Agri666

Case 5150 pro problem z hydrauliką ,działa po czasie po 2 minutach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agri666    0
Napisano (edytowany)

Witam Case 5150 pro mam problem z hydrauliką mianowicie chodzi o to że po uruchomieniu ciągnika działa ona dopiero po 2 minutach (chodzi o podnośnik,  ładowacz oraz wyjście na węże hydrauliczne )  gdy juz dziala sprawdzilem cisnienie jest koło 200 bar ... Natomiast jeżeli chodzi o jazde polbiegi wspomaganie wszystko działa od razu ... 

Co zostało zrobione 

-wymienione filtry 2 od hydrauliki

-sprawdzone elektro zawory 

Znajomy mówi że może to być zawór mechaniczny na pompie nie mam pojęcia gdzie on może być 

648710851_1_261x203_case-ih-maxxum-5140-pro-z-niemiec-klima-pneumatyka-115km-ladowacz-alo-kalisz_rev008.jpg

Edytowano przez Agri666
Zły opis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vroobel    12

Możliwe że przycina się któryś z suwaków w rozdzielaczach za pompą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agri666    0

No właśnie w tym jest problem że z pompy nie wychodzi ciśnienie w pierwszych 2 minutach wg nie daje nic ...odkrecalem przy pompie wąż którym idzie ciśnienie i pompa dopiero robi ciśnienie po 2 minutach dziwnie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniec    1
U mnie jest to samo jak u Agri666 że zaraz nie ma ciśnienia tylko później, i do tego wciąga mi filter hydrauliki do środka nw co to może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

A to czasem pompa sie nie konczy? Mialem podobnie. Poodpaleniu pompa nie bylo slyszalna hydraulika dzialala tylko wspomaganie I podnosnik ladowavz I polbiegi nie dzialaly dopiero tak jak piszesz po kilku minutach piracy angle zawyla(pompa) I wszystko gralo. Wkurzalo mnie to I wymienilem samá sekcje pompujaca(cylinder tloczki I talerz sterujacy) mial troche inny otwor sterujacy of oryginalu bo w Jim byly 3 ale wszystko hula. Odpal ciagnik jak wszystko zacznie dzialac przejedz sie tak aby dobrze rozgrzac olej I wyedy sprawdz cisnienie na wyjsciu hydrauki z tylu I napisz czy bylo the 180-200 bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vroobel    12

Jeśli już mierzyć ciśnienie pompy to po rozgrzaniu i na kompensatorze, a nie na wyjściach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agri666    0
9 godzin temu, BENNY82 napisał:

A to czasem pompa sie nie konczy? Mialem podobnie. Poodpaleniu pompa nie bylo slyszalna hydraulika dzialala tylko wspomaganie I podnosnik ladowavz I polbiegi nie dzialaly dopiero tak jak piszesz po kilku minutach piracy angle zawyla(pompa) I wszystko gralo. Wkurzalo mnie to I wymienilem samá sekcje pompujaca(cylinder tloczki I talerz sterujacy) mial troche inny otwor sterujacy of oryginalu bo w Jim byly 3 ale wszystko hula. Odpal ciagnik jak wszystko zacznie dzialac przejedz sie tak aby dobrze rozgrzac olej I wyedy sprawdz cisnienie na wyjsciu hydrauki z tylu I napisz czy bylo the 180-200 bar

Zrobię tak jak mówisz ale kurczę ta pompa wg nie wyje to jest dziwne

 

Dnia 3.02.2018 o 10:01, zbychu15 napisał:

zima jest olej gęsty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agri666    0
19 godzin temu, kamieniec napisał:

U mnie jest to samo jak u Agri666 że zaraz nie ma ciśnienia tylko później, i do tego wciąga mi filter hydrauliki do środka nw co to może być.

Jak Ci filtr wciąga do środka?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Mierzyc cisnienie na kompensatorze to po 

1. Trzeba wiedziec gdzie sie wpiac( a wlacznie ze MNA to 99% uzytkownikow to laicy.

2. Zeby sie wpiac to trzeba pokupowac redukcje a w case sa dziesietne gwinty wiec nie potrzebne wydatki a na wyjsciach z tylu mozna to sprawdzic taniej tylko dobrze trzeba wszystko rozgrzac bo roGrzana pompa jezeli jest zuzyta to nie wytworzy odpowiedniego cisnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vroobel    12

Ja wolałem zainwestować w zegary i redukcję, ale ja miałem z podnośnikiem problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5

Witam podczas pracy podnosnikiem slychac jakieś syczenie a jesli podnosze ramiona do gory to przestaje syczec brak wyciekow  ???? Jaka moze byc przyczena powiem jeszcze ze po godzinie pracy (obudowa skrzyni  hydraulika jest bardzo goraca ) czy tak musi byc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

To pewnie z odpowietrzika skrzyni. Hydraulika w tych ciagnikach to ich bolączka z racji yego mechanicznego ustrojstwa tzw kompensatora. Po około. 2 latach po remoncie.  Skrzyni i pompy znowu daje o sobie znac potrafi rozłączyć skrzynie pod obciążeniem i tak na mje rozumowanie to kompensator daje oznaki zużycia zaworki albo mają luzy albo przycinają się ciekawe jak wygląda regeneracja moze rozebranie na cześci wyczyszczenie ukladu moga być w nim opiłki itp np od zużytej tarczy hamulcowej i dzieją się cuda. Jest jescze pompa zasilająca wspomaganie i ona chyba u mnie wyje już strasznie ale siedzi w mechanicznej skrzyni za połbiegami i chyba wymaga regeneracji ale to już temat na zime jak czasu wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5
2 godziny temu, BENNY82 napisał:

To pewnie z odpowietrzika skrzyni. Hydraulika w tych ciagnikach to ich bolączka z racji yego mechanicznego ustrojstwa tzw kompensatora. Po około. 2 latach po remoncie.  Skrzyni i pompy znowu daje o sobie znac potrafi rozłączyć skrzynie pod obciążeniem i tak na mje rozumowanie to kompensator daje oznaki zużycia zaworki albo mają luzy albo przycinają się ciekawe jak wygląda regeneracja moze rozebranie na cześci wyczyszczenie ukladu moga być w nim opiłki itp np od zużytej tarczy hamulcowej i dzieją się cuda. Jest jescze pompa zasilająca wspomaganie i ona chyba u mnie wyje już strasznie ale siedzi w mechanicznej skrzyni za połbiegami i chyba wymaga regeneracji ale to już temat na zime jak czasu wystarczy.

Kolegi a hajimJaki masz model 51?0  i powiec ile cie kosztowal remont sjrzyni I pompy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mumin700    1

Bardzo gorąca, to znaczy jaka temperatura? Może pompa się nie zeruje.


Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych. 

Tel 787 828 090

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

te audi jak masz się nabijać to idż rodziców poszukaj i zapytaj ile razy z kołyski wypadłeś? bez urazy . błędy są bo z koma w ciągniku pisałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia424    5
Dnia Wednesday, August 21, 2019 o 15:45, BENNY82 napisał:

te audi jak masz się nabijać to idż rodziców poszukaj i zapytaj ile razy z kołyski wypadłeś? bez urazy . błędy są bo z koma w ciągniku pisałem. 

Spierd.... Taki bystry jestes 

Edytowano przez audia424

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj