Dosieg

Silniki rzędowe o największej liczbie cylindrów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
seweryn20    825

4 i 6 cylindrów są powszechne w użyciu i większych nie trzeba robota jest dla każdego z nich z tą różnicą im większy i cięższy to zakres dostępnych prac jakie może wykonywać mniejszy. A nie tędy  droga dla większości rolników w Polsce. 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Silniki r8 nie przyjęły się w samochodach, a szkoda bo miałem okazję takim jeździć i jest to ciekawa opcja. Jednak życie wszystko skonfrontowało i pozostały v8 v10 v12. W ciagniku v-ka to też słaby pomysł, ze względu na szerokość.


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ja miałem okazję V8 ruskim ził, ural, kamaz i kraz. Benzyny chodziły jak wyścigówka a diesle otępiałe jak rzędówki.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Ja mam V8 Detroit Diesel 6.2 L bez turbiny 130 KM. i trochę momentu obrotowego w starym wojskowym Chevrolecie Pic-up. Mułowate to to nie jest B| a pali średnio 12 litrów więc można powiedzieć,że bardzo mało jak na taką moc i pojemność. Niestety buda mocno skorodowana i stoi czekając na remont blacharki.

Edytowano przez extrabyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak na moc to dużo... Jak na pojemność mało. Choć i to sprawa dyskusyjna. To silnik pewnie starej daty nie można go porównywać z dzisiejszym. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Biorąc pod uwagę,że pusty waży 2.900 kg. a mosty napędowe ma wielkości tych ze Stara to pali symbolicznie. Kilku znajomych ma Sprintery dwóch generacji i wszystkie palą tyle lub więcej a żaden z nich nie pojedzie zima przez pole w śniegu po pas i nie wyciągnie ciągnika Chevy wyciągnął już nie jeden pojazd z opałów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A napędy.... To swoje opory robi niestety i  połkniesz coś na ich kręcenie.

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ile pochłoną napędy? z litr wiecej ?a korzyści większe,

w autach osobowych to akurat nie duże różnice ,szczególnie w v-ce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ok ale nadal nie wiem jakim R8 jeździł kolega kuba.... V8 audi do tego quattro to ursusem c330 nie mogli dojechać po mnie żeby wyrwać z błota :D 

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

hehe jak quattro zaliszczyłeś wtope to tylko mogłes je powiesić innej opcji nie ma, inaczej wyszło by samo ;)ech chyba wrócę do tej marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
10 minut temu, Tomasz78 napisał:

hehe jak quattro zaliszczyłeś wtope to tylko mogłes je powiesić innej opcji nie ma, inaczej wyszło by samo ;)ech chyba wrócę do tej marki

Pędem poszłem i się wbiła w bagno jak siekiera w topolowy kienek 5 lat sezonowany,,,, Stempos japońce robili 2litrowe V6 i na tamte czasy ani to dużo nie paliło ani mocą się nie powstydziło - 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Paweł masz racje z tymi japońcami ale wiesz jak to jest jak niektórzy wpadają w rozpacz ze ciągniki dużo palą.ja osobiście podchodzę do tego że ile mu wleje do zbiornika tyle spali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

IHC szóstka na rotacyjnej pompie 90 koni spali Ci np w opryskiwaczu tyle co ursus c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593
5 godzin temu, pawel885 napisał:

IHC szóstka na rotacyjnej pompie 90 koni spali Ci np w opryskiwaczu tyle co ursus c 360

Ciągnik o którym piszesz to w orce 4 skibowym na lekkiej ziemi spali tyle co 360 z 3 skibami na tym samym polu a z opryskiwaczem to spali tyle co 330. Miałem 4 cylindrowego IHC 85 KM bez turbo na rotacyjnej pompie Boscha i orce na ugorach palił 6 litrów czyli o ok litr mniej niż podobnej mocy MFy których miałem kilka mimo,że stare Perkinsy też paliły mało. W przeliczeniu na moc i efektywnie wykonaną pracę to jak do tej pory rekordowo mało palił stary Deutz D6006 o mocy 62 KM, który w każdej sytuacji palił mniej niż bardzo oszczędny 3 cylindrowy Perkins o mocy 45-48 KM. Ten ciągnik pracował u mnie kilka lat i ciągle mnie zadziwiało to jak mało palił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36
Dnia 25.01.2018 o 14:34, pawel885 napisał:

Jakim wozem z R8 jeździłeś? 

Buick 49 :)


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      xxxxxxxxxxxxxxx
    • Przez maciek
      Witam , znajomy chce założyć 6cylindrowy silnik do 914. Czy reszta ciągnika wytrzyma , czy jest taka sama jak w 4kach ,tzn sprzęgło, skrzynia ,wzmacniacz ,most. 914 jest z jest około 95 roku.
    • Przez UrsusCzesio
      Witam chciałbym aby ktoś udzielił mi jakie ciśnienie powinna wytwarzać turbina w tym silniku ponieważ mam podejrzenia że jest uszkodzona gdyż po ostatnim pobycie w serwisie przestała gwizdać, i ciagnik jest mułowaty. Z góry dziękuje za informacje
    • Przez mx_racer
      Witam chciałbym się dowiedziec jakie silniki są montowane w ciągnikach:
       
      -Kubota
      -Case
      -Steyr
      -Lamborghini
      -Same
      -Kioti
      -Massey Ferguson
      -McCormick
       
       
      Chodzi mi o wszystkie silniki nie zależnie od serii ciągnika.
    • Przez Pawelten
      Witam, powiedzccie mi w jakich modelach ciągników Case byly montowane silniki Perkinsa ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj