Gość

Siew roznych odmian kukurydzy naz jednym polu

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam. Chce w tym roku posiac 10 h kukurydzy na kiszonke. I wybralem 3 odmiany. I moje pytanie brzmi , czy moge wszystkie odmiany wymieszać w betoniarce i sypać raZem do siewnika? Bo chcialbym mieć jednakowa pryzme tzn zeby nie bylo tak ze na dole będzie odmiana bogata w bialko a na górze ta gorsza

Edytowano przez Gość
Literowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
mozesz nie jeden sial np 2 rzadki tej a 2 innej dla porównania

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
super by było jakbyś siał 6cio rządowym siewnikiem i wsypać pierwsza rajka jedna odmiana, druga i tak dalej. My ze dwa czy trzy lata temu tak robiliśmy na jednym polu z każdej odmiany co się zostało było tak na przemian wsypane i można porównać jak dana odmiana wypada na tle innych

Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

jak masz siewnik 4 rejki to dokup jeszcze czwartą odmianę i posiej w rejkach każdą oddzielnie a wtedy będziesz miał porównanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Właściwie to @bodzio dobrze mówi w ten sposób masz porównanie różnych odmian na własnym polu , jest tylko jedno ale , pytanie brzmiało czy można mieszać w betoniarce moja odpowiedź to jest niedobry pomysł po pierwsze tracisz możliwość porównania odmian a po drugie jeżeli masz różne nasiona to może być  bardzo duży problem z ustawieniem siewnika i będzie kiepski wysiew


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko Panowie zawsze sialem rozne odmiany i nigdy nie przestawialem siewnika specjalnie pod dana odmiane.zawsze 100tys ziaren i zawsze bylo okej. Boje sie ze jak bd mieć 4 odmiany w siewniku 4 rzedowyn to pole bd dziwnie wyglądać . A jak bylo by zmieszane to by nie bylo tak widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
nie będzie dziwnie wyglądać. zrób jak ci koledzy mówią. te różnice w odmianach nie są aż takie że jedna w kolana a druga 4m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
safar    17
ja pozostałości po siewie poletek doswiadczalnych zsypuje do zbiorników w siewniku i sieje. problem jest taki jak już napisał "Marecki" mianowicie przez ok 6 ha bo na tyle mi wystarcza tych pozostałości z ok 30 odmian, nie idzie ustawić siewnika i komputer ciągle piszczy no i co za tym idzie siew trochę nieregularny bo raz złapie dwa ziarenka a raz wcale. no ale posiać można
a tak w ogóle czemu nie kupisz odmiany jednej tak jak piszesz "bogatej w białko" tylko mieszasz z trzema innymi. chcesz mieć parametry, to kup odmianę o dużym potencjale plonowania ziarna przy okazji sprawdź strawność, nie koniecznie musi być typowo kieszonkowa. skos ją w odpowiedniej fazie na wysokość min 35cm i kiszonka jak marzenie. bynajmniej u mnie tak wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez bandit1945
      Witam.
      Mam kilka pytań odnośnie rzepaku bo dopiero zaczynam przygody z tą uprawa....
      Mam bronę wirową z wałem rurowym i za nią leci siewnik odrazu....
      Pytanie mam czy musi być packer zamiast wału rurowego... Czy nie będzie problemów ze wschodem jak ziemia nie będzie utloczona po wale....
       
      Jak głęboko siejecie rzepak? Tak jak pszenicę czy popuszczacie  docisk Radlice?
    • Przez ROLNIKSARA
      Witam,
      czy jest kto ktoś sieje trawę jednoroczną? Interesuje mnie jakiej gleby potrzebuje i termin siewu ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Przez Roldaw123
      Jaka będzie optymalna  prędkość siewu kukurydzy siewnikiem Gaspardo sp4. 
      Jest to siewnik punktowy. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj