elektrotech

Opryskiwacz-kontrola drogowa

Polecane posty

andrzej2110    535

Czy coś nowego?? hmm w sumie to co tam powiedzieli to już i tak wiedziałem. Film był ciekawy jak facet pryskał staw z rybami :blink: Z nowości dowiedizałem sie że nad studzienkami w polu nalezy zamknać fragment lancy. Tylko że u mnie akurat nie ma czegoś takiego na polu :huh: Trochę informacji o przechowywaniu oryksów w gospodarstwie. Co ze środkami przeterminowanymi (u mnie takich nie ma bo nie robię zapasów na kilka lat).

Czego zabrakło?? hmm trudne pytanie. Musiał by ktoś powiedzieć o czymś czego tam nie było żeby to wiedzieć.

 

A właśnie. Szafka na przechowywanie oprysków powinna mieć jakiś określony kolor czy to bez znaczenia??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fito1973    0

ten film sam bym chciał zobaczyć;) masz jakies namiary na goscia co go puszczal?

 

szafka dowolna:) kolor dowolny:) byleby zamykana na klodke, - wersja najprostsza, ci co biora udział w jakis programach lub systemach zarzadzania jakoscia juz bardiej musza sie postarać:)widziałem w systemie eurogap szafki, ze niejeden w kuchni by taka zawiesił:)

ale najwazniejsze:

- zamykana, klucz tylko ten posiada co ma szkolenie - nie moze być tak ze dzieci maja dostep, ( za takie cos jestem bez zadnych skrupolow uprzykrzyc strasznie zycie...)

- wskazane oznakowanie: tabliczka - naklejka z napisem - srodki ochrony roślin i trupia czaszka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie mam namiarów na tego gościa a raczej gościowe ;)

 

Z tej szafki najbardziej mi się nie podoba ta kłódka właśnie... U mnie dzieci nie ma i narazie na to się nie zanosi. Zresztą zawieszę jo na jakieś 150cm nad podłogą. Tabliczkę mam na drzwiach pomieszczenia w którym będzie ta szafka. Czaszki nie mam. W tym pomieszczeniu mam nawozy wiec cała chemia jest w jednym miejscu.

 

Na filmie był okazany opryskiwacz ze skrzynko na opryski. Czy środek to trzeba dopiero na polu wlewać??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fito1973    0

no własnie...to ze nie masz dzieci nie oznacza ze nie przyjda sasiada lub z rodziny.....zdrowy rozsadek nakazuje trzymac pod zamknieciem, i nie chodzi tu juz o przepisy.....tabliczka moze byc na dzrzwiach, ja tu bym juz 2 klodki widział;) i na drzwi i na szfke:))

 

srodek mozna wlewać i na podworku, ale z zachowaniem zasad bhp:) nie przy studni, nie przy domu, najlepiej w 1 wyznaczonym miejscu w pewnym oddaleniu ( miło by było gdyby był BIOBED (mowili o tym?)

 

i zamykaj na kłódkę, goraca pośba do wszystkich...( u nas były zatrucia i wiele pozniej płaczu...)

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Do tego pomieszczenia nie wchodzi się bezpośrednio z dworu. Wejście jest z garażu a garaż jest zamykany na kłódkę na noc. Tu widać te drzwi z tabliczką http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=155884

 

O BIOBED mówili ale u mnie nie ma gdzie tego zrobić i wogóle mało jest oprysków bo i małe gospodarstwo.

 

W tym pomieszczeniu mam również ropę do ciągnika. To chyba nie przeszkadza??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

no własnie...to ze nie masz dzieci nie oznacza ze nie przyjda sasiada lub z rodziny.....zdrowy rozsadek nakazuje trzymac pod zamknieciem, i nie chodzi tu juz o przepisy.....tabliczka moze byc na dzrzwiach, ja tu bym juz 2 klodki widział;) i na drzwi i na szfke:))

 

srodek mozna wlewać i na podworku, ale z zachowaniem zasad bhp:) nie przy studni, nie przy domu, najlepiej w 1 wyznaczonym miejscu w pewnym oddaleniu ( miło by było gdyby był BIOBED (mowili o tym?)

 

i zamykaj na kłódkę, goraca pośba do wszystkich...( u nas były zatrucia i wiele pozniej płaczu...)

 

czy można ciągnąć wode z rzeki, stawu, rowu, opryskiwaczem bespośrednio do zbiornika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fito1973    0

nie - nie wolno, masz tu mozliwoś skazenia srodowiska i to bardzo duze....

 

 

do andrzeja:

 

jak na zdjeciu jeszcze klodeczka na tych drzwiach bedzie to juz bedzie super:)

 

ropa nie przeszkadza,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

skoro kupiłem nowy opryskiwacz z atestem, certyfikatem, jest fabrycznie wyposażony w wąż ssawny z zaworem zwrotnym, mało tego było przeprowadzone jego badanie, finasowany ze środków unijnych, PIOR powinien zabronić sprzedaży takiego opryskiwacza z takim wyposażeniem , a unie nie dofinasowywać.Wszyscy wiemy jaki Unia kladzie nacisk na ochrone środowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Bo to jest do zaciągania wody np z beczki na polu. Ja tankuje opryskiwacz na podwórku z kranu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

To nie tak

urządzenie do samonapełniania opryskiwacza nie ma nic wspólnego z ochroną środowiska -panie inspektorze-

to jest stosowane do napełniania zbiornika opryskiwacza /np. RSM-em / .

I co do tego atest.

Zasady korzystania i poboru wody ze źródeł naturalnych to też dyrektywa tylko inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fito1973    0

do RSM 32

 

pytanie dotyczyło czy można pobierac wode z rzek , jezior a nie z budowy opryskiwacza....

 

napisze jeszcze raz- pobór wody z jezior , rzek stwarza bardzo duze zagrozenie i nie nalezy tego robić, nawet mając urzadzenia które blokują możliwość cofki cieczy....

oprócz tego na pobór wód powierzchniowych należy uzyskać pozwolenie wodnoprawne z wydziału Środowiska i Rolnictwa

 

w ustawie o ochronie roślin jest zapis:

 

,,Można stosować wyłącznie środki ochrony roślin dopuszczone do obrotu oraz zgodnie z etykietą-instrukcją stosowania, ściśle z podanymi w niej zaleceniami, oraz w taki sposób, aby nie dopuścić do zagrożenia zdrowia człowieka, zwierząt lub środowiska.,,

 

jak dla mnie napełaniae opryskiwacza bezpośredio zz rzeki , jeziora stanowi duze zagrozenie, dodatkowo woda ta jest zanieczyszczona ,

 

mam nadzieje ze to juz wyjasnione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Trzy tygodnie temu miałem szkolenie, to powiedzieli że nie ma możliwości napełniania opryskiwacza z rzeki ,stawu, itp.Cztery lata temu powiedzieli że osobną pompą i przez dodatkowy zbiornik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Czyli tak jak ja kiedyś robiłem http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=15339 tylko powód był inny. Czas napełniania w prost był zbyt długi.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Jasne kolego tak to jest w przepisach.

Tylko mam pytanie czy z własnego stawu wykopanego jako zbiornik do nawadniania i zasilanego pompą głębinową przez zbiornik pośredni też nie wolno?

Upierdliwy jestem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fito1973    0

ja mogę się obracać tylko w granicach przepisów prawnych, doradzanie niezgodnie z przepisami prawa nie miałoby sensu

 

przepisy nie zawsze ida w parze z praktyką,

 

w naszych przepisach jest tylko zapis dotyczący ochrony srodowiska, nie ma zapisu mowiacego wprost ze ze stawu nie wolno, jednakże nie spotkałem sie aby ktos tak robił, do tego ten zapis mowiący o ochronie środowiska można podciągnąć do tej sytuacji...

próbowałem również dowiedzieć się w inspekcji ochrony środowiska, ale tam również mi mówili tylko o ogólnikach, moje zdanie jest takie ze nie wolno, jednakże jak masz ten zbiornik posredni to minimalizujesz mozliwość zatrucia srodowiska... ale inny moze inaczej zinterpretować te zapisy

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0

Dlaczego o tym piszę.

Jeden z moich klientów zamawia nowy opryskiwacz w zannej polskiej firmie i prosi o zamontowanie zaworu trójdrożnego na ssaniu pompy.

Odp. producenta, nie można bo przepisy nie pozwalają i nie damy atestu.

Klient - potrzebny do napełniania rsm-em ze zbiorników.

Prod. dobrze ale musimy dać nalepkę że przystosowany do stosowania rsm-u.

Czy o to chodzi w przepisach?

To jest fakt z przed kilku dni.

Nikogo nie namawiam do poboru wody z rzek i naturalnych zbiorników do opryskiwaczy. NAPRAWDĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fito1973    0

to jest jedyne rozporzadzenie mówiące o wymaganiach technicznych....ja tu nie widze powodu by nie zamontować tego zaworu...

 

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI

 

z dnia 4 października 2001 r.

 

w sprawie wymagań technicznych dla opryskiwaczy.

 

(Dz. U. z dnia 18 października 2001 r.)

 

 

Na podstawie art. 36 ust. 8 pkt 3 ustawy z dnia 12 lipca 1995 r. o ochronie roślin uprawnych (Dz. U. z 1999 r. Nr 66, poz. 751 i Nr 101, poz. 1178 oraz z 2001 r. Nr 22, poz. 248 i Nr 76, poz. 811) zarządza się, co następuje:

 

 

§ 1. 1. Wirujące elementy opryskiwacza, z zastrzeżeniem ust. 2, powinny być zabezpieczone osłonami.

2. Osłony nie są wymagane, jeżeli konstrukcja opryskiwacza uniemożliwia bezpośredni kontakt operatora ciągnika lub opryskiwacza z wirującymi elementami.

 

§ 2. Zbiornik i układ cieczowy opryskiwacza powinny być szczelne, tak aby nie dochodziło do wycieku mieszaniny środków ochrony roślin i wody, zwanej dalej "cieczą roboczą".

 

§ 3. 1. Poziom oleju w pompie opryskiwacza powinien być utrzymywany na poziomie określonym w instrukcji obsługi opryskiwacza.

2. Pompa opryskiwacza powinna być szczelna, tak aby nie dochodziło do wycieku oleju.

 

§ 4. 1. Pompę opryskiwacza wyposaża się w powietrznik, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. W przypadku pomp o liczbie przepon-tłoków większej niż cztery, albo gdy występuje inny system tłumienia pulsacji ciśnienia powietrza, powietrznik nie jest wymagany.

3. Ciśnienie powietrza w powietrzniku pompy opryskiwacza powinno wynosić nie mniej niż 1/3, a nie więcej niż 2/3 wartości ciśnienia roboczego.

4. Wydajność pompy opryskiwacza przy nominalnych obrotach wałka odbioru mocy (WOM), przy wszystkich włączonych rozpylaczach i mieszadle, powinna umożliwiać uzyskanie ciśnienia cieczy roboczej, z zastrzeżeniem ust. 2, w opryskiwaczu polowym na poziomie 0,5 MPa, a w opryskiwaczu sadowniczym na poziomie 1,5 MPa.

5. W przypadku innych niż ciśnieniowe systemy rozpylania cieczy roboczej ciśnienie powietrza w powietrzniku pompy powinno być utrzymywane na poziomie określonym w instrukcji obsługi opryskiwacza.

 

§ 5. 1. Zbiornik opryskiwacza wyposaża się co najmniej w jedno mieszadło, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. Mieszadło nie jest wymagane, jeżeli powrót cieczy roboczej z pompy jest skierowany wężem w pobliże dna zbiornika i powoduje widoczny efekt mieszania cieczy przy włączonym dopływie cieczy do wszystkich elementów zespołu opryskowego.

 

§ 6. 1. Zbiornik opryskiwacza powinien być tak skonstruowany, aby uniemożliwiać powstawanie w nim podciśnienia.

2. Zawór spustowy zbiornika umieszcza się w miejscu łatwo dostępnym dla operatora ciągnika lub opryskiwacza i w sposób pozwalający na całkowite opróżnienie zbiornika.

 

§ 7. 1. Zbiornik opryskiwacza wyposaża się w system wstępnego filtrowania z sitem wlewowym, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. System wstępnego filtrowania z sitem wlewowym nie jest wymagany, jeżeli opryskiwacz ma inny system wstępnego filtrowania.

 

§ 8. Wskaźnik poziomu cieczy roboczej, umieszczony na zbiorniku, powinien być widoczny podczas obsługiwania przez operatora ciągnika lub opryskiwacza.

 

§ 9. 1. Manometr opryskiwacza umieszcza się w miejscu umożliwiającym odczyt jego wskazań podczas obsługiwania przez operatora ciągnika lub opryskiwacza.

2. Średnica manometru powinna wynosić co najmniej 60 mm.

3. Skala manometru powinna wynosić:

1) 0,2 bara przy ciśnieniu roboczym poniżej 5 barów,

2) 1,0 bar przy ciśnieniu roboczym 5-20 barów,

3) 2,0 bary przy ciśnieniu roboczym powyżej 20 barów.

4. Różnica ciśnień wskazanych na manometrze opryskiwacza i manometrze wzorcowym nie może wynosić więcej niż 10%.

5. Wartość ciśnienia roboczego dla stałych obrotów wałka odbioru mocy (WOM) nie może zmieniać się o więcej niż 7%.

6. Wyłączenie i włączenie głównego zaworu odcinającego dopływ cieczy roboczej do zespołu opryskowego nie może spowodować różnicy ciśnień większej niż 7%.

 

§ 10. Elementy układu cieczowego opryskiwacza powinny być trwale zamocowane i zabezpieczone przed samoopryskiem oraz samoczynnym obracaniem lub przesuwaniem się w trakcie pracy opryskiwacza.

 

§ 11. 1. Opryskiwacz wyposaża się co najmniej w dwa stopnie filtracji, jeden po ssącej, a drugi po tłocznej stronie pompy.

2. Wielkość oczek filtra po tłocznej stronie pompy powinna być mniejsza od najmniejszego rozmiaru, zamontowanych na belce polowej opryskiwacza, oczek rozpylaczy.

 

§ 12. 1. Belka polowa opryskiwacza powinna być skonstruowana w sposób zapewniający jej stabilność podczas pracy opryskiwacza.

2. Różnica odległości pomiędzy poziomą płaszczyzną pod belką a poszczególnymi rozpylaczami nie może być większa niż 10 cm.

3. W opryskiwaczu polowym wyposażonym w belkę polową o szerokości powyżej 10 m, belkę wyposaża się w zabezpieczenia chroniące rozpylacze przed kontaktem z ziemią.

4. W opryskiwaczu sadowniczym zespół opryskowy wyposaża się w zabezpieczenia chroniące rozpylacze przed uszkodzeniami o gałęzie drzew.

 

§ 13. 1. Po wyłączeniu zasilania belki polowej opryskiwacza z zainstalowanymi zaworami zwrotnymi rozpylaczy zawory te powinny zamykać dopływ cieczy do rozpylaczy. Wyciek cieczy roboczej z rozpylacza nie może być większy niż 2 ml (30 kropli) w ciągu 5 minut.

2. Zawory zwrotne zainstalowane na belce polowej powinny być jednakowe.

 

§ 14. W opryskiwaczu polowym filtry rozpylaczy zainstalowane na całej długości belki polowej powinny być jednakowe.

 

§ 15. 1. Rozpylacze zainstalowane na belce polowej opryskiwacza powinny być tego samego typu i rozmiaru oraz rozpylać ciecz roboczą pod tym samym kątem.

2. Przepis ust. 1 nie dotyczy rozpylaczy asymetrycznych zainstalowanych na końcach belki polowej opryskiwacza polowego oraz rozpylaczy zainstalowanych w opryskiwaczu sadowniczym.

 

§ 16. 1. W opryskiwaczu polowym, przy pomiarze nierównomierności poprzecznej wypływu cieczy na stole rowkowym z odczytem automatycznym, współczynnik zmienności powinien wynosić nie więcej niż 10%. Przy pomiarze na stole rowkowym z odczytem optycznym różnice odczytów wartości dla poszczególnych rowków nie powinny być większe niż 15%, przy czym dopuszcza się, aby nie więcej niż 10% odczytów wykraczało poza ten zakres.

2. W opryskiwaczu polowym i sadowniczym, przy pomiarze wydajności rozpylaczy metodą natężenia wypływu cieczy roboczej z pojedynczych rozpylaczy, różnica pomiędzy wartością zmierzonego natężenia wypływu cieczy a wartością natężenia wypływu cieczy ustaloną przez producenta rozpylaczy powinna wynosić mniej niż 10%.

 

§ 17. 1. Urządzenie sterujące działaniem wentylatora, w opryskiwaczach wyposażonych w pomocniczy strumień powietrza, powinno umożliwiać wyłączenie wentylatora i niezależną pracę układu zasilania opryskiwacza.

2. W opryskiwaczach polowych, wyposażonych w pomocniczy strumień powietrza, odległość linii przenikania się strumieni kropli cieczy roboczej oraz strumieni powietrza, mierzona od rozpylacza, powinna być większa niż 25 cm.

 

§ 18. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fito1973    0

znalazłem jeszcze w prawie wodnym zapis:

 

Art. 40. 1. Zabrania się:

1) wprowadzania do wód odpadów, w rozumieniu ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (Dz. U. Nr 62, poz. 628), oraz ciekłych odchodów zwierzęcych,

2) spławiania do wód śniegu wywożonego z terenów zanieczyszczonych, a w szczególności z centrów miast, terenów przemysłowych, terenów składowych, baz transportowych, dróg o dużym natężeniu ruchu wraz z parkingami, oraz jego składowania na terenach położonych między wałem przeciwpowodziowym a linią brzegu wody lub w odległości mniejszej niż 50 m od linii brzegu wody,

3) lokalizowania na obszarach bezpośredniego zagrożenia powodzią inwestycji zaliczanych do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, gromadzenia ścieków, odchodów zwierzęcych, środków chemicznych, a także innych materiałów, które mogą zanieczyścić wody, prowadzenia odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, w tym w szczególności ich składowania,

4) mycia pojazdów w wodach powierzchniowych oraz nad brzegami tych wód,

5) pobierania z wód powierzchniowych wody bezpośrednio do opryskiwaczy rolniczych oraz ich mycia w tych wodach,

6) używania farb produkowanych na bazie związków organiczno-cynowych (TBT) do konserwacji technicznych konstrukcji podwodnych.

2. Zakazy, o których mowa w ust. 1 pkt 1 i 3, nie dotyczą wykorzystywania gruzu, mas ziemnych oraz skalnych przy wykonywaniu robót związanych z utrzymywaniem lub regulacją wód, a także lokalizowania inwestycji gospodarki rybackiej.

3. Dyrektor regionalnego zarządu gospodarki wodnej może, w drodze decyzji, zwolnić od zakazu, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, w części dotyczącej gromadzenia ścieków, a także innych materiałów, prowadzenia odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, jeżeli wystąpi istotna potrzeba ekonomiczna lub społeczna, a zwolnienie to nie spowoduje zagrożenia dla jakości wód w przypadku wystąpienia powodzi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

ja jestem świeżo po zrobienia kursu stosowania środków ochrony roślin, dowiaduj się w swoim oddziale doradztwa rolniczego, co roku organizują taki kurs, koszt 120 zł, warzność tylko na 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamse    2

W naszej okolicy policja jak i inspekcja się nie czepia, wszystko jest w normie.

Za to celnicy to fruwają na wysokości lamperii, ale oni to tylko do baku zaglądają a poza tym to nic ich nie obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko    0

fito1973 szafkę na ŚOR już przygotowałem i pomalowałem starą metalową kłódkę mam tabliczkę będę miał tylko jedno pytanko czy mogę ją umieścić w oborze

Edytowano przez darko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Heh. Ja też właśnie dzisiaj malowałem szafę pancerną ze złomu którą przeznaczę na środki chemiczne. W oborze nie może stać jeśli mleko oddajesz. ja w garażu jednym ustawiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj