Skocz do zawartości
u3512

Pług grudziądzki 4 skiby

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pług
u3512    0

Witam.

Mam problem z poprawnym ustawieniem pługa.Jest to podwyższany grudziądzki 4 skibowy pług.

Pracuje z nim Zetor 7745 (ramiona TUZ-a są wysuwane, lewe ma około 2 cm luzu - czy to przeszkadza w robieniu orki??)

Problem dotyczy głownie tego, że po zagłębieniu pług "ucieka" w stronę calizny (na lewą stronę)a tym samym nie odwraca skib. Ma trochę luzu na regulacji wykorbienia. W którą stronę podciągnąć tą regulacją żeby dobrze orał.

Poza tym chciałem zapytać czy aby robić poprawną orkę korpusy pługa muszą być ustawione prostopadle do pola??

Co do tego że równolegle do pola to wiem (aby pierwsza i ostatnia skiba orały na tą samą głębokość)

TomCase    1

Caly plug orzac musi byc prostopadle ustawiony do podloza. Ja zawsze rozkrecam lewy wieszak i jest ok. Jezeli nadal po takim ustawienu plug bedzie zle odwracal to skrec do konca belke w plugu.

u3512    0

masz na myśli przesunąć belkę na tej regulacji wykorbienia do przodu pługa (w stronę ciągnika). Co do rozkręcania lewego wieszaka to tak zrobię... a wtedy na prawym będę miał trochę regulacji bo jak teraz prawy mam skręcony do końca

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się