Polecane posty

JasonWW    7

Jak w temacie chciał bym zacząć z ccm i nie wiem czy warto jakę koszta się z tym wiążą? Jak śrutować na pierwszy raz śrutownikiem czy młyn zakupić? i co jest lepsze pryzma czy big bag?  na próbę chciał bym zasiać 2h kukurydzy  do wyżywienia mam około 400 świń rocznie prosił bym o jakieś sugestie na ten temat z góry dziękuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Z 2ha to najlepiej pryzmę zrobić, weź usługę i jak Ci się sprawdzi to możesz myśleć nad kupnem czegoś własnego.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JasonWW    7

A pryzmę to w jaki sposób  wylewie betonu pod nią trzeba robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391
Napisano (edytowany)

Po co? normalnie na folie tak jak np.

 

 

Edytowano przez Bartek933

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

inna.. Specjalna z Japonii, nie rób jaj.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JasonWW    7
Napisano (edytowany)

ok. a gryzonie nie wchodzą pod pryzmę nie psuje się po otwarciu ?

Ps. jakiej grubości folia??

Edytowano przez JasonWW
Dopisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Ja pryzmę miałem raz, jak w każdej kiszonce będzie się grzała jak pobierasz zbyt mało/wolno, strat minimalne na łączeniu foli a gryzoni nie zauważyłem z tym że pryzma była wewnątrz budynku. Teraz kiszę w big bagach całe ziarno, CCM to prawidłowo cała kolba zakiszona nie żebym się czepiał ale tak dla wiadomości żeby kiedyś nie pomylić.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JasonWW    7

Jak folia na pryzmę? Śrubowałeś kiedyś śrutownikiem mokrą kukurydze?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, JasonWW napisał:

Jak w temacie chciał bym zacząć z ccm i nie wiem czy warto jakę koszta się z tym wiążą? Jak śrutować na pierwszy raz śrutownikiem czy młyn zakupić? i co jest lepsze pryzma czy big bag?  na próbę chciał bym zasiać 2h kukurydzy  do wyżywienia mam około 400 świń rocznie prosił bym o jakieś sugestie na ten temat z góry dziękuje. 

Na 2 ha to spokojnie śrutownikiem zrobisz ,najlepiej skarmiać w okresie jesienno zimowym bo wtedy się nie grzeje jak masz karmniki na sucho to max 30% bosię zawieszać będzie folia kiszonkarska grosze kosztuje więcnie ma co oszczędzać i jak wybieras zto najlepiej a każdym razem okryć  by się nie grzała

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
Napisano (edytowany)

Ja kiszę całe ziarno i na sucho żywię, tylko że z worka, do paśników skrzyniowych czasami dawałem 67% kukurydzy o wilgotności 24 i jakoś szło;) jak dla Ciebie to tylko big bagi bo będziesz za mało dziennie brał i na pewno będzie Ci się w pryzmie grzało. edit. co do kosztów to mi wychodzą takie:

worek big bag 1300-1500 kg wchodzi kupuję średnio raz na 3 sezony 12 zł czyli mniej niż 3 zł do tony

wkład foliowy 8 zł, co roku nowy powiedzmy 5.5 zł do tony

kwas 1 litr 4 do 6 zł do tony

prąd d dmuchawy którą napełniam baga 1 zł

paliwo i amortyzacja ciągnika 5 zł do tony

Czyli jakieś 20 zł do tony tyle że kwas sobie w paszy odliczysz bo nie trzeba tyle dawać jak kukurydza kwaśna. dla mnie dobra pasza 20 ha co roku tak robię.

Edytowano przez 90210grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JasonWW    7

Grzesiu co do grzania to mówisz ze za mało będę brał wykalkulowałem ze robię około +/- 2000kg paszy da samych tuczników tygodniowo  to jak bym dał kukurydzy  20% wychodzi 400kg tygodniowo i mówisz że to za mało? nie ukrywam że mam chęć robić na pryzmę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

W pryzmie nigdy nie miałem ale jak latem taki bag 1400 nie zejdzie w 4 dni to się grzeje. Zimą może dwa tygodnie spokojnie stać. poza tym kładź ile się technicznie da najwięcej, premiks na zamówienie i śruta rzepakowa w opór dla bilansu białka;) najtańsza pasza a teraz tylko na tym można koszty zmniejszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JasonWW    7

W big bag nie mam burzliwość zrobić bo mam małego fergusona z turem 700kg podnoś i mi się wydaje że więcej roboty przy tym :) ale jak bym zrobił wąską kiszkę to chyba by zdało egzamin na moje małe potrzeby nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Najważniejsze żeby jak najmniej w workach nosić;) ja noszę po 500 ton rocznie i po dwóch latach już czuję w plecach;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JasonWW    7

No właśnie co do dźwigania jak naj lepiej rozwiązać to od strony technicznej żeby zrobić a się nie narobić :) pewnie powiesz rób w big bagi :) ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, JasonWW napisał:

Grzesiu co do grzania to mówisz ze za mało będę brał wykalkulowałem ze robię około +/- 2000kg paszy da samych tuczników tygodniowo  to jak bym dał kukurydzy  20% wychodzi 400kg tygodniowo i mówisz że to za mało? nie ukrywam że mam chęć robić na pryzmę :/

Zrób na prymę nie dawaj kwasów żadnych kuku dobrze się kisi bez niczego z 2 ha to na 6 miesięcy góra będiesz karmił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JasonWW    7

Staszek a to jak myślisz jak z doświadczenia własnego powiesz robić wąską kiszkę czy normalnie jak na tym filmie powerze j??  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja z 2 ha co roku robię na dużych oczkach bijakowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JasonWW    7

jaki rozmiar oczek Ps. chodziło mi jaką szerokość pryzmy zrobić tak aby mi się nie grzało i żebym nadążył odbierać przy moim zapotrzebowaniu około 400 kg tygodniowo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Ja robię tak 3 metry ja mam śita szczelinowe 0,5 ale mogly by być większe

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JasonWW    7

Jak mam możliwość zrobienia i to nawet blisko paszalni tylko interesuje mnie jaką szerokość zrobić pryzmy abym nadążył odbierać. Nigdy tego nie robiłem i nie chciał bym zepsuć czegoś za pierwszym razem :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Bigbagi są ok ale przy nie wielkiej ilości, jak więcej to tylko śrutownik do ciągnika i pryzma. Dobrze ubić i bez żadnych dodatków później przykryć ziemią, co do szerokości to sam musisz zdecydować.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ktomek154
      Witam wszystkich, od początku roku planuje powiększenie gospodarstwa o silosy, wagę oraz całe oprzyrządowanie do sprawnego zasypu i opróżnienia magazynów. głównie nastawiam się na handel zbożem. mam kilka pytań z tym związanych: jakie silosy polecacie. głównie chodzi mi o producenta. pojemność od 100 ton w górę. lejowe czy plaskodenne? suszarnie mam porcjową- suszy 120 ton w około 48 godzin od 32% wilgotności do 14%. Jaką polecacie suszarnie do skupu? zmieniać czy zostawić? No i najważniejsze: Jak zacząć handel?? Gdzie znaleźć odbiorcę i jakiego? jakieś rady?
    • Przez Piters182
      Witam, stoję przed wyborem siewnika. Mam pytanie odnośnie znaczników bocznych. Słysze rożne opinnie, jedni mówią że potrzebna rzecz, a inni mówią że to głupota jest, bo koło ciągnika się puszcza przy zasianym i jest ok, i nie potrzebny jakiś znacznik.
    • Przez rafix255
      Wtajcie forumowicz nie wiem dokładnie czy jest taki temat ale dokładnie chodzi mi o Deutz Fahra serii 4E następcę Agroluxa. Chodzi mi po głowie zakup tego ciagnika bez kabiny z ładowaczem czołowym. Mam wszystkiego lekko ponad 30ha Case 4220 z ładowaczem i New Hollanda TD5 105 i taki mały zwinny ciagnik do kosiarki zgrabarki siewnika by mi podpasował i pytanie czy warto pchać sie w taka inwestycję. Nieraz jest tak ze 1 ciągnika mi brakuje a ten byłby też cały czas to pykania w obejsciu kiszonki itp. Czy sobie odpuscic i isć w New Holland T4S/Farmalla A. Wszystko są 3 cyl a te 3 (2) marki są najuczciwsze cenowo. W deutzu nie chce kabiny bo widzaiłem ta Naglaka w kielcach to wręcz odstrasza do zakupu bynajmniej mnie. Co sądzicie. Za porady będę wdzieczny
    • Przez Zet7211MF6140
      Witam. Chciałbym sie dowiedzieć cos na temat Case Mx 100C. Czy jest godny polecenia czy też nie. Jego zalety, wady .
    • Przez MotoMaszyny_pl
      Drodzy Rolnicy,
      Jako twórcy serwisu bezpłatnych ogłoszeń www.motomaszyny.pl zastanawiamy się jak wielkim zainteresowaniem cieszą się internetowe giełdy rolne z ofertami kupna/sprzedaży płodów rolnych. Jeżeli macie jakieś doświadczenia w tej dziedzinie proszę podzielcie się.

       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj