marciniak

Odchwaszczanie zbóż jarych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marciniak    8

witam mam pytanie odnośnie zboża jarego pszenica i jęczmień czym pryskać pszenica posiana na polu gdzie było dużo perzu jęczmień zasiany na dobrych stanowiskach odchwaszczanych na jesień .proszę o porady .


...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

jak na pzenicy bylo duzo perzu o ja proponuje apyros w dawce 26 ha alo atribut w dwce 100/ha + seator albo mustang

ja mam ten sa problm i bede stoowa apyros 20g + atpolan ( aduwant )1L koszt ok 100 zl na ha

na czmin skator pk ub mustag koszty ok 50-6 zl na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Witam w tym roku mamy po raz pierwszy raz pszenżyto jare i nie wiemy jakiego użyć oprysku od ziela. Ma ktos doświadczenie z tym pszenzytem jeśli tak to prosze o podpowiedz.

 

Z góry dzieki :lol: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padom    0

Ja też w tym roku posiałem pszenżyto jare, odmiana Dublet. Na chwasty dwuliścienne zastosuje mustang, a na jednoliścienne attribut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Dzieki B) Koledzy jest tu jakis doswiadczony rolnik który mugłby udzielic mi paru wskazówek rolniczych jesli tak prosze o podanie gg bardzo o to prosze poniewaz jestem młody i nie doswiadczony i nie chcę popełnich głupich blędów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Od tego roku mam duży problem z zachwaszczeniem prosowatym, szczególnie w jęczmieniu jarym który sieje po 2 latach pszenicy ozimej, dodam że co 4 lata rosną na tym polu buraki cukrowe. Pomimo opryskania Pumą chwasty odrosły. Jak mogę skutecznie z nimi walczyć? Syczałem że wapnowanie pola może pomóc? Czy jest sens pryskać ściernisko Rundup-em? Są jakieś środki zwalczające wschodzące nasiona chwastów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

a może jakieś przed wschodowe opryski by pomogły ?? W tym roku jest ich ogólnie więcej, przynajmniej u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

witam.jaki oprysk może zwalczyc kostrzewe łąkową w pszenicy ozimej?pozdrawiam


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:D polecał bym ci to AXIAL® 100 EC + ADIGOR® 440 EC jesienią od fazy trzech liści do ustania wegetacji,może inni koledzy mają inne propozycje? :)

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

na jednoliścienne jest jeszcze Apyros 75 wg tego nie weźmie ?? tylko nim się pryska na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1
Napisano (edytowany)

Witam panowie jaki najlepszy srodek na odchwaszczenie ogólne oraz na chaber bławatek Cena z standardzie tzw nie tani a nie drogi ? na chaber zawsze stosowalem albo chwastox trio albo Mustanga forte

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Ja stosowałem Lintur 70WG i nie narzekam na efekty a cena wydaje mi się przystępna bo 55zł/150g na hektar to nie jest tak drogo <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

zawsze stosowałem chwastox turbo lecz chcial bym zmienic serodek, w tym roku na zimowe stosowalem Lentipur mial zwalczyc miotle ktora zwalczyl i haber ktorego nie zwalczyl i musialem stosowac jeszcze raz serodek Mustang

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

U nas bardzo popularny jest Aminopielik :D


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zboża ozime pryskałem przed wschodowo Gleanem i jest czyściutko a teraz skończyłem pryskać zboża jare Linturem i też jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

Dzieki panowie w tym roku zastosuje Lintur. a mam jeszcze jedno pytanie bo mam z 0.5ha marchwi co polecacie na marchew ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

zawsze stosowałem chwastox turbo lecz chcial bym zmienic serodek, w tym roku na zimowe stosowalem Lentipur mial zwalczyc miotle ktora zwalczyl i haber ktorego nie zwalczyl i musialem stosowac jeszcze raz serodek Mustang

 

ja też na ozime jesienią zastosowałem Lentipur i chwasty i tak rosły robiłem poprawkę na wiosnę.

Ja na owies jęczmień stosuję chwastox Turbo i chwastów nie ma.

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

Z tym Lentipurem jest różnie niby jest skuteczny lecz trzeba go w miarę szybko stosować może być pryskany gdy jest nawet do -3 tylko bez pokrywy śnieżnej lecz najlepiej reaguje w tem. +2 tak słyszałem i wtedy jest najlepiej skuteczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Dzieki panowie w tym roku zastosuje Lintur. a mam jeszcze jedno pytanie bo mam z 0.5ha marchwi co polecacie na marchew ?

Afalon Dyspersyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Witam

Z czym można łączyć Tribex 75 WG żeby zwalczył mi chwasty jednoliścienne w jęczmieniu jarym i w jakich dawkach ?


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj