darkoza

czy ursus 30 poradzi sobie z anna

Polecane posty

darkoza    10

mam pytanie zamierzam kupić annę czy 30 poradzi sobie pod górkę ona warzy 2.5 tony jeszcze ziemniaki będą w zbiorniku czy uciągnie jakim biegien najczęsciej kopiećie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Wiesz u mnie sporo osób jeździ c-330 z Anną ale myślę że ma ciężko dosyć. Jak ja śmigam c-360 to na piachu ma lekki poślizg a wiadomo jest dużo cięższa. Dać to sobie pewnie da radę ale będzie poślizg kół i będziesz np. musiał podtrzymywać na pompie jak się będzie kopała. A biegi to zależy od gleby i pogody i jaką masz ekipę do brył jak dobrą to możesz jeździć szybko ale jak jedna osoba to wolniej i wiadomo nie przesadzaj, na ciężkiej ziemi za szybko bo wtedy może ci wywalać kartofle z nacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

U nas 30 nie miała z anką problemu. Jednego roku ziemniaki były na "sypkiej" ziemi, drugiego na "mieszanej" z gliną włącznie i też nie stanowiło to dla niej zbytniego problemu. Te pola nie były równe jak stół :)


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek30    11

U mnie kopał 30 i szła bez problemu na piasku trochę się grzebała ale dawała rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek123    0

30-stka da radę ale to trochę męczarnia już lepiej c360 bo jak masz ciężkie ziemie i trochę mokro mogą być problemu


KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

My tez swojego czasu Ankę podpinaliśmy pod ciapka i szlo :)

 

A teren nasz nie jest idealnie płaski


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

My sadzimy ziemniaków tyle co dla siebie jakieś 0.5 ha i na nasienie zostawiamy to ciapek daje sobie rade bez problemów choć pod góre pole


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1293

No u nas tez kopia c330+ anna, ale pod górkę to ciężko ma, jak widziałem czasem, już lepiej jakiś 3p albo MF255, bo dość oszczędne, ewentualnie c360...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocki0076    0

Ja też kopie ziemniaki Anna i pod górki daje rade spokojnie, tylko na zawracaniu jak jest pełny kosz i na taśmie to ma czasami problemy i z podnoszeniem z pełniutkim koszem czasami a tak to spokojnie C330 do Anny się nadaje, niema co narzekać. Miałem C 360 i też z Anną pracowała 30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

anna chodzi tez z T-25, wiec z c-330 spokojnie da sobie rade. No chyba ze mieszkasz gdzieś na wzgórzach :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baza18    9

Ja kopie Anna C-330 i nie miałem problemów. Nie wiem o jakiej górce mówisz ale raczej da rade.


Baza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr84    1

Ja też Anne podpinam do 330 nawet co roku 2ha buraka kopie i daje rade a jak nie to blokada i musi dać rade ale to tylko w ekstremalnych warunkach bo tak to i pełniutkim zbiornikiem daje sobie rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

piotr84 a jak to jest z tym kopaniem buraka? Korzenie nie blokują sie na "kole fortuny"?


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Czyli podsumowując wypowiedzi innych. C-330 daje rade w Annie. Ale ja również bym nie polecał tego ciągnika do tego kombajnu. No chyba ze masz 0,5ha ziemniaka. To nawet sobie dziabką wykopiesz. Ale tak jak jak niektórzy pisali wcześniej. C-330 ma mało biegów a w czasie suszy może być problem. O tym ze jak będzie mokro to już wogole jest tragedia. Ja np. nie moglem nawrócić jak było mokro. Także wszystko zależy od ilości jakie będziesz kopal i od warunków na polu. A te są różne. Pozdro.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

Moja c-330 na ciężkich ziemiach śmiga z anna aż milo. Jeździsz i tak powoli i nie ma problemu ja nawet kosiarkę rotacyjna ciągałem i prasę sipmne z-224/1 tez bez problemu. Lepiej chodziła niż sąsiada dobita c-40. A znajomi kopia nawet buraki cukrowe kombajnem neptun capek tez daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

Coś nic nie pisze autor, moje doświadczenia z Anną przy pełnym koszu pompa dostanie trochę w kość ale daje rade z tym że nie poszalejesz z prędkością kopania do tego obowiązkowo obciążniki na przód i dobra pompa musi być. Jeśli masz dużo ziem piaszczystych i wzniesienia to nie będziesz ewentualnie kosza zasypywał aż na taśmę ale będzie C330 kopać śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sdamigo6    0

Też ciągałem annę ciapkiem w ziemniakach i burakach i spoko daje radę Żeby buraki nie blokowały koła to miałem przyspawany nóż i naprawdę musiały dużo wystawać z kosza żeby zablokować go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4

Coś nic nie pisze autor, moje doświadczenia z Anną przy pełnym koszu pompa dostanie trochę w kość ale daje rade z tym że nie poszalejesz z prędkością kopania do tego obowiązkowo obciążniki na przód i dobra pompa musi być. Jeśli masz dużo ziem piaszczystych i wzniesienia to nie będziesz ewentualnie kosza zasypywał aż na taśmę ale będzie C330 kopać śmiało.

Jeżeli sobie c0330 daje rade to po co obciążniki na przód? To jest jak z człowiekiem jeżeli ma coś zrobić to zrobi ale we dwóch było by mu łatwiej po kilku latach to nie tylko pompa wysiądzie ale i silnik jeżeli nie masz pola równego to lepiej nie zapinaj ciapka bo możne to się źle zakończyć Anna z towarem trochę waży wiec lepiej uważać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj