Polecane posty

redbull    55

mam taki "mały" problem z podnośnikiem w moim Farmtarc 675 , a mianowicie z pewnego powodu musiałem wymienić tuleje oraz tłoczysko podnośnika (awaria nie z mojej winy) po wymianie wszystko było dobrze aż do pewnego czasu ;) podnośnik znaczy ramiona podnośnika unoszą się tylko do połowy , wydaje mi sie że jest zapowietrzony bo ręcznie mogę je podnieść do końca, a jak na nie naciskam gdy  dźwignia jest ustawiona na podnoszenie to się uginają trochę pod obciążeniem tak jakby były na "poduszce"  powietrznej. a i teraz zauważyłem że podnośnik nie reaguję na tą drugą dźwignię od podnoszenie siłową. Co z tym zrobić czy znowu rozbierać czy da się to jakoś odpowietrzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

 

Pierwsza sprawa to wykręć filtr hydrauliki i przeczyść.  W c 330 u mnie po remoncie było wszystko w porządku przez jakiś czas.  Jednak gdzieś w układzie zostało dużo syfu który totalnie zabił filtr. Objawy identyczne -  wolne i nie pełne podnoszenie oraz sprężynowanie ramion podnośnika  jakby były na poduszce powietrznej.

Podobne objawy miałem również w starym mf - u mnie przyczyną jest jakiś syf pomiędzy dzielnikiem strumienia a podnośnikiem i gniazdami hydrauliki. Jest on po za filtrem. Raz było już czyszczone ale ponownie  awaria się powtarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

filtr można wymienić ale co roku wymieniam więc powinien byc dobry ale gdyby to był filtr to by wcale nie podnosił chyba ,olej też czysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Podnosi i opuszcza w normalnym tempie? Kiper działa?

Podepnij przyczepę i sprawdź czy podniesie pakę i czy w normalnym tempie. Jak nie podniesie to ograniczony przepływ oleju.

Nie wiem jaki jest tam filtr - czy jest wkład i można go obejrzeć przeczyścić. 

Ja bym najbardziej obstawiał zmniejszoną przepustowość filtra - przy remoncie może dostać się do układu kawałek farby, silikonu czy inne świństwo. Możesz być nawet nie świadomy tego. 

Tak jak pisałem wcześniej u mnie takie objawy były w jednym przypadku gdy zakleiło filtr hydrauliczny, a w drugim gdy już po za filtrem w układzie były kawałki silikonu i gumowych oringów.  Przy podaniu ciśnienia zatykały przepływ i  nie podnosił do góry, a ramiona były jak na poduszce powietrznej.

U mnie zatyka się dzielnik strumienia. Najczęściej  pomaga odkręcenie tej śruby z boku  i przeczyszczenie sprężyny i dławika. A najlepiej całość wykręcić i przeczyścić.

Przykładowe zdjęcie Dzielnik strumienia 1/2" DFL 25-40

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez ursus360914
      Witam czy może ktoś wie jak podnieść dawkę paliwa w farmtracu 675
    • Przez tedek2
      Witam. Mam kolejny problem. Wolno dzialajacy podnośnik, tur oraz hydtaulika zewnetrzna. Olej zalany fusha stou 10w30 filtry oba zmienione. Cisnienie na turze 180. Co moze byc przyczyna? 
    • Przez marioc14
      Witam
      Jakiś czas temu zaczął wyciekać mi olej spod zaworu rozdzielczego ( ten pod siedzeniem) więc wymontowalem go I wymieniłem te nieszczęsne uszczelnienie ale po zamontowaniu zauważyłem że podnośnik nie ma siły podnosić cięższych maszyn sprawdziłem ciśnienie na pompie poprzez podpięcie manometry z tylu na kiper daje 15Mp ale po puszczeni dźwigni szybko spada ciśnienie z manometru tak jakby coś gdzieś przypuszczalo co może być przyczyną? Dodam że pionową rurkę z uszczelnieniami wymieniłem jakieś sugestie co może być przyczyną?
       
    • Przez Piotr2211
      Witam mam problem w ciągu mtz 82 chodzi o siłownik podnośnika w którym Niedziala powrót(wychodzi a nie wraca) jaka moze byc przyczyna ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj