dawid1409

Dominator 56 prośba o pomoc

Polecane posty

dawid1409    0

Witam mam do kupienia dominatora 56 z silnikiem perkinsa 4 cylindrowym i hederem 3.60 m w bardzo dobrym stanie, ale mam dylemat cy ten silnik nie jest za mały, a poprzednio posiadałem starego bizona, i nie wiem czy będzie sie lepiej sprawował claas od bizona proszę o szybkie odpowiedzi, bo jutro mam go zadadkować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

@dawid1409 dominator 56 ma 80 koni czyli 20 mniej od bizona Z056 który ma 100 koni ale zato classy są niby wytrzymalsze od bizonów.Decyzja należy do ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1409    0

mam do cięcia w sezonie 30 ha i zero usług chodzi o to czy ten kombajn nie jest za mały na te 30ha i czy ten silnik 80 koni bez turba będzie dawał radę w tym kombajnie na gęstym zborzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8011    51

Wydajność porównywalna ale w Class'ie komfort większy, jakość omłotu lepsza i naprawy rzadsze i łatwiejsze. Jakby miał heder 3 m to Bizon nie ma z nim szans. Z bizonów to jedynie Rekordy te niebieskie są warte zakupu.

Tym Claas'em to możesz 150ha na luziku wykosić w sezonie. Po 30 hektarach to on dopiero będzie rozgrzany.

Prędzej go zapchasz niż silnik zejdzie z obrotów. Sieczkarni to on nawet nie czuje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    153

Ale i tak będziesz wydajniejszy jak Bizon B|

Ps.Spokojnie sobie poradzi nic się nie przejmuj,jak jest wart uwagi i nie wymęczony to bierz.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
22 minuty temu, dawid1409 napisał:

czyli heder 3.60 nie bedzie za duży do tego silnika 4 cylindrowego 

??

fortschritty 512 czy 514 miały fabrycznie ifę 100KM 4 gary i miały nawet hedery 6 metrowe, więc w tym classie ten silnik bez obaw da rade


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537
37 minut temu, michal8011 napisał:

Wydajność porównywalna ale w Class'ie komfort większy, jakość omłotu lepsza i naprawy rzadsze i łatwiejsze. Jakby miał heder 3 m to Bizon nie ma z nim szans. Z bizonów to jedynie Rekordy te niebieskie są warte zakupu.

Tym Claas'em to możesz 150ha na luziku wykosić w sezonie. Po 30 hektarach to on dopiero będzie rozgrzany.

Prędzej go zapchasz niż silnik zejdzie z obrotów. Sieczkarni to on nawet nie czuje.

150 ha takim kombajnem, jasne. Musiałoby być z miesiąc pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz4321    98
Nie spodziewaj się super wydajności - w końcu to tylko 80KM. Sam mam Volvo z hedrem 3m i silnik ma 85km. Mając założoną sieczkarnie w tęgim zbożu czuć po silniku koniec jego możliwości aczkolwiek jeśli ten kombajn, o którym piszesz jest w dobrym stanie warto się nim zainteresować. Na 30ha poradzi sobie bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

poszukaj lepiej 76, tam juz były 6 cylindrowe, widziałem wiele classow z 4 kami ktore były zajechane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Napisz czy 3.60 to szerokość koszenia czy szer. chederu.jeśli koszenia to w dobrym zbożu nie przyśpieszysz.80 koni to najczęściej szerokość koszenia 2.5 m jak w Clasie 48 ale na 30 ha. wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
Dnia 25.01.2018 o 21:23, dawid1409 napisał:

Witam mam do kupienia dominatora 56 z silnikiem perkinsa 4 cylindrowym i hederem 3.60 m w bardzo dobrym stanie, ale mam dylemat cy ten silnik nie jest za mały.

Witam . Czy kupiłeś ten kombajn ? Jeżeli tak to jaka opinia. Dominator 56 posiada silnik Perkins 4.248, 85 KM , identyczny jak w Dominatorze 58.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

    • Przez Gadom
      Witam serdecznie. Na wstępie powiem, że w rolnictwie jestem obecny od niedawna. Mimo dużej wiedzy z zakresu motoryzacji (głownie samochody osobowe), niestety nie znam się na kruczkach w przypadku ciągników. Inaczej mówiąc, typowych problemach danych modeli, na tym na co zwracać uwagę w przypadku zakupu używanego ciągnika itd.
      Z racji, że w gospodarstwie, w którym pracuję przyszedł moment na zakup dużego ciągnika rolniczego, to potrzebowałbym od Was pomocy. Szukamy ciągnika o mocy +- 250 KM, ponieważ poważnie myślimy o uprawie pasowej w przyszłości. Nasz wieloletni dostawca różnych używanych maszyn (i nie tylko) zaoferował nam ostatnio możliwość zakupu John Deere'a 8520 z Danii. Z mojego punktu widzenia sama Dania już wzbudza podejrzenia, bo jeżeli chodzi o samochody osobowe z Danii, to głównie ściąga się te mocno wadliwe lub bite, ponieważ innych się nie opłaca. Mówiąc dalej, jest to ciągnik z roku 2005, a cena za niego to: netto 64 000,- euro. Wydaje mi się, że to za dużo, ale chciałbym dowiedzieć się tego od osób bardziej siedzących w temacie. Dorzucam zdjęcia.
      Czy ten model jest wart uwagi? Jak z jego skrzynią? Czy są jakieś szczególne rzeczy, na które trzeba uważać, a w związku z tym nie kupować go w ciemno z Danii (bez oglądania)?
      Z góry dzięki za wszelką pomoc.















    • Gość
      Przez Gość
      Witam was serdecznie. Potrzebuję pomocy. Chciałem wymienić płyn chłodniczy w dominatorze 76 z silnikiem Mercedesa. Z chłodnicy spuściłem ok 10l. Ale śruba w silniku do spuszczania jest nie do ruszenia. Okrągła, pozbijana przecinakiem itd. W związku z tym, czy jest jakieś inne miejsce, żeby ten płyn z bloku spuścić? Nie wiem, jaki to płyn, jaki rodzaj. Wiem tylko, że jest gęsty, zielono niebieski, i na przeglądach nie mógł odczytać go refraktometrem. Inne bez problemu, a przy tym mówi, że wogóle nic nie widzi. Czy można go zmieszać w ciemno z jakimś innym koncentratem? Nie zważy się, czy coś? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj