Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kellyq    225

cześć

Znajdzie się jakaś dobra dusza która by zmierzyła jaki jest gwint w czujniku temperatury wody w mtzcie np takim. Chodzi o tą dużą nakrętkę którą przykręca się czujnik.

 

8e02064a4088af343a8398bcb02f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Do normalnego mtz nie dopasujerz tego czujnika. Ja się z to bawiłem i leży taki Nowy w garażu. Dodatkowo zniżał temp cały czas. Kupiłem uniwersalny, też mam jeden w zapasie. Oryginalny czujnik przewierciłem na wylot i wkleiłem w niego kupiony. Polecam tak każdemu zrobić.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

właśnie to nie do mtzta, też będzie kombinowane ale ten by mi pasował i średnicą zegara i budową czujnika tylko nie wiem jaki rozmiar tego gwintu wygląda coś na m14 ale nie jestem pewien i tu jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Do czujnika jest 1,5 na 16 mierzone w rowkach gwintu, a w głowicy jest na 15, skoku  gwintu nie zmierzę  bo nie mam calowych wzronikow ja kupiłem dwa takie elementy i zestawem oto mój wynalazek do tego zegara 

20180203_084320.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Uniwersalny, o którym mówię też     wpasował się zamiast fabrycznego i pięknie pokazuje już od kilku lat. Ten ze zdjęcia widziałem kiedyś na allegro z właśnie końcówka taką w zestawie, ale cena mnie zniechęciła.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Zegar kosztuje grosze coś koło 17zl ale jego wykonanie jest marnej jakości, za to złączka droga , pozostaje dorobić z dwóch jak ja, albo toczyć i gwintowac a wtedy koszt wzrośnie.

Za elektryczny czujnik dałem coś ponad 10zl i na razie działa ale i ten zamontuje będę miał dwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianraki3    12

Montowałem 4 sztuki w tamtym roku i dwa działają dobrze a dwa drugie wskazywały kilka dni:) Kupuję przyłącze hydrauliczne rozwiercam żeby czujnik wszedł. Ostatnio z firmy z czarnej białostockiej przysłali mi oryginalny ruski czujnik za 22 zł i zegar zamiennik i super działa. Czasem się trafia też oryginalny wskaźnik ale 80 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Odnośnie czujnika za zdjęcia jest z jakiejś inne rosyjskiej maszyny. Po wymianie 3 czujników i jednego zegara stwierdziłem że kupię ten ze zdjęcia. Koszt 20-30 zł w sklepie plus do tego oring i nypel (16/18 albo 16/14) i wszystko elegancko działa. Polecam jedynie przewód od zagara do czujnika owinąć jakimś wężykiem bo łatwo przerwać  pręcik który jest w środku. Sam tak jeden uszkodziłem bo się gdzieś otarł i gaz uleciał. Gwintować nic a nic nie trzeba jedynie jak ktoś wspomniał wiertłem w środku nypel lekko zebrać żeby czujnik wszedł. Roboty na 30 minut razem z montażem zegara w budzie.

PS. złączka czyli nypel nie jest droga bo dałem za nią może ze 6zł i mam święty spokój niezależnie od tego czy masa jest czy nie ma, wsiadam i widzę jak na dłoni . W sumie sprawdzałem go we wrzącej wodzie - wskazanie ok. 95 stopni

Edytowano przez Lukasz3991

Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

U mnie pokazał 87 we wrzątku.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

kupiłem ten czujnik i niestety to porażka, zaniża i to sporo a przede wszystkim kabel jest za krótki. Kupiłem teraz od 385 jeszcze nie testowałem ale wydaje się ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
Co za problem 'skalibrować' wskazówkę kombinerkami?

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

już oddałem do sklepu z powrotem z reklamacją, to by się na mnie jak na głupiego teraz patrzyli jakbym znowu chciał ten wskaźnik ;P

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
U mnie póki działają elektryczne we wszystkich ruskach, to tak zostanie. Gorzej ze wskaźnikiem paliwa w MTZ... Ale to już sprawa do innego wątku.
  • Thanks 1

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

Kupić od mf czujnik i zegar, tylko do wodnego jechac i przejsciówke do czujnika załozyć finito ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz3991    49

Ja osobiście polecam ten za 35. Mam i nie narzekam.


Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

 

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89
Witam, mam takie pytanko, jak wysoko powinien być płyn w chłodnicy? Tylko żeby przykrył żeberka czy dużo wyżej? Bo ta górna część chłodnicy jest bardzo wysoka w porównaniu z innymi chłodnicami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

U mnie jest gdzieś pomiędzy. 

Wlewam 2 cm pod krawędzią wlewu, więc kanały są dobrze  zakryte płynem. Jak już wychlapie swoje, to poziom jest pewnie w połowie.

Edytuję, bo źle się wysłowiłem.

Edytowano przez LTZ55a

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Bo ta wysoka czesc to cos na podobe zbiorniczka wyruwnawczego przynajmniej taka role pełni ja leje tak 5-6cm ponizej korka, aby nie wychlapywał płynu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89
U mnie to tak zostaje1- 2cm nad zeberkami a resztę wyrzuci i teraz nie wiem czy tak ma byc czy może uszczelka pod głowica do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Jak się nie przegrzewa, i nie ubywa poniżej tego poziomu, to się nie martw.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89
Będę to kontrolował, jak presowałem to jak szybciej to woda pochodziła pod koniec zielonego ale to jak 7 biegiem na cienkim lusie. Na 6 połowa zielonego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekmtz    25

Panowie też kupiłem taki wskaznik temperatury jak ze zdjęcia jako dodatkowy i również mi zaniża sporo temp. w stosunku do elektrycznego. Może ktoś wie tu na forum na jakiej zasadzie on działa mechanicznie ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zxy
      .

       
    • Przez mateusz092111111
      Witam mam taki problem ze kupilem claasa  690 v8 utnę troche i woda wchodzi mi na czerwone  i tylko zmniejsze obroty maszyny i odrazu temp wody spada proszę o pomoc jak najszybciej
    • Przez mateusz092111111
      gotuje sie mi woda w claasie 690 i to jest dziwne gdy zmniejsze obroty maszyny to woda spada chlodnica byla czyszczona z zewnątrz a w srodku przepłukiwana odkamieniaczami i to pare razy silnik tez był sprawdzany bo byly planowane głowice i zakładana uszczelka a pompa wodna chyba jest ok bo widac ze tloczy wode do chlodnicy bo widac ze woda ma obieg termostaty tez sa wyjete nie wiem co mam robic więc prosze o odpowiedz jesli ktos miał podobny przypadek
    • Przez szymonidas9
      Czy jest mozliwosc spuszczenia calej wody z bloku ? Model to chyba mercedes om 421 tzw V-ka.
      Wiem ze trzeba wykrecic blache od zbiornika i tam jest dojscie zeby odkrecic jakby kranik z tym ze nie zlatuje wszystko, a ze dolalem wody to najlepiej byloby cala.. Jest gdzies pod spodem jakis kranik czy cos?
    • Przez sznajdik
      Zaczyna mi ciec pompa od wody wymieniał ktoś uszczelnienia czy od razu szuka nowej?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj