bocecek087

Ładowarka JCB 531-70 agri czy Manitou MLT 737?

Polecane posty

bocecek087    14

witam jak w temacie stoję przed wyborem  ładowarki obie marki mi odpowiadają i sa zbliżone cenowo. ładowarka będzie nowa i będzie pracowała na gospodarstwie hodowlanym o profilu drobiarskim. 

Jestem ciekawy waszych opinii a zwłaszcza użytkowników 

pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

mam podobny dylemat tylko ja ogolnie zastanawiam sie nad marka i te 2 sa wlasnie bardzo podobne tylko ze cenowo juz nie konieczne bo wstepnie za manitou pwiedzieli mi 250netto a za jcb juz 295netto. Mysle jeszcze nad hollandem bo mam bardzo blisko serwis i ciagniki tej marki , kilka w okolicy pracuje i kazdy chwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koledzy ja proponuję Claasa ale to już droga sprawa. Mieliśmy go przez 5 lat i super się sprawował a teraz przeszliśmy na Jcb i jest ok ale to nie class. Odradzam bardzo New hollanda to jest niewypał jeśli chodzi ładowarki bo ciągniki to maja dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78
new holland bardzo duzo pali w ładowarkach... mam jcb ale trochę starsza i maszyna nie do zajechania. Manitou też dobre sprzęty mało awaryjne ale w środku jcb wypada jakby przyjemniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Kazdy chwali swoje ja np. Mam manitou ale prawda jest taka ze jak do gospodarostwa typowo to tylko dwie marki jcb i manitou. Obie bardzo dobre konstrukcyjnie i jakosciowo. Ja przy manitce nic jeszcze nie robilem  ale kolega mechanik mi zawsze mowi ze jezeli chodzi o czesci to najlepiej jcb wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebestacc    22

Od roku użytkuję używaną maszynę JCB i też jak szukałem to miałem dylemat JCB czy Manitou. Maszyna nie do zajechania, te dwie marki są jak dla mnie na tym samym poziomie. Tak jak ktoś u góry wspominał do JCB są sporo tańsze części jakiekolwiek, zazwyczaj jest to 75% ceny części Manitou. :) PS. W firmie w okolicy pracuje właśnie taka JCB 531-70 i ma nabite sporo ponad 10k godzin z tego co słyszałem. Maszyna przez cały rok większość dnia pracuje i to nie lekko i ma się bardzo dobrze. ;)

Edytowano przez thebestacc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46
Nie wiem jakie teraz są silniki ale mam manitou z 99 z silnikiem perkinsa to spalanie jest jak w c330. Wystarczy wlac wiaderko i można tydzień jeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
Dnia 23.01.2018 o 08:49, bocecek087 napisał:

witam jak w temacie stoję przed wyborem  ładowarki obie marki mi odpowiadają i sa zbliżone cenowo. ładowarka będzie nowa i będzie pracowała na gospodarstwie hodowlanym o profilu drobiarskim. 

Jestem ciekawy waszych opinii a zwłaszcza użytkowników 

pozdrawiam 

Na którą się zdecydowales?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo prac na wzniesieniach wykonywałem i jedna z niewielu ładowarek teleskopowych, która ma w takich warunkach 100% widoczność to od www.merlo.com. Dobrze zaprojektowane urządzenie, kabina z zawieszeniem. Skupili się przede wszystkim na komforcie pracy, więc polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z ładowarką JCB 536-70 Agri. Po naprawie siłownika skrętu przedniej osi, przednie koła nie chcą skręcać w prawo. Przed rozebraniem miałem 4 koła przekręcone w prawym kierunku (tylne w lewo, przednie w prawo). Po założeniu siłownika tylne były na maksa w lewo a przednie po wpływem powietrza poszły w lewo i teraz jest jakby psi chód tylko ze nie można kręcić w prawo. Luzowałem węże aby wyszło powietrze, niby wyszło bo teraz już leci sam olej ale przednie koła nie chcą ruszyć w prawo, jedynie na lewarku jak podniosę to na zgaszonej przekręcę po podniesieniu ale gdy odpalę to idą lewo. Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam!
    • Przez Zetroll
      Witam mam problem z mini ładowarką bobcat 443 gdy chcę skręcić czy w lewo czy prawo hydraulika głośno pracuje podczas jazdy na wprost jest wszystko w porządku i gdy unoszę ramię czy na pusto czy z załadunkiem to przerywa .Czy ktoś z użytkowników miał podobny przypadek.
    • Przez karol2306
      Witam
      Mam problem z merlo. Według specyfikacji podnosi max 3,5t lecz ciężko podnieść 1,5 t.
      Wszystkie inne funkcje działają poprawnie.
       Gdzie szukać przyczyny???
      Gdzie znajduje sie zawór przeciążeniowy?? Podejrzewam ze trzeba go podkręcic
    • Przez Huzi
      Witam mam problem w clas scorpion 7044 z wysuwem mianowicie cały czas świecą się diody od przeciążenie i piszcza nie można wysunąć ramienia . Nie wiem dokładnie czy czujnik ten jest na tylnej osi przykrecony dwoma opaskami to to , odlaczylem go i dalej to samo 
    • Przez 22krystianek22
      Witam wymieniał ktoś pasek wentylatora w  manitou ? Podpowie ktoś jak go przelozyc ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj