Polecane posty

Blusik    0

Witam 

Mam silnik s15 po remoncie chce usunąć kamien który zebrał się w nim przez 30 lat kwasy solnego nie dostane jak zaleca insrukcja ale co powiecie na kwasek, odkamieniacz lub ocet. W jakich proporcjach to mieszać jeśli wchodzi tam 10l wody a kamienia przez te lata będzie tam hoho. 

Np 2 saszetki kwaksu 2 odkamieniacza butelka octu i reszta woda? 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15
Napisano (edytowany)

ja w zetorze 7211 wlałem sam ocet(z biedronki) + 12kwasków cytrynowych(z biedronki) i pomogło tylko trzeba kilka razy płukać po zabiegu,  ciągnik chodził na tym przez kilka dni po  godzine przy paszowozie bo trzeba ten ocet rozgrzać

ps. kwasek rozpuścić w ciepłej wodzie przed wlaniem

Edytowano przez ralf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dokładnie, zalej go nawet samym octem i zostaw go niech sobie "puko" ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951
Jak kwasu solnego nie dostaniesz? Nawet na allegro jest a już tego 30% to zatrzęsienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przecież do lutowania się go kupuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blusik    0

Tak tylko na allegro prawie brak wysyłki albo cena za litr kosmiczna plus wysyłka.  Inne pytanie czy potem mocno śmierdzi sam ocet lub czy mniej śmierdzi ocet z kwaskiem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

około 35 za 1L, a przecież Ci ten ocet pośmierdzi trochę, wywietrzeje i tyle, bez przesady, nie zajeżdża nie wiadomo jak o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blusik    0

Wracając do tematu a eelktrolid do akumulatora to jest kwas siarkowy 6 36% więc jak by go rozcieńczyć do tych 10%nadal był się czy nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blusik    0

Cena 1L za 4 zl a więc warto kupic tylko czy nie bedzie za mocno zracy dla oringow itp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za_q    15

A jakiś kwaśny płyn do mycia dojarek - tam są elementy gumowe, (oczywiście w odpowiednim stężeniu).

Kiedyś zlikwidowałem tak kamień w czajniku - samym płynem, parę minut i wygotował się do czysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za_q    15

Na przykład. Te płyny są pod różnymi nazwami, ja wtedy zastosowałem clarin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursus55
      Witam mam ursusa 1201 i ostatnio wydmuchało mi uszczelke pod głowica, zabrałem sie już za dokręcanie 1 etap na 70Nm i jedna ze szpilek poprostu się wyrwała, mało tego okazało się że była ona już jako naprawcza M16, lecz gwint który został jest znikomy. Jak mam się uporać z tym problemem przecież nie bede kupował innego bloku bo poprostu mnie na to nie stać. Czy te sprężnki zdadzą egzamin? Wytrzymają one taki moment dokręcania? Czy może jakiś klej i gwintować? Proszę o pomoc
    • Przez aron
      Jak w temacie może ktoś oś wie na ten temat. Potrzebuję przedni most do mf 3060 mam niedaleko możliwość kupna od 6120/30 Tylko czy będzie pasował? Jak porównać?
    • Przez Rasoir
      Koledzy taka smutna sytuacja, mam na warsztacie MF255 z 85 roku, zwaliłem głowicę bo dmuchało do chłodnicy i się okazało że jakiś rzeźnik uwalił gwint na wszystkich (tak wszystkich, łącznie 18 sztuk) dziurach. Coś tam próbowali połatać ale efekt jak widać.
      Co mi radzicie? Helicoil'e wydają się najmądrzejsze, ale niestety do wspaniałego ferdka nie ma rozmiaru (M11X1,25) chyba że jest, a ja jestem zbyt tępy żeby je znaleźć?
      Wiercić większe dziury i dać "normalny" skok gwintu (jest tam w ogóle na tyle mięsa?) czy próbować wstawić helicoil'e na M11x1,5 i zmienić szpilki?
      Miał ktoś taki smutny temat u siebie? Od razu proszę sobie darować propozycje typu kupić nowy blok... tyle to ja sam potrafię wymądrzyć  
      PS. Ciągnik pyrka, a nie pracuje więc nie będzie jakoś szczególnie katowany (jest używany 2x do roku).
    • Przez dawmal1222
      Witam, dorabiamy do łychy zamykanie typu krokodyl, chciałbym się zapytać, czy muszę dokupować do zębów górnych tulejki, żeby je wspawać w ramę? Czy wystarczy np kawałek rurki fi 30 czy coś takiego? Koszt 17zł za jedną tulejkę trochę mi się nie uśmiecha
    • Przez artur1295
      Witam
      Chciałbym zrobić rolkę docikową pobieracza w swojej prasie fahr gp220 poniewaz słabo mi wciąga siano,słomę.
      Czy mozę już ktoś robił coś takiego i mi podał wymiary jak nisko od ziemi musi to być i jak blisko przy palcach pobieraka. albo jak ktos by mógł zmierzyc w swojej prasie jak to wygląda 
      bylbym wdzięczny 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj