jarekmalina

Proxima 95 czy New Holland TD5030

Polecane posty

a ja bym proponował td5050-to kompaktowy ciagnik do wszystkiego smiało mozna nim robić wszystko bo spalanie jest super-posiada on silnik z serii t5000 który w teście TOP AGRAR był gorszy tylko od silnika fenda . jesli szukasz ciagnika do wszystkiego to NH to dobra alternatywa i nie słuchaj ze cześci bardzo drogie bo to nie argument bo ciagniczki chodzą super i na twoj reał to ci zycia braknie zeby ten ciagnik zniszczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keroms77    1

a wiecie coś może o paliwie lanym do zbiornika, tzn. słyszałem że NH są bardzo delikatne na gorsze paliwo. Ja zamawiam ropę z wiadomego źródła, ale nigdy nic nie wiadomo...

 

a co do ceny, to NH z takim wyposażeniem jak pisałem kosztuje 122 tyś. zł, a Zetor odrobinę droższy 125 tyś zł. A za Proxime Plus to wyjdzie ponad 130 tyś zł.

Nowe silniki, spełniające najnowsze normy unijne to nie to samo co jeszcze kilkanaście lat temu było mątowane. Myślę, że jeśli bierzesz paliwo ze stacji, gdzie tankują samochody, to nasze ciągniczki też dadzą sobie radę :) . Co do ceny jaką podałeś (130 tyś max) to masz jeszcze wybór w powerce 85, albo nawet 95, jak już ktoś wyżej wspomniał. Koników ma też więcej niż nh (82, lub 90), ale wyposażenie dodatkowe warte rozważenia. Nie wiem u jakiego byłeś przedstawiciela i jak udało Ci się zbić cenę, ale ja za powerkę 95 zapłaciłem 147 brutto. Nie wiem czy wszystko wymieniłeś, co ma w cenie, ale ja za te pieniądze mam dodatkowo: szrsze kapcie z tyłu, max obciążniki, WOM eko, regulowana kierownica, automatyczny zaczep, dodatkowy zaczep polowy, dodatkowe oświetlenie, radio,kogut, zewnętrzne regulowanie podnośnikiem, siedzenie gramera, no i oczywiście klima. W standardzie ma skrzynię 40/h i 24/24, rewers elektrohydrauliczny, 2 półbiegi. Tak więc proponuję jeszcze ponegocjować z ceną, bo warto. Za 130 myślę, że powerkę 85 masz spokojnie, moje dodatki do 95 kosztowały kilkanaście tyś (sama klima 6), więc bez tych dodatków zbliżyłbym się też do 130.

Jeszce jedna drobna różnica między Nh i zetorem, dla mnie dość istotna, bo często jadę ciągnikiem z kimś i dodatkowe siedzenie z boku bardzo się przydaje, może to małostka, ale to też miało wpływ że zdecydowałem się na powerkę, a nie na Nh td5030, choć jakby teraz tak porównać wyposażenie, to musiałbym już porównywać bardziej z serią t5000, a to już inna pułka cenowa. Ale jak już powiedziałem wcześniej to Twoje pieniądze i to Ty wiesz najlepiej jaki ciągnik najbardziej Ci się przyda, my tylko wyrażamy swoje opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

Dziekuję za porady.

Wybiore się do dealera i porozmawiam konkretnie o cenach i wyposażeniu proximy 95 i proximy 85 plus oraz proximy 85 power, bo już na 99% zdecydowałem sie na Zetora :)

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

keroms77 siedzenie z boku też możesz wsiąść. I wam posiadacze zetorów chciałbym pogratulować że macie czas i chęci na ciągle ich naprawy ja takich chęci nie mam i dlatego śmigam NH noi jeszcze jedno zetory więcej spalają. Powiedzcie ile w kosiarce tak ponad 2 metry spalicie na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Tak tak jest nam niezmiernie miło że lider takiego wielkiego i bezawaryjnego koncernu NH postanowił się z nami podzielić swoim doświadczeniem z użytkowania zetora. Gratulacje przyjmujemy :) co prawda nic się nie psuje ale co tam, widocznie Ty wiesz czegoś czego ja nie wiem... No i to spalanie 10-11 litrów na hektar orki zetorem, masz racje przecież to dużo NH za pewne pali mniej ;D

Przepraszam za takie stwierdzenia ale kolegę troszke ponosi wyobraźnia i nie bronie zetora ale jak nic nie wiem w temacie to się nie odzywam więc i tego oczekuje od innych inaczej byłaby dyskusja jak w podstawówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10-11 l na hek to chyba ta orka płytka i na lekkiej ziemi bo inaczej to jest nie możliwe choć by to był najoszczedniejszy ciągnik na świecie-no chyba tak jak mowie macie piach na polu a nie ziemie która ma rodzić plony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja swoim smerfem lykne 10-12 litrów na hektar ale zależy od kawalka, no ale za to pada 1-1,4 ha/ godzinke. Może ktos nie uwierzy ale takie są realia i niech sie wypowie ze NH jest lekki to chyba padne, no jak mnie nie buja jak uzywam Vario w plugu a koleszke w Forterze macha.

Natomiast odnosnie porownania spalania nie moge sie wypowiedziec o Proximie, ale moge powiedziec o forterze moc 120km i spalanie 28l/godzinke w orce 5x40.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Kolego nie rób sobie żartów mówiąc, że NH 5030 mniej buja od Forterki - ten model NH może tylko pomarzyć, aby pracować z takimi maszynami co pracuje nawet najsłabsza Forterka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No Zbychu-przynajmniej w tym temacie muszę przyznać Tobie rację biggrin.gif -naprawdę kol.Kobra dosyć niefortunnie wybrał przeciwnika swojemu NH biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ty nie myśl sobie że jak mam prawie czterdziechę to zaraz mnie Alzheimer dopadnie i każe przytakiwać biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No i jak zawsze sie zaczyna ale ja nie mowie o 5030 a o 5050 jak cos. Zresztą obaj widzielismy na polu co i jak, nie zamierzam sie tam urzeracz i bezaawaryjnosci dla posiadaczy ZETORA ;), kolomnie ta marka wymarla jakies z 7 lat temu zostaly tylko stare trupy (Zetora).

 

Jakbym mial myslec nad zakupem Zetora to szybciej poleciałbym i wziół swojego Sokolskiego FARMERA.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Może Ty nie mówisz o td5030 ale autor tematu jego bierze pod uwagę bo TD5050 nie mieści się w kwocie jaką może wydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Może inaczej-podepnij sobie takie maszyny które Twój ciągnik podniesie tylko z trudem (np.jakiś pług obracalny,albo 3 m agregat upr.siewny)-odepnij ,podjedź Forterrą i powtórz eksperyment biggrin.gif -potem jedź w pole i dalej eksperymentuj-nagraj kamerą jak Forterra zbiera cięgi od NH-popatrzymy,pośmiejemy się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaro

Katalogowa masa Forterry jest tylko o 50 kg większa niż T5050, także wszystko jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Dokładnie , tym bardziej ze mój ciapek jest szerzej obuty jak Zetor. No i jak jade na pole orac albo z czym ciezkim to kladne 2 worki piasku na obciazniki jeszcze ;)


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Katalogowa może i tak-ja mam ciągnik o masie było nie było chyba jednak wyższej niż ten NH (JD 5720)-ale z Forterrą raczej nie startowałbym-jeżeli już to raczej z Proximą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Zresztą to porównanie w temacie jest wogóle chore.

Autor porównuje ciagniki o wogóle innej mocy, wiec nie ma co politykowac.

Ja Zetora cenei tylko za to że ma silniejszy podnośnik niżeli w moim.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Ja bym wybrał zetorka. Te nowe zetory mają inne pompy i dużo mniej palą w porównaniu do tych starszych np 9540 itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

kobra89 - nh td5050 w porównaniu do forterki? hym, td5050 to takie samo coś jak td95d? tak? to muszę stwierdzić że znajomy ma td95d i drugi znajomy ma forterke 10641 i jak byś postawił je obok siebie to byś zobaczył czy takie szanse ma td do forterki :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarek7340    107

Ja też bym proponował zetora. Niektórzy mówią że zetory dużo palą ale to zależy od wielu czynników takich jak ziemia, maszyny z którymi współpracują itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj