elektrotech

Opryskiwacz-kontrola drogowa

Polecane posty

elektrotech    6

Czy ktos miał juz takie zdarzenie???

Powinny byc papiery -homologacja opryskiwacza-badanie-atest oraz papiery ukończony kurs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

mogę spytać kto miałby kontrolować i gdzie??

 

policja moze niby na drodze bo jestes uzytkownikiem drogi ale wtedy nie moze pytać o badanie/atest i ukonczony kurs bo kierujesz ciągnikiem a na to wystarcza prawko. poza tym na drodze nie wykonujsz chyba zabiegów chemizacyjnych.

 

inaczej jest sprawa z piorinem. ale oni nie czepią się za traktor.

 

zresztą atest wg mnie z daleka widac bo jest to naklejka + numer na ramie no i kwit ale nikt kwitów nie wozi w poblizu wlasnego gospodarstwa - do 3-4 kilometrow nawet nie biorę prawka i dowodu traktora czy przyczepy.

 

gorzej jak trafi się na kogos z KRUSU (a np oslony na womie nie będzie) kogos z piorinu (brak uprawnien lub nieatestowany i niesprawny opryskiwacz) no i na policjanta a ten tez czegos się czepi ale to sytuacja wymyslona choć pewnie dobry scenariusz dla niejednego wrednego sąsiada co naslal juz wszystko i dalej nie jest zadowolony.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Jeśli jedziesz ciagnikiem nawet z pełnym opryskiwaczem to policja może ci skoczyć (byle byś miał przy sobie papiery i złożona belke :D ) - ale jesli już robisz oprysk to PIORIN moze ci sie doczepić nawet do stanu technicznego ciągnika - w ich przepisach jest zapis ze ciagnik powinien być w nienagannym stanie technicznym - tylko nie wiadomo co to dla nich jest "nienaganny stan techniczny"


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

czyżby??? napewno??...a co powiesz o kontroli którą miał sąsiad sprawdzali uprawnienia na pryskanie-atest itp..czytałem protokół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

ja nie pisałem że tylko ciagnikiem sie zajeli tylko ze oprucz kontroli opryskiwacza i dokumentów , PIORIN ma prawo do kontroli ciagnika


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Kontrolować może i policja i PIOR bo jest na to ustawa "O ochronie roślin" i brak atestacji opryskiwacza czy zły stan techniczny ciągnika niestety jest wykroczeniem i za to można nałożyć mandat karny do 1000 zł.

Ale to wszystko jest nic bo jeżeli bieżesz dopłaty z funduszy środowiskowych i ARMiR sprawdzi, żę nie masz atestacji, rejestru zabiegów chemizacyjnych i rozliczonych środków ochrony roślin to może wstrzymać dopłaty i jeszcze kazać zwrócić to co wziąłeć z odsetkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

a gdzie moge zrobic takie uprawnienia ze moge pryskac? w szkole rolniczej zrobie takie uprawnienia? a musze miec struj ochronny albo chociaz maske jesli pryskam i wjada mi na pole moga sie doczepic?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

raczej bedziesz miał możliwość zrobienia takich uprawnien w szkole - ja przynajmniej miałem ale to było X lat temu - poza tym mozna takie szkolenie czasem przeprowadza izba rolnicza a jesli nie załąpiesz sie to w IOR napewno sie znajdzie kto ś kto ci umożliwi takie szkolenie


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

u mnie tez szaleje krakowska drogówka.ale ostatnio mnie zatrzymali i opryskiwacz ich nie interesowal-pryska pan,a pryskam bo trawa rosnie.alkomat i papiery i tyle


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek10    1

jakos nie slyszalem od znajomyhc, zeby oberwali za opryskiwacz. u mnie nikt z drogowki sie nie interesuje opryskiwaczami... ani pojazdami roliniczymi wogole. <_< aaaale w sasiedniej gminie, to gonia rolnikow za brak swietel, hamulcow itd....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

To ja mam przegwizdane, mieszkam sobie przy drodze krajowej nr.8 w takim rejonie gdzie policja jezdzie 2razy ale na godzine <_< a tak tepia ze magia, kiedy policja jeszcze tak nie jezdzila to byla jazda po pijaku itp. ale teraz pijaczki na ciagnik nie wsiadaja. :);)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

byłem w gminie-kurs kosztuje 80 zł,musi się uzbierać min 20 chetnych....tyle się dowiedziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Szkolenie można zrobić w Ośrodku Doradztwa Rolniczego a potrzebne są nie tylko do kontroli przez POlicję, PIOR itp ale również do kontroli papierów przez ARiMR zwłaszcza gdy bieżesz dopłaty środowiskowe. U nas agencja to sprawdza i ci co nie mają szkolenia, atestacji i rejestru zabiegów.

Dla własnego spokoju powinniśćie się tym zająć bo agencja wcześńiej czy później zawita do każdego i trzeba będzie zwracać kasę z dopłat a to nie należy do przyjemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

koniecznie oświetlenie musi być. Jak trafisz na policjanta że bedzie szukał dziury w całym to i tak Ciebie uziemi. Mój kumpel jechał kombajnem w pole zatrzymali go prawko jest jest, a uprawnienia nie ma . I pojechali za nim w pole i patrzyli musiał śćiągnąc kombajniste z uprawnieniami bo nie mógł kosić masakra.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroon    1

Z polskim prawem drogowym względem rolników jest wiele luk. Złapią cię na drodze i powiedzą że jesteś przeładowany ale nie są w stanie Ci tego udowodnić bo najbliższa legalizowana waga jest 50 km. dalej. A jeśli chodzi o piorin to jest tak że oni mają prawo do wszystkiego a jak nie mają to sprowadzają na pole policje. obecnie pracuje w branży ochrony roślin (poza oczywiściem mojego ospodarstwa) i znam dokładnie procedury u mnie na polu była kilka razy kontrol w związku z moją pracą oni są nie normalni ale trzeba im "przytakiwać" i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fito1973    0

fajnie czytać o swojej firmie, tym bardziej ze nie wszystko jest tak jak należy opisywane:)))

 

w razie pytań dotyczacych PiORIN prosze pisac:) odpowiem na kazde:)

 

Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

1. czy kolega i jego wspolpracownicy wiedza ze te wszystkie szkolenia[uprawnienia],atesty[tu chyba wiekszosc]to parodia i czysta fikcja?tak samo wykazy opryskow-czesc nie prowadzi,wiekszosc uzupelnia z glowy dlugo po fakcie. prawde mowiac nikt nie jest idiota[no moze prawie,na wiosne widzialem pszenice raundapem potraktowana]i wie ile, kiedy i na co pryskac

2.prowadzicie jakies kontrole-na szczescie nigdy jeszcze nie widzialem takowej a piorin jest 15 km ode mnie.

3.czy mozecie wejsc na moje podworko bez policji i zrobic rewizje[kontrole]bez nakazu prokuratora?


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fito1973    0

Witam

odpowiadając:)

 

1. czy kolega i jego wspolpracownicy wiedza ze te wszystkie szkolenia[uprawnienia],atesty[tu chyba wiekszosc]to parodia i czysta fikcja?tak samo wykazy opryskow-czesc nie prowadzi,wiekszosc uzupelnia z glowy dlugo po fakcie. prawde mowiac nikt nie jest idiota[no moze prawie,na wiosne widzialem pszenice raundapem potraktowana]i wie ile, kiedy i na co pryskac

 

- akurat prowadzę rownież szkolenia dla rolników z tego zakresu i uwazam ze robimy to na przyzwoitym poziomie a rolnicy dowiaduja sie wielu rzeczy nowych, oprocz typowych spraw zwiazanych z przestrzeganiem prawa, stosowaniem sor mowimy o stonce kukurydzianej, cms, gmo, agencji nasiennej, u nas mamy przygotowana prezentajce(250 slajdów) + filmy, sa oczywiscie rolnicy co uwazaja to za strate czasu, ale sa i tacy co sobie chwala, oprocz nas wykłady prowadzi znakomity bhpowiec oraz spec od opryskiwaczy, wiec cała ta ekipa swietnie jest przygotowana i wie o czym mowi..

- co do badan technicznych, rozne osoby sie tym zajmuja, i jak to w zyciu, sa lepsi i gorsi...ale jezeli rolnik chce miec zaoszczedzone pieniadze (sor -ceny znamy) to wybierze firme ktora sprawdzi mu dokładnie a nie tylko podbije papierek....u nas mamy to szczescie ze mamy 2 co operuja na naszym terenie i sa to dobrzy fachowcy znajacy sie na rzeczy..

- co deo ewidencji, łatwo jest sie zorientować kto czym wykonuje opryski, są na to sposoby, ale pozwole ich tu nie zdradzać sobie;)inspektor ktory pracuje w tej branzy pare lat doskonale sobie da rade i wyłapie ,,kwiatki,, nawet jak nie sa wpisane zabiegi;)

 

2.prowadzicie jakies kontrole-na szczescie nigdy jeszcze nie widzialem takowej a piorin jest 15 km ode mnie.

 

- na kazdego przyjdzie czas:) predzej czy poźniej:) to ze nie miałeś kontroli moze wynikac z wielu powodów, ja nadal poznaje nowych rolników, mimo ze znam juz bardzo wielu....

 

my w ciagu roku odwiedzamy kilkaset gospodastw, nie sa to oczywiscie sprawy tylko z opryskami zwiazane, ale za kazdym razem pytamy o szkolenia, ewidencje, badania itd...

 

 

3.czy mozecie wejsc na moje podworko bez policji i zrobic rewizje[kontrole]bez nakazu prokuratora?

 

rewizje? pytasz:0 jakoś do tej pory nie było potrzeby i nie grzebiemy ludziom po szafkach, sami pokazuja o co poprosimy, mamy spore uprawnienia, a wprzypadku jak rolnik sie uprze i nie wpusci wzywamy policje i na podstwaie naszych uprawnien robimy dalej kontrole..

 

cytat z ustawy:

Art. 92

 

1. Główny Inspektor i wojewódzcy inspektorzy oraz ich zastępcy, a także państwowi inspektorzy, są uprawnieni do:

 

1) wstępu na wszystkie grunty, w tym leśne, oraz do wszelkich pomieszczeń, środków transportu i obiektów, w których są lub były uprawiane, wytwarzane, przewożone lub przechowywane rośliny, produkty roślinne lub przedmioty, a także środki ochrony roślin, materiał siewny i opryskiwacze, oraz na teren portów, przystani, lotnisk, stacji kolejowych, urzędów pocztowych, przejść granicznych, w celu przeprowadzenia kontroli wynikających z przepisów ustawy i przepisów o nasiennictwie;

 

2) kontroli dokumentów, żądania pisemnych lub ustnych informacji, wyjaśnień oraz dostępu do wszelkich danych, w tym również prowadzonych w formie elektronicznej, mających związek z przedmiotem kontroli i dotyczących spraw ochrony roślin i nasiennictwa;

 

3) bezpłatnego pobierania, za pokwitowaniem, prób roślin, produktów roślinnych lub przedmiotów, środków ochrony roślin lub materiału siewnego, w ilości niezbędnej do wykonania badań.,,

 

 

 

polecam również uwadze nowa dyrektywe, ktorej zapisy u nas wejda w zycie w roku 2014

DYREKTYWA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY 2009/128/WE

z dnia 21 października 2009 r.

ustanawiająca ramy wspólnotowego działania na rzecz zrównoważonego stosowania pestycydów

 

Mój odnośnik

 

- jescze bardziej rygorystyczne wymagania, a nadzor nad tym bedzie prowadził PIORiN...

 

 

to tyle z mojego punktu widzenia, Moze troche wyjasniłem:)

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

dziekuje za wyjasnienia. u nas te szkolenia to wspominam troche inaczej ;) ,najwazniejsze ze wszycy zdali :P , ostatni atest opryskiwacza to we wlasnym interesie robilem,wszystko bylo lux,facet przyjechal i mu sie bardzo spieszylo troche pogladal papiery i poszlo.

a co jak bym powiedzial ze opryskiwacz tylko stoi a nic nim nie pryskam-pobieracie probki gleby,zboza.macie ewidencje gruntow ktore posiada rolnik,na wlasnosc mam tylko 2,5 ha ornego,reszta laki lub mam reczny opryskiwacz i nim pryskam[co parenascie lat temu bylo prawda]co wtedy?na niego tez sa atesty?

co do nowych przepisow to strach sie bac.szkoda tylko ze na ukrainie,argentynie,brazyli,australi,chinach nic o nich nie slyszeli.

znam osobiscie setki rolnikow[prowadze rozne uslugi] i nikt nigdy o zadnych kontorlach nie wspominal-powiat co prawda jeden z najwiekszych w polsce ale gdzes kiedys by musieli zawitac.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

polecam również uwadze nowa dyrektywe, ktorej zapisy u nas wejda w zycie w roku 2014

DYREKTYWA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY 2009/128/WE

z dnia 21 października 2009 r.

ustanawiająca ramy wspólnotowego działania na rzecz zrównoważonego stosowania pestycydów

 

Mój odnośnik

 

- jescze bardziej rygorystyczne wymagania, a nadzor nad tym bedzie prowadził PIORiN...

 

 

to tyle z mojego punktu widzenia, Moze troche wyjasniłem:)

Pozdrawiam

Piotr

Do 2014 jest trochę czasu. Jaka detektywa teraz obowiązuje?? Jutro jadę na szkolenie o opryskach...

A i jeszcze. Czy oprysk np ekolilit-em i mocznikiem (czyli tylko dokarmianie roślin - nawożenie dolistne) należy zapisywać tak jak opryski herbicydami??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyfral    0

Witam, mam pytania do Piotra:

 

1. Na moim zaświadczeniu o ukończeniu szkolenia w zakresie stos. ŚOR nie ma daty ważności, czy jest ono ważne 5 lat?

 

2. Jak to naprawdę jest z ziemniakami z waszego pkt-u widzenia, trzeba posiadać jakiś nr rejestracyjny czy coś w tym rodzaju? gospodarze od ok 5 lat, i nic takiego nie posiadam - a ziemniaków troche mam.. czy powinienem sie do was zgłosić z tym faktem?

 

3. w jakiej formie prowadzić Ewid. zab. ŚOR, może masz jakiś link do tego dokumentu, co powinna ona zawierać i jak długo być przechowywana?

 

dziękuję z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fito1973    0

Wiatam

 

przepraszam ze trochę trwalo, ale praca, w domu dzieci chore, wiecie jak to jest:)

 

więc tak:

-Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia zachowują ważność przez okres 5 lat od dnia ukończenia szkolenia.

-co do ziemniaków: jeżeli rolnik posiada niewielka ilość tylko do własnych potrzeb, rejestracja nie jest obowiązkowa, jednakże jeżeli ma np 0,5 ha i wyprowadza ziemniaki poza gospodarstwo to już należy się zarejestrować,

- forma prowadzenia ewidencji jest dowolna, moze to byc również na kompie, byleby ewidencja zawierała dane z godne z ustawą o ochronie roślin, czyli

,,Art. 71. 1. Posiadacze gruntów lub obiektów magazynowych, gdzie prowadzone są zabiegi ochrony roślin, prowadzą ewidencję tych zabiegów.

2. Ewidencja, o której mowa w ust. 1, zawiera:

1) nazwę rośliny, produktu roślinnego lub przedmiotu;

2) powierzchnie uprawy roślin lub obiektów magazynowych;

3) powierzchnie, na których są wykonywane zabiegi ochrony roślin oraz terminy ich wykonywania;

4) nazwy zastosowanych środków ochrony roślin i ich dawki;

5) przyczyny zastosowania środków ochrony roślin.

3. Ewidencja powinna być przechowywana co najmniej przez okres 2 lat od dnia wykonania zabiegu ochrony roślin.,,

 

link do wzoru ewidencji: wzory drukow

 

Do 2014 jest trochę czasu. Jaka detektywa teraz obowiązuje?? Jutro jadę na szkolenie o opryskach...

A i jeszcze. Czy oprysk np ekolilit-em i mocznikiem (czyli tylko dokarmianie roślin - nawożenie dolistne) należy zapisywać tak jak opryski herbicydami??

 

jak na szkolenniu???;)

 

nawozenia nie wpisujemy do ewidencji zabiegów środkami ochrony roślin:)

 

dziekuje za wyjasnienia. u nas te szkolenia to wspominam troche inaczej :D ,najwazniejsze ze wszycy zdali :D , ostatni atest opryskiwacza to we wlasnym interesie robilem,wszystko bylo lux,facet przyjechal i mu sie bardzo spieszylo troche pogladal papiery i poszlo.

a co jak bym powiedzial ze opryskiwacz tylko stoi a nic nim nie pryskam-pobieracie probki gleby,zboza.macie ewidencje gruntow ktore posiada rolnik,na wlasnosc mam tylko 2,5 ha ornego,reszta laki lub mam reczny opryskiwacz i nim pryskam[co parenascie lat temu bylo prawda]co wtedy?na niego tez sa atesty?

co do nowych przepisow to strach sie bac.szkoda tylko ze na ukrainie,argentynie,brazyli,australi,chinach nic o nich nie slyszeli.

znam osobiscie setki rolnikow[prowadze rozne uslugi] i nikt nigdy o zadnych kontorlach nie wspominal-powiat co prawda jeden z najwiekszych w polsce ale gdzes kiedys by musieli zawitac.

 

 

- dla chcacego nic trudnego, uwierz mi, predzej czy poźniej udowodniłbym że postępujesz niezgodnie z prawem:) ( tym recznym robisz te swoje 2,5 ha?? ciekawe kiedy znajdziesz czas na reszte prac;)

- egzamin na szkoleniu moim zdaniem nie ma polegac na tym aby kogoś ulać, nie sztuka jest ułożyć pytania tak, aby ludzie nie zdali, sam prowadze szkolenia i robie egzaminy, najważniejsze aby coś zapamietali i czegoś się nauczyli,a to zaprocentuje w przyszłości

- gdybyśmy znajdowali się w ameryce południowej lub afryce to mozemy porozmawiać, ale jestesmy w unii europejskiej, z której ciągniemy pieniądze,ale rownież musimy dostosowywać się do przepisów ...

- na dzień dzisiejszy w Polsce obowiązuje a) ustawa z dnia 18 grudnia 2003 roku o ochronie roślin (Dz. U. z 2008 r. Nr 133, poz. 849 z późn. zm.) + nasze rozporzadzenia, do 2014 roku zostana wydane na podstawie unijnej dyrektywy nasze przepisy i one beda obowiazywc

 

pozdrawiam

piotr

-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Egzamin zdałem :blink: Papierek jest.

Jeszce nowy opryskiwacz kupie i będzie cacy :huh:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
    • Przez MFargo
      Przychodzę z zapytaniem jak ustawić opryskiwacz żeby zasysał wode z zewnętrze go zbiornika czyli np mayzera bo mam taką opcję w opryskiwaczu ale nie wiem jak to uruchomić.
      Dodam jeszcze że pompa ma naped z ciagnika nie z koła 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj