Skocz do zawartości

Polecane posty

pablo456123    0

Ja w tym roku zrobiłem 50 ton w big bag . Worki kupuję po cukrze z gotowym wkładem (super sprawa) po około 14 zł potem sprzedaję sam big bag za 8 zł. Śrutuję na młynie do ciągnika, chodzi przy 100 konnym , sita w tym roku 12mm przy wilgotności 33 %, przy wilgotności poniżej 26% albo mniejszym ziarnie raczej 8mm. Wydajność przy obsłudze 2 osób to 8 t/h. Przy wilgotności 33 % otwarty big bag może być skarmiany miesiąc i nic się nie dzieje. Poniżej 30% ja dolewałbym wody ponieważ czym suchsza tym śruta staje się bardziej puszysta i jeżeli nie ubijamy to w przestrzeniach może być powietrze i fermentacja też nie będzie taka jak trzeba, przy mokrzejszej zmniejszy się ph i będzie stabilniejsza. Dla krów jak i do świń bardzo dobra pasza.  

dzisiaj byłem po pasze i akurat do składu przyjechał przedstawiciel z sano i mówił że mają premiks superamino 3% w mieszance jest on specjalny do żywienia kukurydzą 60 procent kukurydzy w mieszance paszowej 10 procent soja po 5 śruta rzepakowa i łubin żółty żeby obniżyć koszta reszta zboża może być np pszenżyto co sądzicie o takiej mieszance paszowej ?
dodam tylko że to była luźna rozmowa i bardziej ja to za język ciagłem także jakieś zbilansowana dawka to nie jest

Elrond    12

Sano miało bardzo dobre produkty, ale 10 lat temu ;)

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

RafaKdziela    230

Ja karmię Sano koncentraty i tuczniki jedzą sporo kukurydzy kiszonej 50% do tego 25% żyta ,10 % pszenżyta i 10 % koncentratu( protamino forte)  plus ok 5% grochu .

Fakt sprzedaję na żywą lecz tylko waga się liczy ,a kabany mają często gęsto powyżej 135 kg .Co ciekawe takie lżejsze 120 kg okazało się ,ze mają bardzo dobrą mięsność .Sam byłem zaskoczony .Byłem pewien ,że kuku i żyto zrobią swoje .

I love salsa

Od żyta podobno jest dobra słonina twarda może to wszystko się bilansuje ile rosną ci świnki z taka mieszanka paszowa i jak robisz ccm w big bagi pryzma silosy? nie masz problemów z zawieszeniem się paszy w pasnikach czy na mokro karmisz?

RafaKdziela    230

Zimą przy tych mrozach zawieszało mi się w tubomacie ,bo kuku była mokra przy zakiszaniu (za mokra)i teraz jest mały problem .W każdym razie wystarczy trochę to ruszyć i leci .Kisimy starym sposobem ,czyli kopiemy doły wykładamy to folią i bąkiem mielę .Kukurydza bardzo ładnie się kisi w taki sposób .Może w BB było by łatwiej ,ale nie mam jeszcze do tego sposobu przekonania .Co do czasu tuczu to różnie .Jak jest sypane dobrze z worka koncentrat to w oczach rosną .A jak się okrasi ,to przyrosty są mniejsze .

Ogólnie z tego sposobu jestem bardzo zadowolony ,ponieważ zawsze mi zostaje zapas paszy do nowego sezonu zbiorów .

Co do kukurydzy ,to rozważam kiszenie jej w całości w BB i mielenie dopiero po otworzeniu BB.

I love salsa

Ja w tym roku gdzieś 20 ton na próbę zrobie zobaczymy jak to wyjdzie ale w big bagi już są zamówione takie mniejsze nie 500 kg tylko 300 mniej więcej żeby 30 procent w mieszalniku było kukurydzy zasada cały worek pusty cały mieszalnik pełny :-)

Bartek933    1179

To jakieś malutkie woreczki, nie lepiej większy dwa razy otworzyć?

RafaKdziela    230

Kukurydza kiszona też wiecznie nie będzie świeża .U mnie 3 dni wytrzyma i dalej winem leci .Wiadomo zimą to inna bajka .

I love salsa

też właśnie chodzi mi o lato no i kwestia tego że to pierwszy raz będzie robione jeśli wszystko wypali to zastanowię się nad budową silosu przejazdowego 2 komorowego tzw silos letni i zimowy zobaczymy
A propo jeszcze paśników w których by się ccm nie zawieszal i można by było duże ilości w mieszance to mieć to wujaszk mi przesłał filmik jak to jest rozwiązane w USA https://youtu.be/4mhR2HdioeM

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez cegi123
      Wiem, że to pytanie może wydać się śmieszne, ale... Mój facet wybiera się jutro na wieczór kawalerski. Wiem, że mają w planach wizytę w night clubie. Boje się, bo mam przed oczami te d**eczki, i on ... Normalnie mnie krew zalewa . Powiedzcie, czy w takich klubach, laski lepią się o kolesi, a te co tańczą na rurach, są "dostępne" dla wszystkich, tzn, że każdy może je np. klepnąć??'

Znajomi polecili mi http://www.sweetdream.com.pl/ Super miejsce i atmosfera
    • Przez AdamJanuszkiewicz
      Witam. Chciał bym przerobić stodołę na byki. Chów wolno stanowiskowy. Chciał bym sam pospawać drabiny paszowe te skośne i mam taki dylemat z czego to zrobić? profil zamknięty jest łatwy do spawania i przycięcia. Rura jest już trudniejsza. Jaka powinna być grubość scianki profila i jakie jego wymiary. Prosił bym was o zdjecia swoich obór i o porade z tymi drabinami paszowymi
    • Przez Dominik0
      Witam jakie byki polecacie na opas Limousine czy Hereford i dlaczego ?
    • Przez Mateusz2111
      Witam niedługo przejmę po rodzicach gospodarstwo i zastanawiam sie nad rozpoczęciem hodowli krow na mleko. Rodzice chowają świnie i 5 krow na cielaki. Ja bym chciał przejść na mleko na początek z 10 krów i stopniowo zwiększyć ilość. posiadam zbiornik i dojarkę(rodzice wczesniej oddawali mleko). Areał to 20 ha ziemi klasy 3-4. Obora nowa 35x12, i chciałbym sie dowiedzieć czy to dobry pomysł ? 
    • Przez asmodan28
      Mam zamiar kupić jeden z wymienionych opryskiwaczy. Który według was jest lepszy. Będę wdzięczny za podpowiedzi, ew zalety jednego lub drugiego lub wady.. z góry dziękuje 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.