tomas

pytanie o "pazury chwytak" z filmu z głównej strony

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomas    1

Witam. Mam pytanie jakie firmy robią takie chwytaki jak w temacie? Pracował ktoś z czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Mam taki chwytak od roku, sam go wykonałem . Ponieważ cena nowego firmowego oscylowała około 10000 zł. Mój jest wykonany identycznie jak ten :

http://www.bugnot.com/produit_liste-45-0.html

Jak zmontuje filmik to go podeśle, mam nagrany tylko nie obrobiony.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

tak można wozić po dwie bele, chociaż ja robię to żadko.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomas    1

tak można wozić po dwie bele, chociaż ja robię to żadko.

 

 

sorry kolego, bo źle zapytałem. Chodziło mi o to czy da się wziąć 2 bel w pozycji na leżąco jedna koło drugiej, a nie tak jak na filmie na stojąco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Na leżąco również można chwycić dwie bele, tylko muszą leżeć w jednej lini i blisko siebie. Najdalej w niedzielę wstawię filmik to sobie obejrzysz ja kto działa.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Tak wygląda mój własnoręcznie wykonany. Poniżej link do krótkiego filmiku jak działa

:)


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1982    1

Wszystko od podstaw robiłeś?? Siłowniki jakie tam są?? Rama z belek wykonana?? Też bym se takie coś zrobił :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Nie miałem prototypu, robiłem wzorując się na zdjęciach jakie udało mi się znależć na necie. Cały chwytak wykonałem sam we własnym warsztacie, jedynie siłownik i zęby wykonał mi znajomy fachura. W chwytaku jest tylko jeden siłownik ściągający ramiona. Problem polega na zrobieniu specjalnego siłownika, który musi być stosunkowo krutki i mieć długi wysów. Problem w tym że tłoczysko musi mieć inną konstrukcje tak by zajmowało jak najmniej miejsca w siłowniku. Dla zainteresowanych moge przesłać gotowe rysunki techniczne siłownika. Mam ich kilka. Projektu chwytaka nie mam na papierze.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@palax i przy rozładunku przyczep ze słomą ściągasz po jednej beli???u mnie C330 zawsze po dwie brała, bo nikomu nie chce się dwa razy dłużej jeździć... :lol:

 

ja do słomy bedę raczej używał krokodyla od obornika, bo można brać po 4 belki na raz i ustawiać je w pion.

 

dodam że bele po Sipmie Farma II z siatką, a krokodyl 1,8m na Weidemannie T5625.

 

 

bardzo ładnie wykonany ten chwytak :lol:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Pioter jak uda Ci się podnieść 2 bele słomy 150x120 z mojej prasy bądz z każdej innej pasowej na max wysokośc przy pomocy U330 to pełen szacun oddam Ci, co do brania 4 belek na raz to masz racje z krokodylem, z tym że belki stawiasz w pozycji pionowej. Ja preferuję w wiacie stawianie w pozycji leżącej z racji braku efektu nacisku na ściany. Sam stawiam zwykle 4 lub 5 bel na boku jadna na drugiej, tak słomę jak i siano. Dzieki temu mam również rzędami ustawione bele siana z poszczegulnych pokosów. Przy rozładunku bel raz biorę po jednej raz po dwie zależy jak mi pasuje w wiacie i na przyczepie. Przy rozładunku bel na strop obory biore po jednej dlatego bo bele trzeba odtaczać, dodatkowo mój chwytak mało wystaje poza belę tak że można wkładać bele w ciasne kukawki na stropie. :lol:


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bonex157
      Cześć,
      Potrzebuję wjechać cyklopem na łaki torfowe i potrzebuje dorobić bliźniaki, czy ktoś takie coś robił? Albo mi podpowie 
    • Przez Mateusz100
      Witam posiadam ładowarke kramer stary złom można wopwiedzieć niby stan dobry ale jednak nie model to jak piosze to 311 S wersja bardzo żadka spotykana bo jak sie patrzy na olx to wiecej jerst 312 albo 512 . Problem tkwi w jeździe a mioanowicie niemy sobie tak wymyślili jaze ma tylko dwa biegi 1 i 2 szybszy i wolniejszy a żeby cofnać do tyłu i z powroterm jechac do przody to trzeba sprzegłóo wciskac nma max aż sie usłyszy taki przeskok jakby i wtedy jedzie do tyłu lub do przodu i tutaj jest problem wciskam jak głupi to sprzeło i nie chce przeskoczyc jak wejdzie do tyłu ot ciagle do tyłu jadse a do przodu nie chce wejsć fikam jak głupi tąś nogą i nic makabra..... nieo mam pojecia co to jest za dziadostwo ale mam tak od wielu lat ... najlepsze był oto że tylkp do tyłu zawsze ładnie wchodziło a do przodu byl problem a teraz to nawet do tyłu czasem nie chce wejść..... prosze o jakąś pomoc miałktoś taki problem w takiej maszynie?
    • Przez Johhny
      Witam mam problem z ładowaczem t 214(cyklop) problem polega na tym  że tylko funkcja od podnoszenia i opuszczania stopek działa a pozostałe funkcje wogule nie działają brak reakcji na pozostałe funkcje w cyklopie po za tym przy włączeniu cyklopa ciągnik ma bardzo ciężko tak jak by coś go dusiło czy hamowało ustępuje to dopiero jak wcisnę wajchę od podnoszenia i opuszczania stopek co może być przyczyną własnie nie działania pozostałych funkcji w cyklopie bo jak mówiłem już działa jedynie funkcja od podnoszenia stopek a poza tym nic więcej 
      Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc
    • Przez pawel7470
      Witam!
      Mam problem z ładowarka Jcb 520-50 sprawa wygląda tak że podczas jazdy gdy ładowarka sie rozgrzeje zapala lub mrugnie kontrolka (?) po czym pedał hamulca robi się twardy i silnik ma ciężej a gdy zgaszę ładowarke i odpale ponownie to pedał hamulca robi sie miękki i działa robi się tak cały czas jak jest rozgrzana. Czy może mieć coś z tym wspólnego pompa hydrauliczna. Pozdrawiam
    • Przez Józek614
      Witam. Mam problem z ładowarką Claas scorpion 7040 , podczas jazdy zapaliła się kontrolka od chomulca postojowego maszyna stanęła w miejscu , chydraulika działa tylko nie jedzie . Może ktoś miał podobny problem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj