Karol123456

Deutz Fahr DX 85 -Opóźnione reakcje hydrauliki

Polecane posty

Karol123456    1

W ciągniku jest tur podpięty pod rozdzielacze ciągnika.  Od pewnego czasu zauważyłem problem z hydrauliką, mianowicie działa ona z opóźnieniem. Czyli próbując podnieść tura muszę czekać kilka, czasem kilkanaście sekund na reakcję. Później podnosi normalnie, ma siłę.  Dodatkowo jeśli ciągle używam jakiejś funkcji hydrauliki wszystko działa ok, problem się pojawia gdy wszystkie rozdzielacze są w pozycji zero. Wszystkie filtry zostały zmienione, układ ssawny uszczelniony, pompa wymieniona.

Dodatkowo dodam, że jak odpalę ciągnik i włączę którąś z funkcji wszystko działa ok, lecz jak wyłączę, to po chwili znów muszę czekać.

Czy ktoś miał podobny problem, bądź wie czym może być on spowodowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol123456    1

Filtr ssawny jest w plecaku przed rurą  zasilającą która idzie do pompy i go po prostu wyczyściłem, było tam dużo syfu, ale po wyczyszczeniu nie ma różnicy. Dodatkowo po odkręceniu śruny na przewodzie olej idzie szybko, więc nie podejrzewam, żeby trzymał filtr ssawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

No to nie on winny. Ogólnie ta instalacja jest bardzo zagmatwana i nawet fachowcy u mnie rozkładali ręce jak miałem problemy z nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam deutza dx 85 . w ktorym miejscu znajduje sie korek do spuszczenia oleju hydraulicznengo? Deutz nie posiada dodatkowego zbiornika do oleju hydraulicznego.prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dx85 ma zbiornik z lewej strony przy kole na hydraulikę jak go tam nie ma to korzysta z oleju ze skrzyni


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol123456    1

Wiem, że minęło już sporo czasu, ale powiem co było powodem "opóźnionego" działania hydrauliki. Był to rowalony filterek znajdujący się w rozdzielaczu od podnośnika. Jest on wielkości skówki od długopisa. Opiłki tego filterka pozapychały małe otworki na suwaku rozdzielacza. Po wyczyszczeniu i "wyprodukowaniu" nowego filtra, wszystko wróciło do normy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

@Karol123456 Możesz mi powiedzieć gdzie ten filterek się znajduje? Mam dx 4.50 i to jest podobny ciągnik, a też mam problem z opóźnionym podnoszeniem właściwie odkąd go mam. Nie zaglądałem jeszcze do plecaka. On jest w rozdzielaczu tym w plecaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kacpeer123
      Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem ciągnika deutz fahr agrotron 6.05 i chciałbym wiedzieć jakie są opinie na jego temat,  co psuje się najczęściej i jak jest z częściami. Z góry dziękuję za odpowiedź. 
       
    • Przez stachu12
      Kupię regulator siłowy na 3 wyjścia ten pod siedzeniem wraz z całym osprzętem czyli przewody hydrauliczne cięgna  sruby mocujące itp
    • Przez Michał6180
      Witam zastawiam się na zakupem kosiarki dyskowej deutz fahr na centralnym zawieszeniu powyżej 2010 roku mam już jedną na oku i chciałbym się zapytać czym się różnią dyski tnące na 3 nozyki od tych na 2 wady i zalety za wszelkie odp bardzo szokuje 
    • Przez DamianDF
      Witam. Może ktoś spotkał się z podobno sytuacja i jest w stanie coś podpowiedzieć.
      Mianowicie, posiadam deutza fahra 5110G z adblue, którego zabrakło kilometr od domu. Po uzupełnieniu adblue w domu cały czas świeci się trójkąt (żółte ostrzeżenie z wykrzyknikiem) i dioda od adblue, w żaden sposób nie mogę tego wyłączyć, nie kasuje się to też kiedy odlacze prąd. Ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć? Czy wgl można z tym jeździć, czy można jeździć bez adblue. Pozdrawiam 
    • Przez _Grzesiek_5
      Witam, mam takie pytanie a mianowicie problem. Gdy podłącze np kosiarkę i chce ją podnieść to owszem, podnosi na siłowniku ale gdy puszczę gałkę to kosiarka zaraz opuszcza, tak jakby nie trzymał rozdzielacz albo nie do końca się zamykał, również to się dzieje z podbieraczem przy prasie, podniesie i zaraz opuszcza. Czyżby rozdzielacze do remontu? Czy może jakoś trzeba ustawić? Raz na jakiś długi czas podniesie i trzyma, ale to naprawde rzadko się zdaży 😳
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj