Polecane posty

2Reebok    0

Witajcie, wiem, że podobne tematy już były, ale wszystko jest z przed x lat. Ceny wszystkiego się zmieniają i poglądy użytkowników również. 

w przyszłości zastanawiam się nad budową obory uwięziowej na 50 sztuk w której będą się znajdowały krowy mleczne i kilka sztuk jałowic. Obora miała by być bez użycia słomy, pod krowami maty, za krowami ruszta (wszystko lądowałoby w szambie - szambo na ile l gnojowicy.?) Miały by być dwa rzędy stanowisk no i w środku przejazdowy korytarz paszowy. Zbiornik na mleko jakiej pojemności?  no i dojarka przewodowa na 6 aparatów udojowych. 

I tu moje pytanie czy orientujecie się jaki byłby koszt takiej obory.? materiał plus należność dla firmy za wykonanie.? 

Czy użytkujecie takie obory na tyle sztuk bez ściółki, krówki na matach a za nimi ruszta. Jak się u Was to sprawuje.?

proszę nie pisać, że lepsza wolno-stanowiskowa (może i tak) ale w moim przypadku wchodzi w grę tylko uwięziowa. 

za wszelkie informacje dot.ceny i użytkowania będę wdzięczny.

 

Edytowano przez 2Reebok
błąd literowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi007    131
Nie żeby coś, ale jak komuś nie chce się wziąść kartki, policzyć DJP żeby wiedzieć jakie pojemne ma być glupie szambo, to ja se nie wyobrażam tej produkcji mleka, żywienia, dokumentacji itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2Reebok    0
2 godziny temu, mimi007 napisał:

Nie żeby coś, ale jak komuś nie chce się wziąść kartki, policzyć DJP żeby wiedzieć jakie pojemne ma być glupie szambo, to ja se nie wyobrażam tej produkcji mleka, żywienia, dokumentacji itd...

Słyszałem różne stwierdzenia co do pojemności szamba...więc stąd to zapytanie. I proszę być spokojnym o moją produkcję mleka gdyż 2017 zamknąłem z wydajnością na poziomie 9700 l (bez wozu paszowego) i nie obce jest mi dofinansowanie bądź jakieś przedsięwzięcie gdzie trzeba ogarnąć całą papierologie więc proszę się o to nie martwić. Bardzo dziękuję za spam i mniej jadu na przyszłość a więcej pracy ze słownikiem 'se' 'wziąść'. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego. :)

1 godzinę temu, wojtal24 napisał:

ferie się zaczęły pewnie

Etap ferii mam już za sobą. Zresztą nawet jak były 'to ich nie było' pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbiornik na mleko bierz 3000 l. Nie żebym miał coś przeciwko uwięziówce, ale lepiej to przemyśl bo kto wie, za kilka lat może być zakaz trzymania na uwięzi. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gotchisc    56
50 sztuk na uwięzi ? pamiętaj ze dojenie tego to nie będzie taka bajka hala jest 100 razy lepsza kolana bedą Ci wdzięczne
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Co do szamba na gnojowice to sie podpinam do pytania. Wiadomo teraz pozmieniali a cos slabo mi idzie szukanie jak wyliczyc pojemnosc szamba na gnojowice pod osn ? Podpowie ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

No 50 sztuk to już trochę jest tych ogonów do dojenia i jak kolega radzi zastanów się nad wolnostanostanowiskową, przy tej ilości to lepszy wybór moim zdaniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrswider
      Witam,w wakacje planuje zmodernizowac obore (10mx23m) na uwzieziowo na ruszta,w budynku będzie 34 sztuk(doroslych),obore zamierzam brzerabiac na wlasną rękę,czy moglbym liczyć  na wskazówki/rady/uwagi na co zwrócić uwagę podczas budowy kanałów pod ruszta,jak połączyć z szambem,ile zrobić otworów do mieszadła jakie spadki itp. (nie chce szamba pod stanowiskami/obora),chce dac ruszta 60'tki.
       Z góry dziękuję za rady,pozdrawiam.
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
    • Przez boooolek
      Witam ile wyniesie mnie budowa obory na 80 byków na głębokiej ściółce 
    • Przez 343
      Witam panowie interesuje mnie cena  za wypożyczenie komuś przyczepy 14 tonowej (nowej) i na jakiej zasadzie się to liczy  godzina ,doba czy km??A jeśli rozliczenie jest na doby to by przyczepa była wypożyczana na 150 km na dobe.
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, zastanawiam się jaką oborę dla bydła mięsnego postawić (zamknięta, otwarta). Chciałbym poznać wasze opinie która lepsza jakie są wady jakie zalety. Jeśli to ma jakieś znaczenie obora była by na planie kwadratu 15x15. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj