Polecane posty

pablo456123    0

Ja w tym roku zrobiłem 50 ton w big bag . Worki kupuję po cukrze z gotowym wkładem (super sprawa) po około 14 zł potem sprzedaję sam big bag za 8 zł. Śrutuję na młynie do ciągnika, chodzi przy 100 konnym , sita w tym roku 12mm przy wilgotności 33 %, przy wilgotności poniżej 26% albo mniejszym ziarnie raczej 8mm. Wydajność przy obsłudze 2 osób to 8 t/h. Przy wilgotności 33 % otwarty big bag może być skarmiany miesiąc i nic się nie dzieje. Poniżej 30% ja dolewałbym wody ponieważ czym suchsza tym śruta staje się bardziej puszysta i jeżeli nie ubijamy to w przestrzeniach może być powietrze i fermentacja też nie będzie taka jak trzeba, przy mokrzejszej zmniejszy się ph i będzie stabilniejsza. Dla krów jak i do świń bardzo dobra pasza.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj byłem po pasze i akurat do składu przyjechał przedstawiciel z sano i mówił że mają premiks superamino 3% w mieszance jest on specjalny do żywienia kukurydzą 60 procent kukurydzy w mieszance paszowej 10 procent soja po 5 śruta rzepakowa i łubin żółty żeby obniżyć koszta reszta zboża może być np pszenżyto co sądzicie o takiej mieszance paszowej ?
dodam tylko że to była luźna rozmowa i bardziej ja to za język ciagłem także jakieś zbilansowana dawka to nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie tera mają tylko ładne prospekty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ja karmię Sano koncentraty i tuczniki jedzą sporo kukurydzy kiszonej 50% do tego 25% żyta ,10 % pszenżyta i 10 % koncentratu( protamino forte)  plus ok 5% grochu .

Fakt sprzedaję na żywą lecz tylko waga się liczy ,a kabany mają często gęsto powyżej 135 kg .Co ciekawe takie lżejsze 120 kg okazało się ,ze mają bardzo dobrą mięsność .Sam byłem zaskoczony .Byłem pewien ,że kuku i żyto zrobią swoje .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od żyta podobno jest dobra słonina twarda może to wszystko się bilansuje ile rosną ci świnki z taka mieszanka paszowa i jak robisz ccm w big bagi pryzma silosy? nie masz problemów z zawieszeniem się paszy w pasnikach czy na mokro karmisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Zimą przy tych mrozach zawieszało mi się w tubomacie ,bo kuku była mokra przy zakiszaniu (za mokra)i teraz jest mały problem .W każdym razie wystarczy trochę to ruszyć i leci .Kisimy starym sposobem ,czyli kopiemy doły wykładamy to folią i bąkiem mielę .Kukurydza bardzo ładnie się kisi w taki sposób .Może w BB było by łatwiej ,ale nie mam jeszcze do tego sposobu przekonania .Co do czasu tuczu to różnie .Jak jest sypane dobrze z worka koncentrat to w oczach rosną .A jak się okrasi ,to przyrosty są mniejsze .

Ogólnie z tego sposobu jestem bardzo zadowolony ,ponieważ zawsze mi zostaje zapas paszy do nowego sezonu zbiorów .

Co do kukurydzy ,to rozważam kiszenie jej w całości w BB i mielenie dopiero po otworzeniu BB.

 


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w tym roku gdzieś 20 ton na próbę zrobie zobaczymy jak to wyjdzie ale w big bagi już są zamówione takie mniejsze nie 500 kg tylko 300 mniej więcej żeby 30 procent w mieszalniku było kukurydzy zasada cały worek pusty cały mieszalnik pełny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

To jakieś malutkie woreczki, nie lepiej większy dwa razy otworzyć?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Kukurydza kiszona też wiecznie nie będzie świeża .U mnie 3 dni wytrzyma i dalej winem leci .Wiadomo zimą to inna bajka .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też właśnie chodzi mi o lato no i kwestia tego że to pierwszy raz będzie robione jeśli wszystko wypali to zastanowię się nad budową silosu przejazdowego 2 komorowego tzw silos letni i zimowy zobaczymy
A propo jeszcze paśników w których by się ccm nie zawieszal i można by było duże ilości w mieszance to mieć to wujaszk mi przesłał filmik jak to jest rozwiązane w USA https://youtu.be/4mhR2HdioeM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ktomek154
      Witam wszystkich, od początku roku planuje powiększenie gospodarstwa o silosy, wagę oraz całe oprzyrządowanie do sprawnego zasypu i opróżnienia magazynów. głównie nastawiam się na handel zbożem. mam kilka pytań z tym związanych: jakie silosy polecacie. głównie chodzi mi o producenta. pojemność od 100 ton w górę. lejowe czy plaskodenne? suszarnie mam porcjową- suszy 120 ton w około 48 godzin od 32% wilgotności do 14%. Jaką polecacie suszarnie do skupu? zmieniać czy zostawić? No i najważniejsze: Jak zacząć handel?? Gdzie znaleźć odbiorcę i jakiego? jakieś rady?
    • Przez Piters182
      Witam, stoję przed wyborem siewnika. Mam pytanie odnośnie znaczników bocznych. Słysze rożne opinnie, jedni mówią że potrzebna rzecz, a inni mówią że to głupota jest, bo koło ciągnika się puszcza przy zasianym i jest ok, i nie potrzebny jakiś znacznik.
    • Przez rafix255
      Wtajcie forumowicz nie wiem dokładnie czy jest taki temat ale dokładnie chodzi mi o Deutz Fahra serii 4E następcę Agroluxa. Chodzi mi po głowie zakup tego ciagnika bez kabiny z ładowaczem czołowym. Mam wszystkiego lekko ponad 30ha Case 4220 z ładowaczem i New Hollanda TD5 105 i taki mały zwinny ciagnik do kosiarki zgrabarki siewnika by mi podpasował i pytanie czy warto pchać sie w taka inwestycję. Nieraz jest tak ze 1 ciągnika mi brakuje a ten byłby też cały czas to pykania w obejsciu kiszonki itp. Czy sobie odpuscic i isć w New Holland T4S/Farmalla A. Wszystko są 3 cyl a te 3 (2) marki są najuczciwsze cenowo. W deutzu nie chce kabiny bo widzaiłem ta Naglaka w kielcach to wręcz odstrasza do zakupu bynajmniej mnie. Co sądzicie. Za porady będę wdzieczny
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Chciałbym sie dowiedzieć cos na temat Case Mx 100C. Czy jest godny polecenia czy też nie. Jego zalety, wady .
    • Przez MotoMaszyny_pl
      Drodzy Rolnicy,
      Jako twórcy serwisu bezpłatnych ogłoszeń www.motomaszyny.pl zastanawiamy się jak wielkim zainteresowaniem cieszą się internetowe giełdy rolne z ofertami kupna/sprzedaży płodów rolnych. Jeżeli macie jakieś doświadczenia w tej dziedzinie proszę podzielcie się.

       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj