Gorbaczow

Zmoknięte siano

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gorbaczow    0

Mam pytanie - jak u was wygląda z sianem w tym roku - u mnie wszystko poszło na początku gładko ale tydzień temu został mi 1 ha łaki i skoszona trawa zmokła - dzisiaj przewracałem to już nie wiem który raz i jak tylko wruciłem do domu zaczeło sie chmurzyć - ja nie wiem co z tą pogodą jest jak nie susza to siana ze spokojem nie idzie zrobić :D

 

a jak jest u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja zebrałem praktycznie bez deszczu bo zmokło mi jedno pole ale godzinę po ścięciu :D . Następnego dnia ściąłem resztę pola i wysuszyłem bez deszczu ( w dzień zebrałem a w nocy poszedł duży deszcz :D ) Dziś zebrałem koniczynę którą ściąłem we wtorek (nie była nawet przewracana :D )teraz czekam na deszcz bo kukurydza schnie :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

My wczoraj chcielismy wziosc tylko polowe ale ojciec powiedzial ze mu sie nie bedzie chcialo jutro wiec my jechali z siankiem do wieczora i dobrze, bo dzisiaj ok. 10.00 jak skladalem z przyczep siano to zaczelo sie tak chmurzyc ze przesada a wiec odrazu ruch na drodzie "rolnicy" jechali z presami na laki brac, ale chyba nawet nie zdazyli dojechac bo od 11.00 do 17.00 byla burza i ulewnie padalo, dla mnie to i dobrze kukurydz urosnie i trawka pusci ale dla tych co zmoklo to zle ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy    0

ja tam siana nie mam ale o deszcz to bardzo nardzo trudno. Wszędzie w okolicy pada a u mnie nic :angry: w sąsiednich wioskach pada a u mnie słonko świeci, roślinki juz dostają za swoje, mają słońca dość :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

u mnie przez 3 tygodnie nie padalo, wszedzie w kolo tak tylko nie umnie a dzisiaj niespodzianka.

 

P.S. jak ksiadz juz sie modli z wlasnej inicjatywy ( bez naszego wkladu) o deszcz to musi padac :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy    0

heh u mnie ksiądz coś słabo się modli hehehe :D bo nic nie pada :D ale teraz coś się zachmurzyło (jest nadzieja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

Lewy moją wioskę też te chmury jakos dziwnie omijają no teraz jest zachmurzone ale pada gdzie indziej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Nas też omijają prawie zawsze. Ale w tym roku jakoś tak nas zawsze zachaczą że deszczu z tego prawie nic a siano mokre. Dzisiaj trochę zwieźliśmy. Rozładowywaliśmy ostatnie przyczepy i jak lunęło. No ale niestety reszta siana leży jeszcze na łace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Ja zebrałem dzisiaj ostatni ha z pierwszego cięcia- cały czas było po górkę- ojciec jak podczepiał presę do 4514 to mu się zawór rodzielczy zepsół, podczepił do MF-255 to mu się koło z przodu poluzowało, gdyby nie ten stracony czas na sprawy serwisowe to zebrałym 100% suchutkie siano, jednak gdy ojciec brał się za ostani wał siana zaczęło padać, gdy cofałem przyczepą do stodoły to wtedy luchło porządnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

My wczoraj (09.06.7r.) zbieraliśmy zpadł na nie deszcz (chyba 07.06.7r) ale szybko wyschło i jest bardzo dobre.


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kraker    2

my wczoraj zaczeliśmy kosić a dzisiaj rano jak przetrząsarką wjechałem to zaczęło grzmieć, ale nie padało. Po południu trzeba było w usługi jechać prasować, to wszystkiego nie sprasowałem bo lunęło (była godz 17 i pada do tej pory)


MF & Zetor siłą naszej gospodarki

Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

hehe jak zaczyna grzmieć to ruch wsi że masakra, każdy gna jak może - a tu psikus nie padało - taką miałem sytuacje wczoraj. Byłem umówiony na 16, a w końcu musiałem jechać o 15 bo "będzie loć, bedzie loć" Ło jak mnie takie coś wkurza, nie można nic zrobić u siebie tylko mysleć o kimś - bo żeby to jeszcze było do czego jechać, tu kawałek tam kawałek więcej wykręcania niż prasowania... eh

 

dziś mi zalało ale jeszcze duże zielonego było także się nie martwię... :D

 

wiecie jak się mówi gdy się zdąży przed sąsiadem ? "Boże daj deszcz na moją kapuste i sąsiadowe siano" :D


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

ja wczoraj zebrałem siano,zesiekłem we srode,rozkopołech to a potem burza przyszła i niezle zalało,przez czwartek(boze ciało)leżało,w piątek super wyschło w sobote jeszcze doschło no i fajne siano mam :D ale wczoraj juz sie chmurzyło po południu i zaczynało grzmieć,ale naszczęscie to przeszło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

po moim sianie lało ponad tydzień :angry: zczarniało i zaczęło gnić ale w czwartek i piątek było ciepło więc przewróciłem kilka razy i zwiozłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Ja wczoraj zwiozłem niecałe 3 ha siana, którego deszcze nie przemoczył. Niestety na łąkach ciągle leży kilka ha skoszonego a dzisiaj pada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

ja mam skoszone 6 ha i w nocy popadało ale to nic. Dziadek zawsze powtarzał że siano bez deszczu to nie siano i wskazane jest aby deszczyk je troszke zmoczył :D kiepsko jak zapada takie suche - nadające się do zbierania bo wtedy to aż w brzuchu ściska że mogło jeszcze kilka godzin wytrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
ja tam siana nie mam ale o deszcz to bardzo nardzo trudno. Wszędzie w okolicy pada a u mnie nic :angry: w sąsiednich wioskach pada a u mnie słonko świeci, roślinki juz dostają za swoje, mają słońca dość :D

 

dokładnie ja mam tak samo w sąsiedniej wsi pada a umnie jakby ksiądz kropidłem


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbaczow    0

moje sianko juz dawno w stodole ale w piątek to myślałem że sąsiad zawału dostanie

 

kilka dni było u nas ładnie i sąsiad skosił łąke w czwartek - w piątek od samego rana przetrząsał siano i zgrabił koło godziny 14 - potem zaczepił prase zwijającą i zbelował siano była godzina 16 jak skończył - jak zajechał do domu po przyczepy i ciągnik z ładowaczem to już padało - i tak do 23 w nocy - jak z nim patrzelismy na drugi dzień co z tym sianem zrobic to z beli podniesionej turem woda leciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

to u mnie siano schło 2 tygodnie bo co 3 dni padał desz!! doszło do tego ze siano wygląda jak zgniła słoma, jest czarne i wogóle nie pachnie jak siano no ale cuż taki rok z pogoda sie nie wygra tylk0o teraz bede musiał wiecej kiszonki i zborza dawać bydłu a siano to tylko na zapchanie kiszki hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ja chciałem sobie wysuszyć na sianko hektar trawy, wszystko było pięknie schło bez deszczu, i już wyjeżdżaliśmy z prasą kostkującą jak wyszła chmurka. zanim dojechaliśmy (1,5 km po dziurach) to ledwo zaczołem prasować lunoł deszcz.na drugi dzień się wkurzłem i po przeschnięciu zbelowałem wszystko i owinołem folią. dobrze bo wieczorem znów zaczeło lać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja wczoraj wykosiłem przedostatni kawałek na siano ale lipa bo kruzelówka mi się rozleciała i nie mam czym przewracać :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Cholera ja wczoraj kosiłem a na jutro zapowiadają gwałtowne burze... Całe suszenie psu na budę. Ale może się nie sprawdzi...


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja już prawie po sianie :D . Jeszcze tylko około 1000 snopków niedojadów z pastwiska i po pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj