Polecane posty

kotwczapce    30

Witam. Mam pytanie:jak pozbyć się gryzoni z kombajnu , chodzi przede wszystkim o kabinę. Siedza, gryzą ,srają i sikają :o. Ma ktoś pomysł i doświadczenie w tym temacie?


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Wstaw łapkę i koniec z gnojkami.    :) Ja w zeszłym roku miałem dwie, i kolacji nie doczekały.     :P

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

U mnie drzwi kabiny otwarte cały rok , kot regularnie śpi na fotelu .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ernst98    62
Napisano (edytowany)

@fezoi

Dokładnie tak jak piszesz, ale polecam rozłożenie w kabinie mięty lub miętowych landrynek.

Myszy nie lubią zapachu mięty, dlatego jak to zrobisz będziesz miał spokój.

 

Edytowano przez Ernst98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
Napisano (edytowany)

Zasyp pan cały kombajn trutką. do zbiornika, do podajników i do kabiny też. myszy sa głupie jak mają blisko to będą jadły. edit Jak dużo jedzą te twoje myszy to zrób przed sezonem przegląd elektryki.

Edytowano przez 90210grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Mariusz_836 napisał:

komore gazowo zrób w kabinie (chemikalia, muchozol itp.) lub trótkę

Taa, najlepiej od razu  Auschwitz Birkenau.    :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30
39 minut temu, fezoi napisał:

U mnie drzwi kabiny otwarte cały rok , kot regularnie śpi na fotelu .

Jak drzwi zostawiłem otwarte to kot tam poszedł....narzygał i spierdolił. Tak śmierdziało myszami:/

  • Haha 2

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, Mariusz_836 napisał:

ale lepszy pomysł od twojego *"sean"*

Taa na pewno.    xD      Tylko ja mam spokój z moimi myszami, a TY kombinujesz.   :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30
Napisano (edytowany)

W środku: wypryskane Stop Kuna, wkłady do zawieszek do kibla, a jak w styczniu odpaliłem do kuku to myszy i szczury spiepszały jak w najlepszej scenie w Indianie Jones'ie.

Spodobało mi się to gazowanie, np quick phos, ale on jest cholernie niebezpieczny

Edytowano przez kotwczapce

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kolego bo podstawa to wyczyścić kombajn po sezonie, mówisz odpalisz kolega tak robił to potem to co zostało z ofiar zemściło się tak że blacha pognila i dziury porobiły się dziś ma nowego Claas i po kukurydzy czyści całość przez prawie dzień czasu plus do tego w maszynie trutkę kładzie a w kabinie łapki na myszy w bs lub innym starym jak pogryzie elektrykę to jeszcze nic ale jak w nowym ci poszarpie to się robi problem ogromny juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Kup trutkę w płynie i w granulkach, poczęstuj może nie pogardzą i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qawsedr    1
18 godzin temu, kotwczapce napisał:

 

Spodobało mi się to gazowanie, np quick phos, ale on jest cholernie niebezpieczny

A powstający z niego i podobnych środków gaz uszkadza elektronikę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370
21 godzin temu, Mariusz_836 napisał:

że tak polubiły twój kombajn szok

Pewno germański na wypasie, to lubią komfort.  Zmień na bizona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam od niedawna jestem właścicielem kombajnu MF 36 RS niestety ten sprzet bedzie uzywał moj tata który nie za bardzo zna angielski.
      Jako iż Korbanek ani zaden serwis w Polsce nie posiada polskiego jezyka postanowiłem sam przetłumaczyć DATAVISION.
      Sprawy elektroniki oraz jak zczytać zawartośc komputera w kombajnie jest już dawno rozwiązana i aktualnie tłumacze komunikaty jednak niestety jest to język doś profesjonalny i tu prosze o pomoc.
      Poszukuje kogoś z nowym mf 38 - 40 co posiadają polski jezyk (lub chcieli by mieć wgrany taki język) abym mógł dojechać i odczytać komunikaty, albo kogoś kto pomoże mi tłumaczyc ręcznie komunikaty z angielskiego na polski.
      W niedługim czasie będe mógł zaoferowac wgrywanie polskiego jezyka do tych kombajnów.
      W razie pytań prosze o numery tel to zadzwonie zeby dogadać szczególy. Lub pisać na maila Fridem@o2.pl lub 668156067
    • Przez jacek16031989
      witam tak jak w temacie. Opisze w skrócie wcześniej wtryski lały zostały Oddane do regeneracji po złożeniu wszystkiego nie pali nawet dymku nie puszcza ustawione na 220 po luzowalem nakrętki na wtryskach ojciec kręcił jak lecialo paliwo zakręciłem i nic proszę o pomoc na pompie nie ma żadnej śrubki już nie wiem jak układ odpowietrzyc może ktoś miał już coś takiego
    • Przez RolnikMarian6226
      Witam, od jakiegoś czasu mam nowy kombajn a w nim sito górne takie jak przedstawione w załączniku. Mam pytanie dotyczące tego sita, do czego ono jest? Czy nadaje się do młócenie pszenicy,jęczmienia,rzepaku? Czy może nie bawić się z nim i kupić sito żaluzjowe? dodam że sito dolne mam oczkowe

    • Przez opel1988
      Witam posiadam kombajn zbożowy mf530 rok temu przed żniwami naprawiałem skrzynie biegów (biegi wypadały ) wiec wymieniłem zużyte koła zębate zaznacze żę były one dosyć sporo zużyte szczegulnie tryb od pierwszego biegu skrzynia była zrobiona wymienione tryby itp. wszystko co wyglądało na zużyte wymienione zamontowałem skrzynie z powrotem i co sie okazało że biegi i tak wyskakują nic się nie zmieniło przy obciążeniu czyli jak jadę pod górę wyskakuje pierwszy biek dosyć często jak jadę po prostym czy z góry biegi nie wyskakują. Skrzynie już wyciągnąłem jutro zacznę ją rozbierać prosze o pomoc jakieś rady jaka może być tego przyczyna.POZDRAWIAM
    • Przez kombajnistaZ050
      Witam.Chciałbym sie dowiedziec po kolei jakie wajchy i do czego służą w kombajnie Fortschritt E 512. Z góry dzięki za odpowiedz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj