymi modelami styczności nie miałem, posiadamy serię N ale 91 i 82 oraz T ale 182 jesteśmy zadowoleni z tych ciągników nie mają dużego apetytu na paliwo, no chyba, że ja zadaję paszę bo mi zawsze się śpieszy to spalanie wzrasta. Awarii nie stwierdziliśmy poza normalnym zużyciem eksploatacyjnym. Roboty mają u nas sporo ciągniki u nas nie stoją rocznie robią powyżej 1000 mtg.

Pozdrawiam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Niedawno na pokazach ujeżdżałem N 142 Versu super sprzęcik,bardzo zwrotna no i konfort jazdy też niezły chociaż w T 161był nieco lepszy.Jak bym miał wybierać to wziął bym T121 wiadomo słabsza ale co 6cylindrów to sześć


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Mysle ze T121 bedzie lepszy wyborem jak koledzy wyzej mowia co 6 garkow to 6 jest mniej wyzylowany silnik a N141 ma mocno wyzylowany silnik do tej mocy. Moj kuzyn troche zaluje ze nie wziol T121 bo N 111 ktra ma lekko podrywa bo jest krotka i czuc w niej dziury. Ale jezdzi sie bardzo wygodnie jak sie nabierze wparawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

Ja bym ci polecił coś z 6 garów bo przy pługu będzie ci przód dygało w górę. U nas kuzyn ma n142 versu i obciążnik na przodzie 480 kg i przy pługu unia 6 skib z packerem normalny nie obrotowy to przód idzie w górę a pług się nie podnosi.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerry193    0

A czy pracował już ktoś na ciągniku N141? i czy może coś o nim więcej powiedzieć jak on się sprawuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

Ja miałem ją na testach. zaorałem nią ze 4 hektary z podczepionym ibisem ls 3+1 orałem bardzo głęboko ledwo co ścinacze było widac, także miała co ciagnac. Tam gdzie było sucho to się sąsiada dwa razy wyprzedzało a tam gdzie mokro to nawet i porządne michaeliny nie pomogły, przód naprawdę słabo dociążony mocno go podrywało. Moje zdanie jest takie, ciągnik dobry jeśli na chodzic przede wszystkim z ładowaczem i jeśli ma pracowac z maszynami pod PTO, do pracy w polu cieżko bedzię wykorzystac jego moc. w galerii pod fotkami mam kilka komentarzy wartych przeczytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerry193    0

a czy ktoś kto posiada valtre T121 mógłby się o niej wypowiedzieć jak się sprawuje w cięższych pracach oraz jak ze spalaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj