Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
solek01

RAU -ciezka brona

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Brona
solek01    32

Witam wszystkich!!! Uzytkuje agregat Rau o szer. 2,4 m ciezka brona + powujny walek. Troche slabo wyrabia ziemie bo juz i zeby stare i niektore pogiete. Zastanawiam sie na jakie je wymienic: czy na redlicowe, cos takiego: http://www.gebek.pl/index.php/pl_PL/zeby-do-bron---redlicowe.html, czy przerobic go w jakis sposob tak aby zalozyc takie jak maja kultywatory. co byscie zalecali.moze jakas inna propozycja

Grzrzesiek    4

Cześć nie wiem czy Ktoś się ze mną zgodzi ale nie ma to jak brona... Posiadam agregat z expomu na bronie ( zdjęcia w galerii ) i robi naprawdę elegancko. Jest to brona zagięta taka jak na twoim załączniku. Ja to bym nic nie przerabiał tylko wymienił na nowe elementy. Pozdrawiam

wlodiw    2

To zależy co i kiedy i jak chcesz uprawic, ja osobiście posiadam także agregat EXPOMU na bronie redlicowej i on np. świetnie nadaje się na przygotowanie gleby pod uprawy które lubią kiedy gleba, podglebie jest dobrze zbita np. pod pszenicę, buraki. Raz że ciężka brona dobrze rozbija grudy i wyrównuje pole, dwa do tego dochodzą wałki z tyłu i jeden kruszący z przodu ktore dobrze ubijają. Natomiast samym agregatem na bronie wszystkiego nie oblecisz bo są uprawy które wymagają przed siewem uprawy kultywatorem np. groch, czy peluszka, gdzie musi byc gleba bardziej miękka i mniej ubita aby grubsze ziarno było odpowiednio dobrze ulokowane w glebie i zostało przykryte po siewie. Do tego agregat na kultywatorze jest nie oceniony na wczesna wiosnę kiedy jest dośc wilgotno i trzeba ruszyc glebę , a wtedy ciężka brona raczej nie spełnia swoich zadań, dlatego warto jest miec to i to. :) ale musisz też wziaśc pod uwagę specyfikę gleb w swoim regionie bo ja na to patrzę przez pryzmat swoich gleb czyli raczej średnio ciężkich.

Wiadomość z agroFakt.pl

solek01    32

w chwili obecnej to raczej sieje tylko zboza, wczesniej jeszcze buraki ale pozbylem sie limitu. mieszkam w powiecie przemyskim, gleby tez mam raczej srednio ciezkie. pewnie narazie wymienie na zab redlicowy a z czasem sie zobaczy. dzieki za porade.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez gigix
      Noszę się z zamiarem zakupu brony 5 polowej ciężkiej produkcji Jarmetu, i w związku z tym mam pytanie czy ruskie 80km da rade i czy wogole taka brona dobrze uprawi pole przed siewem.
    • Przez pala92
      Witam czy ktos posiada brone hermes 3m? Czy zetor forterra 125 da sobie rade brona+poznaniak 3m? Czesto gdy sieje po ziemniakach lub burakach jest dosc mokro i czy brona nie bedzie sie zapychac? Czy wjezdzacie brona prosto w orke ? Orientuje sie ktos jaka jest cena nowego hermesa? Jak z awaryjnoscią tej brony? Jaka jest wydajnosc takiego zestawu? Gleby i piaski i gliny ale raczej ciezko sie rozbijaja.
    • Przez AleksanderX
      Mam zamiar kupić agregat talerzowy Strumyk 3m z hydropakiem i pekerem cena zachęcająca bo 12,5 tys brutto plus dodatkowa wał rurowy na kukurydzę ale już dodatkowa dopłata Oglądając w internecie dość fajnie wygląda ale jak się sprawuje w praktyce  Może ktoś kto go posada podzieli się swą opinią
    • Przez dominikl95
      Witam mam problem gdyz posiadam siewnik HESSIA DAN 300 który ma podobno 3m,ale jak wczoraj mierzyłem to szerokość siania wynosi 2,9m i mam teraz problem z dopasowaniem agregatu gdyż nie wiem jaki szeroki zakupić czy 2,7m  czy może 3m .Proszę o poradę bo ja nie mam pojęcia jaki zakupić.
    • Przez emil315
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.