Skocz do zawartości
tomas

pytanie o "pazury chwytak" z filmu z głównej strony

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomas    0

Witam. Mam pytanie jakie firmy robią takie chwytaki jak w temacie? Pracował ktoś z czymś takim?

Wiadomość z agroFakt.pl

tomas    0

tak można wozić po dwie bele, chociaż ja robię to żadko.

sorry kolego, bo źle zapytałem. Chodziło mi o to czy da się wziąć 2 bel w pozycji na leżąco jedna koło drugiej, a nie tak jak na filmie na stojąco?

PALAX    30

Na leżąco również można chwycić dwie bele, tylko muszą leżeć w jednej lini i blisko siebie. Najdalej w niedzielę wstawię filmik to sobie obejrzysz ja kto działa.

PALAX    30

Tak wygląda mój własnoręcznie wykonany. Poniżej link do krótkiego filmiku jak działa

:)

rolnik1982    1

Wszystko od podstaw robiłeś?? Siłowniki jakie tam są?? Rama z belek wykonana?? Też bym se takie coś zrobił :lol:

PALAX    30

Nie miałem prototypu, robiłem wzorując się na zdjęciach jakie udało mi się znależć na necie. Cały chwytak wykonałem sam we własnym warsztacie, jedynie siłownik i zęby wykonał mi znajomy fachura. W chwytaku jest tylko jeden siłownik ściągający ramiona. Problem polega na zrobieniu specjalnego siłownika, który musi być stosunkowo krutki i mieć długi wysów. Problem w tym że tłoczysko musi mieć inną konstrukcje tak by zajmowało jak najmniej miejsca w siłowniku. Dla zainteresowanych moge przesłać gotowe rysunki techniczne siłownika. Mam ich kilka. Projektu chwytaka nie mam na papierze.

pioter    44

@palax i przy rozładunku przyczep ze słomą ściągasz po jednej beli???u mnie C330 zawsze po dwie brała, bo nikomu nie chce się dwa razy dłużej jeździć... :lol:

ja do słomy bedę raczej używał krokodyla od obornika, bo można brać po 4 belki na raz i ustawiać je w pion.

dodam że bele po Sipmie Farma II z siatką, a krokodyl 1,8m na Weidemannie T5625.

bardzo ładnie wykonany ten chwytak :lol:

PALAX    30

Pioter jak uda Ci się podnieść 2 bele słomy 150x120 z mojej prasy bądz z każdej innej pasowej na max wysokośc przy pomocy U330 to pełen szacun oddam Ci, co do brania 4 belek na raz to masz racje z krokodylem, z tym że belki stawiasz w pozycji pionowej. Ja preferuję w wiacie stawianie w pozycji leżącej z racji braku efektu nacisku na ściany. Sam stawiam zwykle 4 lub 5 bel na boku jadna na drugiej, tak słomę jak i siano. Dzieki temu mam również rzędami ustawione bele siana z poszczegulnych pokosów. Przy rozładunku bel raz biorę po jednej raz po dwie zależy jak mi pasuje w wiacie i na przyczepie. Przy rozładunku bel na strop obory biore po jednej dlatego bo bele trzeba odtaczać, dodatkowo mój chwytak mało wystaje poza belę tak że można wkładać bele w ciasne kukawki na stropie. :lol:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się