Heniu95

Metal Fach z560 czy Strumyk Tosia

Polecane posty

Heniu95    1

Witam

Chcę kupić owijarkę, lecz nie wiem którą wybrać. Jakie są różnice między nimi. Dlaczego Tosia jest o 2 tysiące tańsza?

Którą warto kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2354
w okolicy jest kilka tos ja yez posiadam i nikt zlego slowa nie powie o niej. z początku produkcji byly jakies tam problemy z podajnikiem foli ale zaraz to poprawili i wszystko jest ok . co do mf sasiad ma taka 2 sezony okrecila ze 400 bel i tez nie nazeka . cena na duzy plus dla tosi

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85
Też niedawno kupiłem owijarke tylko się zastanawiałem nad tosią a sipmą i wybrałem o 3tyś droższą sipmę... dlaczego? miałem wcześniej taką tylko że na spółkę a teraz swoją oz7500 jednak wykonanie jest trochę lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz4321    98
A może warto poszukać używanej Sipmy. Będzie kosztowała sporo mniej niż nowa a podaż jest duża to jest w czym wybierać. W moich okolicach są praktycznie same Sipmy i nie słyszałem, żeby ktoś narzekał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425

Czy ja wiem używana owijarka to też nie pewne... Cenią się też nie mało a nie wiadomo ile tak naprawdę belek okręcili a owijarka może być już rozjechana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Jakichś dużych różnić między Tosią a Teklą a Z560 to w zasadzie nie ma, mają te same rozwiązania

Ważniejsze dane dla: Tosia, Tekla, Z560

Max śr, owijanych bel mm: 1300, 1300, 1200

Czas owijania s: 120, 120. bd*

masa maszyny w kg: 470,  480, 450

Max masa beli w kg: bd* , 1000. 800

 Różnice w cenie sami posprawdzajcie, to się zmienia jak pory roku. Jakiś czas temu sam miałem taki dylemat co wybrać, ale trochę zmieniłem kierunek wyboru.

*- brak danych w instrukcjach

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobruchowskiYT    182
Polecam Sipme, i ten metal-fach.. ale tosia moze byc nie pewna sama nazwa mówi ze to jakas prywaciarska robota. Mam Sipmę OZ 7500 Tekla i lepszej chyba nie widziałem. u nas na sipmy nikt nie narzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Pigmei napisał:

Jakichś dużych różnić między Tosią a Teklą to w zasadzie nie ma, mają te same rozwiązania

 

:P Też tak myślę.              xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
Cytat

Mam Sipmę OZ 7500 Tekla i lepszej chyba nie widziałem. u nas na sipmy nikt nie narzeka.

 W okolicy są  2 sipmy i w wszyscy maja przeklęte w niej te brzegowe kółka gumowe, sypią się na potęgę ale to już zmora wszystkich wcześniej opisywanych owijarek.

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Jak zakładali chińszczyznę to się sypały. 

Mam Agromet Motoimport "KOKON" Też bardzo dobra owijarka . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 Akurat chińszczyzna to powierzchowny problem,  głównym błędem jest wzajemne kopiowanie niezbyt trafnych rozwiązań, ale to już sie zmienia i coraz więcej widzę owijarek z metalowymi  "bańkami"  zamiast tych gum, pierwszy przykład jaki mi przychodzi na myśl to te Langren, reszta w nich to i tak to samo co w pozostałych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 Twoja myśl dalece wyprzedza pomysły producentów nawet tych droższych  krajowych marek :)  Sam widzisz w jakim zacofaniu oni żyją, my patrzymy przez pryzmat praktyczności, oni przez tabelki zysków i prostotę produkcji, ale jak kupować nowe to możliwie z jak najmniejszą ilością takich bubli.

Jakby komuś się chciało kombinować na serio z tymi butlami to  OSTRZEGAM i przypominam, tam był gaz wybuchowy,  róbcie wszystko z głową by nie odleciała :ph34r:

Edit. Niedawno w galerii pojawiło sie zdjęcie  z tym rozwiązaniem

 

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Ja akurat 2 takowe posiadam bo ojciec kiedyś na złomie znalazł także w razie W to mam z czego kółka zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mati2812820
      Witam Posiada ktoś może rozsiewacz Strumyk Tytan? Jeżeli tak to prosiłbym o zamieszczenie tu opinii na jego temat. Głównie chodzi mi o dokładność wysiewu i awaryjność.
    • Przez NatanSzatan
      Posiadam prasę w/w a moje pytanie brzmi, co może być powodem tego, że przestała wiązać. Kiedy wskaźnik dochodził do czerwonego pola zaczynała wiazać sznurkiem, pożyczyłem ją sąsiadowi i kiedy ją odzyskałem już nie wiązała. Zacząłem prasować tak, że wskaźnik był pod koniec czerwonego pola a ona nie chciała wiązać. Proszę o pomoc.
    • Przez marcel9797
      przygotowuje się do zakupu rozsiewacza. Mam dylemat bo niewiem jaki wybrać.
      Woprol Azot (junior 2) 600l czy Strumyk tytan 600l. prosiłbym o opinie użytkowników tych rozsiewaczy, lub jakie inne polecacie do 5500zł.
      Będzie siał na 23ha z ursusem c360.
       
    • Przez Bercik92
      Witam. od niedawna mam problem z 3 sekcja a własciwie jej brak. jeszcze nie tak dawno temu działała a teraz nagle wysiadła. po nacisnieciu przycisku nie świeci sie taka mala kontrolka w tym całym elektrozaworze. moze macie jakies porady co zrobic ?
    • Przez Bartek2997
      Witam
      Przymierzam się do kupna brony tależowej typu X 2,7m. Mam do wyboru markę Strumyk Alfa za 5500zł i Selmar Polska za 5150 zł. Do obrobienia jest koło 10ha rocznie.Co byście polecali?
      Brona będzie pracować przy ciągniku MF 3060
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj