Polecane posty

kamilo2277    1

Witam, zamierzam kupić prasę, myślałem o Carraro lub krone ewentualnie welger rp12 lub pochodne, tylko, że łańcuchowa wydaje mi się prostsza.  Chciałbym wszystko wiedzieć o tych prasach zwłaszcza carraro i krone, na co zwrócić uwagę przy oględzinach ( oglądałem kilka pras, ale zbyt wiele nie stwierdziłem ) . Najważniejsze to jest pytanie czy w prasie łańcuchowej rynienka po której chodzi łańcuch z łożyskami może się przetrzeć ? Jeśli tak to jak sprawdzić tą rynienkę wewnątrz komory ? Bardzo proszę o wszelkiego rodzaju odpowiedzi , nie chcę dać się naciągnąć na koszty przez sprzedawców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327
niby moze sie w ekstremalnych warunkach wytrzec ale chyba jest to okropnie zadkie. dlatego ze tam tylko lozyska po tym chodza
  • Thanks 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21damiano21    10
Prairie mamy już 5 lat i chodzi bez zarzutu, jedyne co było wymienione to mały pasek od podawania sznurka.Polecam jak najbardziej, tu nie ma się co psuć jak dbał poprzedni właściciel:-)
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Mam carraro 1200 Prairie (żółta) i jestem zadowolony. Wada to wąski podbieracz, ale za to udalo mi się znaleźć z siatką. Oglądaj dokładnie okolice zamków, zawiasów i zewnętrzną część komory bo w sprzedaży jest dużo pras rozerwanych, szczególnie Krone. Sprawdź czy wyjście wałka nie ma dużych luzów, bo przekładnia to kosztowna rzecz. Sprawdź stan trybów i łańcuchów bo to dużo mówi .  Sprawdz czy jeszcze łańcuch komory na napinaczu ma miejsce do napięcia. Obejrzyj dokładnie podbieracz, szczegolnie czy w srodku są rurki, sta tulei platikowych, a po ogledzinach podbieracza z zewnątrz i poziomie zdarcia farby też w dużym stopniu okreslisz jej przebieg. 

Edytowano przez ZYLA
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo2277    1
1 godzinę temu, ZYLA napisał:

szczegolnie czy w srodku są rurki, sta tulei platikowych

O co chodzi z tymi rurkami ? Dzięki za odpowiedź . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Sprężyny podbieracza są przykręcone do rurki prowadzącej z krzywką, ale są jeszcze rurki krótkie, które to stabilizują i łączą ze sobą po dwa zęby podbieracza. Potrafi ich nie być (u mnie brakowało dwóch). Może handlarz chciał przyoszczędzić, może wypadła u poprzedniego właściciela. Niby pierduła i nie powinna zaważyć nad zakupem, ale lepiej nie iść w robotę z taką usterką, bo zęby będzie łamać. Ja zauważyłem dopiero w domu. Jak to wychwycić to zawsze możesz coś tam utargować.

AAA i jeszcze jedno. jeśli nie ma osłony ramy głównej (tam gdzie siedzi przekładnia to obejrzyj sprzęgło).  U mnie po 1,5 roku urzytkowania zaczęło przeskakiwać. Poradziłem sobie jednak z tym bez żadnych kosztów, poza czasem i paroma elektrodami.

Edytowano przez ZYLA
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68
Mieliśmy Krone KR 125 ponad 8 lat i nie było praktycznie żadnych awarii, nic a nic, pod sam koniec jedno z łożysk od napędu całej komory odmówiło posłuszeństwa (koszt około 180 złociszy), wymiana trwała mniej niż 2 godziny. Co do tej rynienki to nie ma opcji żeby się wytarła bo łożyska się po niej toczą, z tego co pamiętam to u mnie w niektórych miejscach była jeszcze farba na tej rynience. Ogólnie gdyby nie cena nowych kronek to z pewnością stała by u mnie teraz na podwórku nowa kronka a nie unia :)
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo2277    1
15 godzin temu, ZYLA napisał:

Sprężyny podbieracza są przykręcone do rurki prowadzącej z krzywką, ale są jeszcze rurki krótkie, które to stabilizują i łączą ze sobą po dwa zęby podbieracza. Potrafi ich nie być (u mnie brakowało dwóch). Może handlarz chciał przyoszczędzić, może wypadła u poprzedniego właściciela. Niby pierduła i nie powinna zaważyć nad zakupem, ale lepiej nie iść w robotę z taką usterką, bo zęby będzie łamać. Ja zauważyłem dopiero w domu. Jak to wychwycić to zawsze możesz coś tam utargować.

AAA i jeszcze jedno. jeśli nie ma osłony ramy głównej (tam gdzie siedzi przekładnia to obejrzyj sprzęgło).  U mnie po 1,5 roku urzytkowania zaczęło przeskakiwać. Poradziłem sobie jednak z tym bez żadnych kosztów, poza czasem i paroma elektrodami.

Mam bardzo ważne pytanie, ponieważ dziś jadę oglądać prasę i kiedyś gdy widziałem carraro to miał przywiązany sznurek do noża, stwierdziłem , że coś jest nie tak , a handlarz powiedział , że na tym się nie zna, z tego co wiem nóż sam ucina sznurek i chyba coś było tam nie tak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Sznurek powinien zwisac zaraz za rorkami, ale to nic. Może przywiazal by nie uciekl na czas postoju. Aparat podawania mozesz sprawdzic. Puść sznurek jak należy wg. schematu i za rolkami podajacymi możesz zacząć go ciągnąć. Nóż powinien przesuwać się wzdłuż listwy. Sprawdź czy cała listwa nie jest zagięta. Nagromadzenie materiału między komorą, a tą listwą potrafi ją zgiąc. 

Edytowano przez ZYLA
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo2277    1

Dzięki za odpowiedź , właśnie zastanawiałem się jak sprawdzić cały aparat podawania sznurka , bo bela ciągnie sznurek a na sucho przecież ja mogę ciągnąć sznurek :)

 

Jeszcze ciekawi mnie jedna kwestia, bo carraro i wszystkie pochodne prairie itp , nawet sipma, ma takie widły za podbieraczem, a z tego co zauważyłem krone tych wideł nie ma, czy jest to awaryjne ?

Edytowano przez kamilo2277

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Popychacz.  Jak nie robione to pewnie luzy będą na targancu, ale to wystarzy dać nowe tuleje. 

Popychacz spełnia ważną rolę. Materiał lepiej jest przemieszczany do komory i napewno rzadziej się zapycha. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo2277    1

Cześć , mam pytanie jak działa naciąg łańcuchów głównych w carraro i jak ocenić stopień zużycia napinacza , wysyłam zdjęcie prasy , którą jestem zainteresowany i powiedzcie mi czy ten napinacz jest na max napięty czy odwrotnie ? 

archivetempIMG_20180122_135919.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Po tym zdjeciu ciężko ocenic, bo napinacz jest za kołem. Trochę go widać i wydaje się mieć zapas. Sprężyna nie może być scisnieta, a im wyżej jest oś w otworze fasolowym tym lepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Im wyżej piasta trybu po którym pracuje lancuch tym lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysq90    0

Witam, do niedawna stałem się posiadaczem prasy Carraro 1200, jest to moja pierwsza prasa i z wiazku z tym ma pytanie, odnośnie wskaźnika zbicia beli. Mianowicie, podczas prasowania, gdy do prasy wpadnie już trochę materiału wskazówka skacze w górę i w dół, przez co nie można określić kiedy bela jest gotowa do owinięcia i wypuszczenia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Musisz pewnie wyregulowac zamki jak z małą ilością materiału skacze. A do skakania wskaźnika musisz się przyzwyczaić bo nie będzie on pracował płynnie jak w Sipmie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysq90    0

Jak się reguluje zamki w tej prasie?Skacze jak jest już sporo materiału. Czyli skąd wiadomo kiedy bela jeat gotowa ?

 

Edytowano przez krzysq90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Wskaznik podskakuje, ale z coraz większym nabiciem podskakuje na coraz wyższym poziomie skali.

Polecam też zamontować prosty system sygnalizacji napelnienia. To nie Sipma że zamki się otworzą jak przegapisz.

Co do zamków to sprawdź czy na zamknietej komorze jest mały luz (gora z pół centymetra) pomiedzy hakiem a rolką. Regulujesz to srubą na odboju. Kolejna sprawa, to równomierne napięcie sprężyn, tak by oba zamki otwieraly się równocześnie. Latwo to wychwycić, otwierając komorę z materiałem. Ja po zakupie swoja wyregulowalem i powiem że było co. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysq90    0

Jak zamontować taki system sygnalizacji? A co do regulacji zamków to należy tę śrubę odkręcić aby zmniejszyć odstęp haka od rolki, bo na jednym zamku jest dość spora przerwa.

Edytowano przez krzysq90
Literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Hipo453
      Witam, a więc tak mam problem w sipmie z owijaniem sznurka, gdy puszczę sznurek i owija do lewej strony dochodzi do ogranicznika i sznurek pęka. Tak dzieje się prawie za każdym razem co to może być przyczyną? Dodam że w tamtym roku wymieniłem na nowy rozprowadzacz sznurka. Drugi problem z łozyskiem z przekładni kontowej wychodzi walek na scianke i tam jest to łozysko. Przy dobijaniu beli ono się sypie po 20 belkach trzeba nowe łożysko. Czy to wina wałka, że jest podgięty i ma bicie ? Nwm już sam. Dzieki za pomoc :)
    • Przez prasamchalle
      Witam. Jeżeli ktokolwiek ma problem z nowymi prasami McHale dotyczący siły zgniotu, lub podobnych rzeczy - proszę o kontakt pod numerem: 512054681.
      Planuję zebrać osoby do pozwu zbiorowego. Więcej informacji pod wyżej podanym numerem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj