Zaloguj się, aby obserwować  
solek01

RAU -ciezka brona

Polecane posty

solek01    104

Witam wszystkich!!! Uzytkuje agregat Rau o szer. 2,4 m ciezka brona + powujny walek. Troche slabo wyrabia ziemie bo juz i zeby stare i niektore pogiete. Zastanawiam sie na jakie je wymienic: czy na redlicowe, cos takiego: http://www.gebek.pl/index.php/pl_PL/zeby-do-bron---redlicowe.html, czy przerobic go w jakis sposob tak aby zalozyc takie jak maja kultywatory. co byscie zalecali.moze jakas inna propozycja

Grzrzesiek    4

Cześć nie wiem czy Ktoś się ze mną zgodzi ale nie ma to jak brona... Posiadam agregat z expomu na bronie ( zdjęcia w galerii ) i robi naprawdę elegancko. Jest to brona zagięta taka jak na twoim załączniku. Ja to bym nic nie przerabiał tylko wymienił na nowe elementy. Pozdrawiam

wlodiw    2

To zależy co i kiedy i jak chcesz uprawic, ja osobiście posiadam także agregat EXPOMU na bronie redlicowej i on np. świetnie nadaje się na przygotowanie gleby pod uprawy które lubią kiedy gleba, podglebie jest dobrze zbita np. pod pszenicę, buraki. Raz że ciężka brona dobrze rozbija grudy i wyrównuje pole, dwa do tego dochodzą wałki z tyłu i jeden kruszący z przodu ktore dobrze ubijają. Natomiast samym agregatem na bronie wszystkiego nie oblecisz bo są uprawy które wymagają przed siewem uprawy kultywatorem np. groch, czy peluszka, gdzie musi byc gleba bardziej miękka i mniej ubita aby grubsze ziarno było odpowiednio dobrze ulokowane w glebie i zostało przykryte po siewie. Do tego agregat na kultywatorze jest nie oceniony na wczesna wiosnę kiedy jest dośc wilgotno i trzeba ruszyc glebę , a wtedy ciężka brona raczej nie spełnia swoich zadań, dlatego warto jest miec to i to. :) ale musisz też wziaśc pod uwagę specyfikę gleb w swoim regionie bo ja na to patrzę przez pryzmat swoich gleb czyli raczej średnio ciężkich.

Wiadomość z agroFakt.pl

solek01    104

w chwili obecnej to raczej sieje tylko zboza, wczesniej jeszcze buraki ale pozbylem sie limitu. mieszkam w powiecie przemyskim, gleby tez mam raczej srednio ciezkie. pewnie narazie wymienie na zab redlicowy a z czasem sie zobaczy. dzieki za porade.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez hancyk93
      Witam. Planuje zakup kompaktora.Mam dwa do wyboru Agro-Tom UP 3 m i Agro-Lift AUK 3 m. Ciągnik MF 6255 (4 cyl,95 km),Waga obu podobna ok.1500 kg. Czy ma ktoś taki i doradzi który lepszy ? Agrotom ma wały mniejsze bo fi 370 a Agrolift fi 400. 
    • Przez Brytan
      Witam. 
      Przymierzam się do zakupu agregatu uprawowego 2,8 lub 3m. I przeglądaj internet natknąłem się na wiele pseudo marek maszyn jednak najbardziej rozsądną wydaje mi się firma Dziekan. 
      I tu chodzi o to że mają oni dużo agregatów w ofercie. A moje pytanie brzmi jaki wybrać? 
      Wiem że napewno na docisku tylko czy brać z przednim wałem czy jednak sobie darować? 
      Lepiej wziąść na łożyskach czy tulejkach. Bardzo bym prosił o pomoc kogoś kto przerabiał już ten temat. Budżet na agregat to max 6 tys zł. 
    • Przez rudi0018
      Siema, pytanie w jak w temacie jak radzicie sobie ze śladami za kołami traktora podczas uprawy i siewu agregatami uprawowo-siewnymi?
      Mam zestaw uprawowo siewny, agregat - Agro-Masz z wałem packera, a siewnik UNIA Poznaniak (nowy). Aby nie było widać na zasianym polu śladów kół, muszę zęby przy agregacie opuścić prawie do samego dołu, aby spulchniły ubitą ziemię, ale wtedy ziemia na środku traktora i po jego bokach jest zbyt głęboko mieszana i czasami aż się zapycha. Myślałem nad dłuższymi zębami za kołami, ale niestety już dłuższych nie ma niż ja mam w całym agregacie (około 560 mm), spulchniaczy oddzielnych nie ma gdzie wrzucić, a zamontować zęby na siewniku za wałem packera też mija się z celem, aby znowu spulchniać zagęszczoną glebę, jakie macie propozycję i jak sobie radzicie?
    • Przez seba836
      Witam w tym roku zakupiłem nową talerzówke z hydropakiem 3 metrową z firmy euro masz. Zrobiłem ją może z 40 hektarów i pojawiła się pierwsza awaria łożysko się wybiło, po jakimś czasie podczas siewu pękła belka mocująca nie wiem jak to się dokładnie nazywa. Miał już ktoś taki problem ? Nie wiem czy mam poprostu pecha czy taka jakość maszyny 

• Przez adamos012
      Witam wszystkich. Posiadam agregat przedsiewny firmy Dziekan model Orion. W skład wchodzi kultowator na wąskich sprezynach i wał podwójny dociskowy. Moje pytanie jest takie; że mam ziemię ciężką i nie raz muszę powtórzyć przejazd ponieważ nie jest ziemia dobrze zmielona. Czy dobrze by bylo wymienić kutywator aby był z dodatkowym wałem przednim.? Widziałem w ofercie DZIEKANA właśnie takie kultywatory. Bardzo proszę o podpowiedź.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj