JarekTymiski

Brak zainteresowania QQ cielaki do 6 miesięcy. Co jest ?

Polecane posty

Witam. Mam taki problem cielaki małe nie maja takiego  apetytu na kukurydzę jak powinny mieć, od małego jak pamiętam zawsze piły od małego siarę, potem mleko i siano zaczynały jeść to dostawały po trochu QQ , osypki swojej i granulki z witaminami  czy coś takiego . I teraz nie chcą , maja teraz tak po 5 miesięcy i trawę z kiszonki siano suche i granulki jedzą, a QQ nie chcą. Dasz im QQ i posypiesz to granulki zjedzą A reszty nie ,, później pościele i od QQ się odsuną i słomę jedzą,  nie które gryzą sztachety drewniane, doktor powiedział że robaki mają dawał im 2 razy już tak co 3 Tyg zastrzyki od robaków i dalej to samo, co moze byc przyczyna? Za male dawki im dał? Pieniadze i tak wzial swoje. Czy krew im pobrać na badania? Może czegoś brakuje im. Może weterynarza zmienić, nie ma już pomysłów.  Pomożecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    639
a lizawki im dałeś? u mnie jak niechętnie jadły qq to kostkę soli im dałem i po 2 dniach juz jadły jak trzeba ;)

Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Spróbuj jeszcze wymieszać qq z tymi dodatkami i dopiero im to zadaj do żłoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adamjazyniec
      Witam
      Poszukuję cieląt w zachodniej wielkopolsce, lubuskim (do 100km od grodziska wlkp). Nie jestem handlarzem.
      Moga byc hf, mile widziane tez mcb. 
    • Przez stachu18021996
      Witam, potrzebuje 5 cielaków najlepiej mięsne ale mogą być mieszańce, proszę o odpowiedzi tylko prywatnych rolników a nie pośredników którzy nic nie robią i zarabiają 100%.
      Proszę piszcie  tutaj w temacie albo na priv, niech się zgłaszają chętni z okolic woj. Kujawsko-Pomorskiego i Warmińsko-Mazurskiego:D
       
       
    • Przez mwp113
      Panowie zwracam sie z takim dylematem mam dwa ładne byczki tak mi sie wydaje. Wprowadziłem im do diety marchew ze śrutą i kilka ziemniaków , podaje im to 3 razy dziennie razem z wodą , rano z niewielką iloscią mleka zastepczego. i oczywiscie po karmieniu uzupełniam  kratownice sianem drobnym , to zjedzą do nastepnego karmienia. zastanawiam sie nad tą dawką marchwi że 3 razy dziennie. Co o tym sądzicie ? Dodam ze byczki mają 4,5 miesiąca 
    • Przez Wojtas777
      Witam koledzy mam pytanie a raczej potrzebuje doradztwa mam dwuletnia krowe mleczna bardzo wdzieczna spokojna daje bardzo ladne cielaki ale dostalem oferte zamiany jej na dwa cielaki ncb wiek 1,5 miesiaca i jalówke mm czerwono biala w wieku 5 miesiecy i niewiem co robic potrzebuje porady czy warto sie zamienic pomórzcie cos doradzic bede bardzo wdzieczny
    • Przez Wojtas777
      Witam mam problem przywiozlem dwa byczki trzytygodniowe caly czas byly przy krowie przez te trzy tygodnie przywiozlem w sobote a dzis poniedzialek i niechca wogule pic mleka ani palca nic kompletnie becza a nie chca pic uciekaja na hama tez nie papa zamknieta jak u krokodyla i co tu robic jak je nauczyc 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj