KlaudiaRolniczka

jakie macie opinie o Akpil siew XL 1200l

Polecane posty

BLV    10

Witam

Siew XL jest maszyna bardzo prosta. Nadaje sie dla ludzi co zaczynają  przygodę z rozsiewaczami  i nie mają głowy do naprawy używanych 

minusy 

- niska precyzja w stosunku do zagranicznych 

- wysoka cena inni producenci maja taką samą konstrukcje a koszty zakupu 30% tańsze 

- mieszało ma takie same obroty co tarcza wysiewająca wiec nawóz jest  bardzo pylisty i przy rozrzucie powyżej 15 m  nie jest równomierne 

+ prosta  budowa 

+ niskie ceny eksploatacji 

+ mocna konstrukcja 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBRO    197
Ja mam 800l i godny polecenia po 5 latach bez awari dawka zgodna z tabelą a szerokość trzeba trochę pokombinować z łopatkami a mieszadło chyba w jakimś starszym modelu teraz jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SardynaTV    131
Mam rozsiewacz akpil xl i szczerze mówiąc właśnie go zmieniam . Zostawia ścieżki za rozsiewaczem . Tzn za rozsiewaczem jest dużo wiecej nawozu rozsypanego . Nierówny wysiew "na oko " . szczerze mówiąc to to samo czy kos lub lejek lecz wieksza ładowność oraz dwie tarcze i szerszy rozrzut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

Kupując rozsiewacz zwrócić trzeba uwagę na mieszadło aby nie kręciło sie tak szybko jak talerz bo bije nawóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

a co robi te mieszadło?  zdjęcie podglądowe .... 

mieszadło.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przekręt    150

mieszadło jest ułożyskowane na mimośrodzie, kręci się jak jest pusto w zbiorniku, jak jest nawóz, który stawia opór, to przestaje się obracać i tylko  wibruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Kiedyś te rozsiewacze dla Akpila robił Woprol. Kupując pod  marką Woprol masz ten sam rozsiewacz za dużo mniejsze pieniądze. Mieszadło jest na mimośrodzie . Po 4 latach jest zadowolony. Dno skrzyni z kwasówki ,osłony również. Polecam . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Dla mnie jest to bardzo dobry rozsiewacz nawet dużo lepszy od tych starych amazonek których jest multum do sprzedaży w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10
Dnia 26.01.2018 o 19:57, przekręt napisał:

mieszadło jest ułożyskowane na mimośrodzie, kręci się jak jest pusto w zbiorniku, jak jest nawóz, który stawia opór, to przestaje się obracać i tylko  wibruje

myśl tak dalej .  jak mieszadło przestaje się kręcić to nawóz nie będzie leciał. naprawiałem to wiec wiem . badziewie i tyle stary remp ( LATA PRODUKCJI POWYŻEJ 2000R ) zagranicznej firmy jest  lepszy od tego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Więc jak to jest, sam jestem przed wyborem woprol akpil czy moze coś innego sipma czy cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BLV    10

Amazone 1500 l  koszt 19 500 brutto   kverneland 1100 17 500 netto - akpil bedzie kosztowała 10000 zł wice moim zdaniem rozsiewcz jest jedną z ważniejszych maszyn w gospodarstwie lepiej dołożyć połowę  i kupić zagraniczny  . chyba że masz 15 ha to kup zagraniczny ale używany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boguś1234    0

Witam jak macie opinie na temat tego rozsiewacza akpil siew xl 1200 głównie chodzi o malowanie, precyzję siewu oraz łatwości nastaw na poszczególny nawóz i mieszadło nie mieli nawozu? Ogólnie o wady i zalety jego. Rozsiewacz pracował by na ok 45ha. Czy lepiej kupić używkę ze zachodu amazone lub rauch tak do ok 15 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MariuszWakowicz
      Witam mam pytanie przygotowuje pole do siewu i jest na nim wykonana tylko orka zimowa i moje pytanie brzmi jaką maszyną wjechać talerzówką i potem agregatem czy talerzówką, włóką i po kilku dniach agregatem ? 
    • Przez artur1295
      Witam
      Czy wicie może albo moglibyście sprawdzić w swoich gniotownikach jakie macie w nim obroty i wymiary kół pasowych. bybłby wdzięczny poniewaz sam buduje i potrzebowalbym te informacje 
      moje walce maja 150mm średnicy i 300mm długie i czy uciagnie je silnik 5,5kw oba beda napedzane
      i jeszcze jedno pytanie walce lepiej gladkie czy rowkowane 
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez zet9540
      Witam . Mam problem nad wyborem redlic w Siewniku Agro-Masz SR300 w grę wchodzą
      1) talerzowa pojedyncza z kółkiem kopiującym
      2) talerzowa z kółkiem czyszczącym i kółkiem kopiującym
      3) dwu talerzowa z kółkiem kopiującym
      Klasa ziemi 4-6 . Proszę o propozycję
    • Przez dominikl95
      witam kupiłem opryskiwacz i chciałbym używać to do podlewania wodą rabarbaru, i nie wiem jakie dysze kupić .Oryginalne jakie były to niebieskie, ale to chyba takie podstawowe. Opryskiwacz stary zachodni. Chodzi o to aby był jak największy przepływ wody.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj