TheEnd

Remont tylnego mostu c 360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Roki212    1828

Co do tych podkładek nie wiem jak jest w C-360 bo nie robiłem tego... a nie można tam dorobić jednej konkretnej podkładki z blachy 4 czy 5 mm a resztę doregulować cienkimi aby to jakoś wyglądało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

No ja osobiście jak bym to robił to bym dorobił u tokarza dał na wzór i by zrobił do tego dłuższe śruby mocujące i było by konkretne mocowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Można jakoś w wyliczyć ile jeszcze przesunąć to koło atakujące żeby wyszło dobrze? ślad był na samym kraju, dołożyłem 3,5mm żeby koło ataku od czoła licowało się z talerzowym od wewnątrz, to bazując na tym jeszcze 2mm jakoś wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Możliwe że jakoś można, ale ja nie matematyk więc nie wiem jak. Większość ludzi co znam jak chcieli mieć dobrze ustawione musieli nad tym posiedzieć. To nie jest fabryka że mieli wzornik i na podstawie tego wszystkie jak szły na taśmie ustawiali i było dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Czyli najprościej dokładać podkładek i sprawdzać, zrobię jedną podkładkę na grubość tych co są i dołożę milimetr na początek i po kilku próbach musi być. ślad ma być zgodnie z rysunkiem na środku zęba i dla jego wysokości i szerokości więc tak się ustawi, żebym tego kur...czę znowu nie rozbierał bo zwolnice samemu zdjąć to .. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

No jak teraz ustawisz prawidłowo i wszystko zabezpieczysz, aby samo się nie przestawiło to przez długi czas tam zapewne nie zajrzysz. I wreszcie nastanie cisza... Talerz czym czarnym matem potraktowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

No ale robi robotę i możliwe że lepsze rozwiązanie niż zabawa z tuszem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Coś cały czas nie do końca jak ma być, na jednych zębach ślady prawie tam gdzie trzeba a na innych zupełnie przesunięte , pomysły mi się kończą 

DSC_0876.JPG

Edytowano przez TheEnd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Nie powiedziane że wykonanie części jest idealne wiadomo jak robione jest teraz... Nawet delikatne bicie może mieć talerz i już nie wszysto się zgodzi.  Jak większa połowa się zgadza to zostaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

3 dni pie***lenia żeby to ustawić , jeszcze jutro parę obrotów zrobię żeby się upewnić i mam nadzieję że więcej tam nie zajrzę :P

dzięki za cierpliwość Roki212  , gdybym wiedział ile to zabawy z ustawianiem to kupił bym słuchawki za te pieniądze co na te koła poszły :P

 

Zastanawia mnie jeszcze jedno, dlaczego nie dało się włączyć wałka przez skrzynie skoro na wałku reduktora nie widać zużycia , na tulei też nie , wałek wom też bez uszkodzeń , widełki były by winne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

A tego to już nie powiem trzeba oblukać gdzie przycina i będzie jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

no odpowiedziałeś sobie sam ,ze to widełki ,co do zdjec zostaw tak jak jest ,jesli satelita zachowuje osiowość to sie dotrze ,ciekawi mnie tylko jak dystansowałeś tryb ataku ,bo pisaliście wcześniej o wytoczonej podkładce co jest błędem gdyz z czasem sie ubije i cala praca z ustawieniem pójdzie na marne ,powinny byc dystansowe z utwardzonej stali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

moja podkładka wycięta laserem z blachy walcowanej gat. C 45 ,  szlifowana do wymiaru na szlifierce do płaszczyzn , można by ją azotować czy też hartować ale moim skromnym zdaniem na te podkładki żadne większe siły nie powinny działać, poza naciskiem śrub :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

i tu jesteś w bedzie ,atak jest odpychany przez satelite  i w skrajnych przypadkach dzialaja na podkładkę duże siły ,dlatego spytałem ,a i przy okazji radze ,zostaw tak jak jest i zobaczysz czy wytrzyma i nie dostanie luzu ,najwyzej poprawisz to za jakiś czas tylko szkoda dwa razy roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Szybciej będzie luz na łożyskach kasował niż ta podkładka z C45 sie ubije ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

ja zawsze mechanizm ustawiam na zazębieniu na kartke papieru , wtedy idealnie odbija ślady jak zazębia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Po ostatnich doświadczeniach stwierdzam że poza luzem na łożyskach może się okazać że dystans między łożyskami wałka ataku sam się skasował do rozmiarów zwykłej podkładki :P

Ciągnik u mnie z trudem dobija do 100mtg rocznie z czego znaczna część na postoju kiedy napędza łuparkę świdrową, w tej sytuacji pewnie zdążę inny kupić niż ten się zepsuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ok ,pewnie wytrzyma ,ale moja uwaga może posłuży innym ,co eksplatuja ciągnik bardziej ,;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

panowie,żeby wymienić wałek atakujący i koło talerzowe wystarczy zdjąsc tylko podnosnik czy musze sciagac obydwie zwolnice??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Musisz zdjąć obydwie zwolnice bo inaczej mechanizmu różnicowego nie wyjmiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj