Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Dokładnie kolego jak piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JasonWW    7

Szerokość myślę że na początek zrobię nie za wielką zobaczę jak to będzie schodziło a big bag jak pisałem odpada bo nie mam dość mocnego tura 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

Trochę z doświadczenia . W 2016 kilka małych pryzm i było trochę odpadu , bo była qq za sucha. Pryzmy ok 1m szerokosci na dole , wysokość do ok 70 cm,  długość dowolna.  Zimą nie ma problemu z grzaniem . nawet nie trzeba pryzmy zamykać. 

 

W 2017 zrobiona tylko jedna pryzma , rozmiary jak wyżej , żadnego odpadu. Reszta qq poszła w BB w całości . I śrutuje się przeważnie codziennie ok 100 kg. w zależności od potrzeb. Jak do tej pory tylko w jednym bb coś się działo a to ze względu na myszy , kilka bb było ustawionych jeden na drugim i własnie w te stawiane podwójnie wchodzą myszy, także nie polecam.  BB z oddzielnym wkładem foliowym, ładujemy żmijką .  


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JasonWW    7
Kolego to znaczy że jak bede miał za małą wilgotność to mam wode lać na pryzme? Myśle że zrobie takie wymiary pryzmy jak ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Departament    266

Jak chcesz kisić to jak w przypadku każdego towaru wilgotność powyżej 30%. Jeszcze mi się nie udało przelać. Za to do suchszego w zeszłym roku szczur wlazł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 godzin temu, JasonWW napisał:

Kolego to znaczy że jak bede miał za małą wilgotność to mam wode lać na pryzme? Myśle że zrobie takie wymiary pryzmy jak ty :)

Uchowaj    Boze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JasonWW    7

damianzetor9540 ładnie osypałeś ziemią. Ile ton leży na tej pryzmie??

12 godzin temu, Departament napisał:

wilgotność powyżej 30%

to muszę żniwa wcześniej zaczynać niż inni. ps. już kukurydz zamówiona zobaczymy czy się sprawdzi na ccm.

10 godzin temu, staszek131415 napisał:

Uchowaj    Boze

Wybacz ale jak ktoś się nie zna to takie gapy są lepiej zadać głupie pytanie niż zrobić głupotę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JasonWW    7

to jak tu masz 3-4t i mam zamiar zrobić z 2h no to trochę tego będzie  no zależy jaki plon będzie jeszcze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JasonWW    7

Ugniatałeś jak ześrutowałeś kukurydze na pryzmie i czym robiłeś śrutownikiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JasonWW    7
Ten rok jakoś zrobię śrutownikem bijakowym a jak się sprawdzi CCM to za rok zainwestuje w taki młyn do ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A słyszeliście o takich silosach gazoszczelny do mokrej kukurydzy kiszonek i ccmu wyglądają jak silosy na zboże tylko są szczelne i dwutlenek węgla wypiera powietrze i ziarno samo się konserwuje bez strat ciekawe jak by one się sprawdziły w polskich gospodarstwach i jak to cenowo wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JasonWW    7
Gdzieś to widziałem ale jak to działa to nie wiem na pewno z takim silosem jest wygodniej sam jestem ciekaw kosztów takiego silosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno ceny kosmiczne bo pisałem przez Facebooka z jednym gościem co brat dał mi na niego namiary zasada polega na wytwarzaniu przez ziarno dwutlenku węgla i wypieraniu powietrza z silosa następuje samokonserwacja on ma zbiornik 350 ton i w 70 procentach używa ccm i 15 procent mączki rybnej o podwyższonym zawartości białka 10 procent pszenżyta i 5 premiks specjalny pod zamówienie żywienie na mokro oczywiście mówi że ten silos i takie żywienie z biedy go wyprowadzilo jest tylko jedna wada jedna dziurka przez którą zdoła wylecieć powietrze to nie ma już czym paść wszystko na straty
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolek123    6

mlodyrolnik23 no właśnie widziałem raz film jak robili tak sieczkę z kukurydzi i właśnie ziarno i zastanawiałem się na czym to polega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam pytanko jeszcze bo tak się zastanawiam jak jest przykładowo żywienie w 70 procentach ccm i 10 zboże 15 soja i 5 premiks to np na 50 kg gotowej suchej mieszanki ile litrów trzeba domieszac do niej wody tak aby mieszanka ta miała dobra konstyntecje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Jeżeli do świń to za duzo CCMu w dawce o ile wg mieszalnik to wymiesza


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
2 godziny temu, mlodyrolnik23 napisał:

ja mam pytanko jeszcze bo tak się zastanawiam jak jest przykładowo żywienie w 70 procentach ccm i 10 zboże 15 soja i 5 premiks to np na 50 kg gotowej suchej mieszanki ile litrów trzeba domieszac do niej wody tak aby mieszanka ta miała dobra konstyntecje??

Za mało białka będzie w tej dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może i za mało ale mi bardziej chodzi o rozcienczenie ile litrów wody daje się na 1 kg suchej paszy a do ccm jest specjalna mączka rybna o podwyższonej zawartości białka coś koo 60 procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Jaki masz mieszalnik? Mój pionowy przy 30% potrafił się zawieszać


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Ja w 1,5 tonowym pionowym robiłem tonę paszy z 60% kukurydzy o wilgotności 32% i się nie zawieszało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepsza opcja to mieszalnik poziomy wstęgowy o szerokości i długosci trochę wiekszej od łyżki tura jaki mamy w ciagniku ccm się nie pyli także mieszalnik może być otwarty pod nim waga i heja z koksem mozna i 70 procent mieszać bo profesjonalne linie paszowe z żywieniem na mokro to sam mieszalnik czujniki i rury to jakieś 160 tyś zł a na małe gospodarstwa to są gigantyczne koszty
aha i z tym 70 procent z dodawaniem ccm to oczywiście tylko żywienie na mokro jak na sucho to do 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ktomek154
      Witam wszystkich, od początku roku planuje powiększenie gospodarstwa o silosy, wagę oraz całe oprzyrządowanie do sprawnego zasypu i opróżnienia magazynów. głównie nastawiam się na handel zbożem. mam kilka pytań z tym związanych: jakie silosy polecacie. głównie chodzi mi o producenta. pojemność od 100 ton w górę. lejowe czy plaskodenne? suszarnie mam porcjową- suszy 120 ton w około 48 godzin od 32% wilgotności do 14%. Jaką polecacie suszarnie do skupu? zmieniać czy zostawić? No i najważniejsze: Jak zacząć handel?? Gdzie znaleźć odbiorcę i jakiego? jakieś rady?
    • Przez Piters182
      Witam, stoję przed wyborem siewnika. Mam pytanie odnośnie znaczników bocznych. Słysze rożne opinnie, jedni mówią że potrzebna rzecz, a inni mówią że to głupota jest, bo koło ciągnika się puszcza przy zasianym i jest ok, i nie potrzebny jakiś znacznik.
    • Przez rafix255
      Wtajcie forumowicz nie wiem dokładnie czy jest taki temat ale dokładnie chodzi mi o Deutz Fahra serii 4E następcę Agroluxa. Chodzi mi po głowie zakup tego ciagnika bez kabiny z ładowaczem czołowym. Mam wszystkiego lekko ponad 30ha Case 4220 z ładowaczem i New Hollanda TD5 105 i taki mały zwinny ciagnik do kosiarki zgrabarki siewnika by mi podpasował i pytanie czy warto pchać sie w taka inwestycję. Nieraz jest tak ze 1 ciągnika mi brakuje a ten byłby też cały czas to pykania w obejsciu kiszonki itp. Czy sobie odpuscic i isć w New Holland T4S/Farmalla A. Wszystko są 3 cyl a te 3 (2) marki są najuczciwsze cenowo. W deutzu nie chce kabiny bo widzaiłem ta Naglaka w kielcach to wręcz odstrasza do zakupu bynajmniej mnie. Co sądzicie. Za porady będę wdzieczny
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Chciałbym sie dowiedzieć cos na temat Case Mx 100C. Czy jest godny polecenia czy też nie. Jego zalety, wady .
    • Przez MotoMaszyny_pl
      Drodzy Rolnicy,
      Jako twórcy serwisu bezpłatnych ogłoszeń www.motomaszyny.pl zastanawiamy się jak wielkim zainteresowaniem cieszą się internetowe giełdy rolne z ofertami kupna/sprzedaży płodów rolnych. Jeżeli macie jakieś doświadczenia w tej dziedzinie proszę podzielcie się.

       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj