Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
warchest    253

Witam mam takie pytania . Otoz nadszedł czas by zmienic dach na budynku gospodarczym tzn to byla obora ze stodola teraz aktualnie jest tam przechowywane zboze przerobione na typowe magazyny . zmiana by byla i drzewa czyli wiezby dachowej oraz eternitu jest to duzy budynek .pytanie jest takie jak to teraz jest z tymi budowami itd czy jak firma bedzie mi to robic to musi mi wystawic jakas fakture czy cos i firma musi byc zarejestrowana itd  jak to dokladnie wyglada z firma taka umowe jakas z nimi sie podpisuje czy jak . a konieczna jest zmiana poniewaz drzewo skrakcialo juz i eternit tez juz kiepsko wyglada wiec jest to wymiana z koniecznosci i bardzo duzy koszt bedzie i obciazenie ale coz tak musi byc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444
umowę warto mieć dla własnego dobra termin wykonania usługi cenę jakąś gwarancją to umowa powinna zawierać moim zdaniem ja budowalem dom i parę innych rzeczy i nigdy z nikim umowy nie miałem ale zawsze sprawdzone albo z polecenia ekipy

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, warchest napisał:

Witam mam takie pytania . Otoz nadszedł czas by zmienic dach na budynku gospodarczym tzn to byla obora ze stodola teraz aktualnie jest tam przechowywane zboze przerobione na typowe magazyny . zmiana by byla i drzewa czyli wiezby dachowej oraz eternitu jest to duzy budynek .pytanie jest takie jak to teraz jest z tymi budowami itd czy jak firma bedzie mi to robic to musi mi wystawic jakas fakture czy cos i firma musi byc zarejestrowana itd  jak to dokladnie wyglada z firma taka umowe jakas z nimi sie podpisuje czy jak . a konieczna jest zmiana poniewaz drzewo skrakcialo juz i eternit tez juz kiepsko wyglada wiec jest to wymiana z koniecznosci i bardzo duzy koszt bedzie i obciazenie ale coz tak musi byc .

projekt i pozwolenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

pozwolenie itd jest w trakcie zalatwiania . mi chodzi tylko o to czy musi to robic jakas firma wyspecjalizowana w tym i musi mi rachunek wystawic ? czy moge zalatwic sobie takiego tylko fachowca i bd robil i mu pomagac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Idz do gminy wpierw i się dowiedz czy nie sfinansuja zdjęcia bo utylizacje mają obowiazek zrobić. Jak chcesz sam to powinna to zrobić uprawniona firma, ale tu piszą że mozna samemu zdjąć więc nie wiem. 

Napewno cisnij gminę by to ona wziela na swoje barki. Zostanie ci tylko wymiana wiezby i nowe pokrycie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25249

Jak koledzy piszą do gminy zgłoś bo będziesz miał z głowy utylizację. 

Co do firmy - jak odliczasz vat to bierz  firmę z papierami. Jak chcesz  systemem gospodarczym to pana Zdzisia z pomocnikami i zrobią jak należy.

Tylko dobrze jakby mieli jakieś ubezpieczenie. Ty dodatkowo też za parę złotych możesz ich ubezpieczyć tak na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25249

Zmiana konstrukcji dachu  - pozwolenie na budowę raczej konieczne i pewnie projekt. Przy wymianie poszycia  prawdopodobnie wystarczy zgłoszenie.

 

Na ocieplenie domu czy też budowę ogrodzenia czy też ułożenie kostki brukowej   potrzebne jest zgłoszenie prac budowlanych. 

Ale jak bywa to wiemy. Zależy jacy są sąsiedzi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

pytam się bo mnie też to czeka ale ja myślę jeszcze podnieść przednią ściane o metr żeby zrobić dach na jedną stronę.umnie sąsiedzi są ok-bynajmniej tak myślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25249

Na taką robotę to konieczny projekt i pozwolenie na budowę. Ale najczęściej robi się na pałę. Jak nie nakryją w trakcie robót to później możesz się tłumaczyć, że taki już był postawiony:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

Agrest masz racje ale budynek ma 50 lat i jest postawiony z pustaka piaskowca i nagle znajdzie się na nim wieniec betonowy i jeszcze metr nowej ściany.będe musial coś pomysleć'a jeszcze szczyty będą rozebrane.ja jak przyszedłem do teściów to już taki budynek zastałem z uszkodzonym dachem i  myślałem nad wyburzeniem tego ale teraz na razie mnie nie stać na postawienie nowego budynku za 300 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25249

Pewnie gmina nie ma planu zagospodarowania przestrzennego i w geodezji nie ma naniesionego tego budynku. Więc jak sąsiad nie podpierdzieli lub przejeżdżający urzędnik się nie czepi to jakoś zrobisz. Jak starczy kasy to obrzucisz tynkiem i rozbudowy nie bedzie widać. Choć i na tynkowanie chyba zgłoszenie potrzebne:S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Mam ten sam dylemat z dokladnie takimi samymi pracami. Czy robić projekt czy na dziko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25249

Koszt projektu może być różny, często projekt przebudowy może być droższy od projektu nowego obiektu. Kiedyś jak nadbudowywałem mieszkanie to projektant powiedział że najpierw chce dokładną ekspertyzę całego budynku z odkopaniem fundamentów włącznie (nawiercanie i ekspertyza wytrzymałościowa)O.o. Grzecznie gościowi podziękowałem.

Za projekt nowego garażu zapłaciłem 3500zł. Ale można i za 1500 znaleźć.

W ślad za projektem idzie plan zagospodarowania, pozwolenie na  budowę/przebudowę, kierownik budowy, wizyty geodety, odbiór budynku i ewentualnych przyłączy oraz certyfikaty na użyte materiały (te bezpłatne, ale problem np wykorzystać stal ze złomu -trzeba wtedy kombinować papiery w hurtowni). Tak że parę tyśków się uzbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Sama zmiana dachu z wylaniem wienca podniesieniem sciany, lekkim sufitem, projektant wstepnie wycenil ze w tysiacu projekt powinien się zamknąć. Do tego geodeta około 300 zl. I kierownik budowy w podobnych pieniadzach bo to nie budowa domu. 

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444
wymiana dachu wymaga tylko zgłoszenia w starostwie i wiąże się to z opłatą skarbową a jak jest to stary budynek to na pewno nie mają planów na niego więc przy okazji wymiany dachu możesz podnieść ściankę

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25249
26 minut temu, staszek131415 napisał:

A co geodeta ma do tego?

Wydaje mi się, że jeśli na podwyższenie budynku i zmianę konstrukcji dachu brałby architekta i pozwolenie na budowę to  musi być odbiór geodezyjny jak w przypadku nowego. Geodeta nanosi budynek na mapę. Nie zmienia się obręb budynku ale jego wysokość już tak.

 

ZYLA - to u Was tani geodeci. U mnie poniżej 600 nie znajdziesz. Chyba że u Ciebie te 300 jest za sam pomiar a drugie 300 za naniesienie na mapę (o czym mógł Ci nie wspomnieć) - bo tak to u mnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, wojtal24 napisał:

wymiana dachu wymaga tylko zgłoszenia w starostwie i wiąże się to z opłatą skarbową a jak jest to stary budynek to na pewno nie mają planów na niego więc przy okazji wymiany dachu możesz podnieść ściankę

Wymiana pokrycia a zmiana konstrukcji to już jest rozbudowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Wydaje mi się, że jeśli na podwyższenie budynku i zmianę konstrukcji dachu brałby architekta i pozwolenie na budowę to  musi być odbiór geodezyjny jak w przypadku nowego. Geodeta nanosi budynek na mapę. Nie zmienia się obręb budynku ale jego wysokość już tak.

 

ZYLA - to u Was tani geodeci. U mnie poniżej 600 nie znajdziesz. Chyba że u Ciebie te 300 jest za sam pomiar a drugie 300 za naniesienie na mapę (o czym mógł Ci nie wspomnieć) - bo tak to u mnie wygląda.

Tu już jest istniejący budynek, geodeta nie musi wytyczać miejsca budowy

2 godziny temu, wojtal24 napisał:

wymiana dachu wymaga tylko zgłoszenia w starostwie i wiąże się to z opłatą skarbową a jak jest to stary budynek to na pewno nie mają planów na niego więc przy okazji wymiany dachu możesz podnieść ściankę

Można wszystko bez papierów, tylko myślę że tak jak i ja, kolega ma dylemat czy robić jak należy, czy ponosić jakieś tam ryzyko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25249

Przy nowym budynku to geodeta bierze 3 x 600zł

I - sprządzenie inwentaryzacji budynków i mapy do celów projektowych

II tyczenie fundamentów i naniesienie na mapę oraz wpisy do dziennika budowy

III pomiary powykonawcze i naniesienie wszystkiego na mapę, wpisy do dziennika.

Wydaje mi się, że przy podniesieniu budynku powinien wziąć tylko tą III stawkę, choć jeśli nie wykluczone, że powinien zrobić inwentaryzację dla działki zabudowanej i sporządzić mapę czyli etap I.

 

Ogólnie jakby nie patrzeć to  przy zachowaniu ścieżki urzędowej kilka tyś dodatkowo naleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polka    130
4 godziny temu, Agrest napisał:

Wydaje mi się, że jeśli na podwyższenie budynku i zmianę konstrukcji dachu brałby architekta i pozwolenie na budowę to  musi być odbiór geodezyjny jak w przypadku nowego. Geodeta nanosi budynek na mapę. Nie zmienia się obręb budynku ale jego wysokość już tak.

 

ZYLA - to u Was tani geodeci. U mnie poniżej 600 nie znajdziesz. Chyba że u Ciebie te 300 jest za sam pomiar a drugie 300 za naniesienie na mapę (o czym mógł Ci nie wspomnieć) - bo tak to u mnie wygląda.

ZYLA zapytaj jeszcze raz tego geodetę o koszty wraz z naniesienie na mapę i wpis do dziennika budowy-tak dla pewności 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZYLA
      Witam. 
      Jestem zmuszony zmienić cały dach na wiekowej oborze. Chciałbym się poradzić jak to wykonać w miarę ekonomicznie. 
      Obora mała bo 8/15m, sklepienia brak i tak pewnie zostanie bo ściany i moja kieszeń nie utrzyma sklepienia betonowego. Chciałbym podnieść ścianę ze dwa pustaki i wylać wieniec. Na to położyć coś w stylu konstrukcji @czesio200 
      Pod tym, by odizolować więźbę przed oparem myślałem by podwiesić płytę obornicką, a może wy podsuniecie coś jeszcze tańszego co by się nadawało? Dwa kanały wentylacyjne by wystarczyły? 
      Co o tym wszystkim myślicie? 
    • Przez sannjas
      Witam wszystkich!
      Mam nietypowe pytanie - chciałem kupić kurnik i dostosować go do celów produkcji meblowej.
      Kurnik jest dość spory 12x100 m. Obawiam się jednak jednego - zapachu. Rozumiem, że podczas produkcji broilerów kury zwyczajnie załatwiają swoje potrzeby na posadzkę i wszystko w nią wnika.
      Czy jest sens zajmować sobie głowę tematem kupna kurnika a następnie czyszczenia go z ptasich odchodów? Czy to w ogóle da się zrobić?
      Jakie są koszty takiego czyszczenia? Czy trzeba zerwać posadzkę i położyć nową?
      Czy ściany też chłoną zapach?
      Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
      Sannjas
    • Przez hubertuss
      Jeden z użytkowników prosił o podanie procedury zmiany mp/h na km/h. Zrobię to tutaj aby inni też skorzystali jeśli komuś potrzeba i może. Bo nie wszystkie 42xx mają taką możliwość. Na konsoli po prawej stronie lub pod nią przy bezpiecznikach muszą być cztery przyciski. M - tryb, C - zmiana, O lub 0 - cofnąć i strzałka w górę - wybór.
      Zmiana mile na kilometry
      - włączyć zapłon na liczniku pojawią się normalne wskazania z wartościami zerowymi.
      - po 3 sekundach wcisnąć M zera na wskaźniku prędkości znikną.
      - naciskając strzałkę dokonujemy zmiany z mil na kilometry. Pojawi się mała literka m od metric.
      - aby zatwierdzić wciskamy C. Nie zwracamy uwagi na to co będzie pojawiać się na wyświetlaczu. Po trzech sekundach pod symbolem ciągnika pojawi się strzałka. I wyświetlacz wróci do normalnego trybu pracy. Pojawi się tez mała literka m.
      Kalibracja wielkości kół
      - odmierzyć dystans 100 m
      - wcisnąć przycisk M na liczniku prędkości wom pojawi się 0-0 licznik prędkości pusty
      - wcisnąć przycisk C raz skazania prędkości lub dwa razy monitor wydajności. W dwóch okienkach pojawią się wcześniej zaprogramowane wartości. np 3-0 w oknie wom i 0515 w oknie prędkości jazdy
      - wcisnąć przycisk M aby skasować wskazania wyświetlacza nie ruszając ciągnikiem w międzyczasie. Na wyświetlaczu prędkości pojawią się cztery kreski.
      - wybrać niski bieg i powoli ruszyć. dojechać do zaznaczonego miejsca pamiętając aby zatrzymać się dokładnie tym punktem ciągnika od którego zmierzyliśmy 100 m.
      - po zatrzymaniu na końcu zmierzonego odcinka wcisnąć przycisk O. Po trzech sekundach licznik powróci do normalnego stanu. Jaki mamy zawsze po włączeniu zapłonu.
      Jeśli procedura się nie uda pojawi się napis error na wyświetlaczu prędkości wom.
      Procedura sprawdzenia nowej wartości.
      - na włączonym zapłonie wcisnąć przycisk M okno wom np 0-0 okno prędkości jazdy cztery kreski
      - dwukrotnie wcisnąć przycisk C aby wyświetlić zaprogramowaną wartość np okno wom 3-0 okno prędkości jazdy 0509. Tutaj zauważymy zmianę jeśli mieliśmy źle ustawione na skutek zużycia opon czy innego ciśnienia. Bo np wcześniej było 0515.
      - wyłączamy zapłon lub dwukrotnie wciskamy C aby powrócić do normalnego trybu wyświetlacza.
      Jeśli kogoś ciekawi programowanie szerokości roboczej maszyn, zerowanie przebiegu częściowego czy częściowej obrobionej powierzchni to ewentualnie dajcie znać.
       
       
    • Przez pala92
      Witam. Czy istnieje mozliwosc zmiany obrotów wom na 540E/750 w Forterze 125 z 2008 roku? Co trzeba wymienic i z jakimi to się wiąże kosztami?
    • Przez UrsusJohnDeereTeam
      Witam.Mam pytanie jaki dać spad dachu na wiacie o długości 7m?
      Dziekuje za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj