Polecane posty

majak    0

Mam pytanie do posiadaczy ciagników Fiatagri, na co zwrócić uwagę przy zakupie ciągnika tej marki, jak wam się sprawują?

Chcę kupić coś z serii 70-90, 80-90 lub 90-90 i z tego co się orientuję to wszystkie mają silnik Iveco.

Wiadomość z agroFakt.pl

kizak    406

Trochę wkurzające wsiadanie i wysiadanie,zawadza się o lusterko,chyba że jesteś niski. Wysoko osadzone z tyłu błotniki i tak że rotacyjną ledwie dostrzegasz. Zbiornik za plecami,ale wbrew pozorom i tak bez problemu się podepniesz. Spali tyle co sześćdziesiątka,tyle że z 50 procent więcej zrobisz a i łep od huku nie boli..Z początku wyśmiewane że to fiat,ale w tej cenie co zetor,masz z ładowaczem, U mnie starszy model a na płynie teraz odpala od strzału,choć trochę z początku fuka,podejrzewam letnie paliwo. Części są spasowane tak że albo składasz jak należy,albo masz problem...Oby nie wybity,polecam

Mikruss    448

Ja mialem starszego 780 prawie 40 latek a ganial niesamowicie. Seria o ktorej piszesz bardzo udana i trwala.

kizak    406

No właśnie Mikruss,na podstawie Twoich dawnych wypowiedzi,swego czasu zakupiłem 780 dt,z końca produkcji tej serii,czyli np.oddzielny olej w hydraulice ,trochę lepszy skręt.......,i jak do tej pory ciągnik ok.pozdrawiam.

majak    0

Dzięki za informację. Korzystając z okazji, że byłem w pobliżu oglądałem 680 DTH. Mimo swojego wieku, bo to chyba 84 r., to pracą silnika czy komfortem w kabinie bił mojego Ursusa o głowę.

Trochę obawiam się wszelkiej maści handlarzy, ale ciężko coś znaleźć od osoby prywatnej..

Mikruss    448

Ciągnik prosty jak budowa cepa, nie ma zadnych smarowań pod cisnieniem w skrzyni i innych pierdół, zalana olejem i wsio, do tego prosta jak budowa cepa. Skrzynia jest synchronizowana, wiec biegi mają wchodzić bez zgrzytów ale sam lewarek stawia swoisty opór, nie wchodzi jak w masło jak w nowszych ciągnikach. Pompa hydrauliki i wspomagania z przodu na rozrządzie, koszt jednej nowej ok 500 zł. Rozdzielacz od wyjsc ja u siebie wymieniałem na nowszy bo potrzebowałem wiecej wyjsc hydraulicznych to kupilem zwykly bulgarski i pasował nawet w otwory montażowe bez przeróbek. Co do silnika to są nawet w  wózkach widłowych , rumuni poźniej je na licencji nawet trzaskali. pompa wtryskowa rotacyjna z dawkowaniem pod obciązeniem czego nie maja silniki perkinsa i fergusona co mam 390 zadusi od razu a fiacior pusci czarnego dyma zakopie sie zawiesie ale zeby zgasł to trzeba sie postarać. Jedyne na co najbardziej zwróć uwagę to przedni napęd, jezeli bedzie miał luz na sworzniu  to do zrobienia od razu bo zetnie wałek ataku i w tedy w mojej okolicy koszt z mechanikiem to ok 2 tys zl aby to zregenerować.

Mikruss    448

Jak na juz to do serwisu nh bo sporo pasuje od mlodszych nawet ok 2000 roku. Ja pamietam kiedys zamawialem przez firme co sciagala czesci z itali to za podkladki do tylnego ataku i jakies pierdoly wyszlo mnie jak do c360 hehe.

Ogolnie to wnecie sporo tego jest. Jak pompa wtryskowa do zrobienoa czy silnik to koles co sie tym zajmuje to czesci praktycznie od reki ma dostepne.

majak    0

A jak z elementami kabiny, da się to gdzieś dokupić?

Jak oglądałem tego 680 DTH to naprawdę fajnie pracował, ale już prawie 11 tys. mth miał. Trochę dużo, choć nie wyglądał na tyle.

kizak    406

Części w wyszukiwarce,lub na olx,przeważnie fiaty gorzej wyglądają niż sprawują się,korozja to ich podstawowa zmora:(. Jeśli to oryginalny przebieg to nie jest tak żle ,oby był ,,zdrowy''.Nie podoba się przebieg,wymień licznik;) Normalnie o tym przebiegu są to kilkunastoletnie,.Wybiłem z tyłu szybę,dwa dni i nówka,a że 5 stówek,no cóż używek nie patrzyłem. Na kabinach jest wypisany numer i typ i części najlepiej wg.niego,bo tych kabin to jest a jest [zajść do new hollanda a bezproblemowo pomogą,katalog za free można znależdż  na którejś stronie szukajki].......:).siłowniki szyber dachu czy szyby bez proklemu,po katalogu wartość n i wygląd.i wymiar,i za kilkanaście zł są [oryginalne x 5-10]bez problemu,lampa-maluch.9_9

Mikruss    448

W moim n8ewiadomo ile sie razy licznik przekrecil ale s8lnik nie b6l ruszany jak kupilem i kapki oleju nie bral. U mnie blach nie bylo prawie bo zgnite to od podstaw robilismy ale efekt byl git.

majak    0

Pytanie do użytkowników Fiata - jak działa dźwignia ustawiania głębokości? Dopytuję,bo u mnie brak jakichkolwiek zmiany w działaniu podnośnika przy różnych możliwych ustawieniach tej dźwigni.

Jeszcze co do podnośnika, dźwignią w kabinie nie jestem w stanie opuścić go do samego końca. Dopiero dźwignią na zewnątrz mogę to zrobić. Z tego co sprawdziłem linka jest dość luźna, ale nie widze tam opcji regulacji. Wymienialiście może u siebie linki od podnośnika?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez radeek
      mam Fiatagri f 100 dt i mam taki problem. Strasznie wolno opadają pugi i to zwalnia orkę. Da sie przyspieszyć jakos opadanie ?
    • Przez sylwek1100
      Witam koledzy. posiadam od nie dawna fiata 70-90dt i potrzebne mi kilka wiadomości na jego temat.
      po pierwsze szukam instrukcji obsługi i katalogu części
      po drugie na jakiej zasadzie działa w tym ciągniku sprzęgło wałka bo ja mam z nim problem bo nie działa wogóle
      po trzecie to słabo działa mi w nim wspomaganie
      Koledzy pomóżcie bo mało informacji w necie moge znaleźć na temat tego ciągnika
    • Przez niedzwiadek97
      Zastanawiam się nad kupnem ciągnika głównego czyli orka,gruber,transport, i niestety mam dylemat który wybrać Renia wydaje się bardziej muskularna i podobno bardzo oszczędna, z fiatem Winner`em nie miałem styczności lecz posiadam Fiatagri 90-90 i jestem z niego zadowolony ale ciekawe jak się sprawuje Winner. W grę wchodzi również Renault 145.54 i Fiatagri F130.A i czy wersje z EHR czy bez? Jeśli ktoś miał styczność z którymś z tych ciągników, bardzo proszę o wypowiedź.
      Pozdrawiam Michał.
    • Przez inginio
      Witam. Piszę tutaj bo to kombajn bardzo spokrewniony z new hollandem. Wczoraj podczas koszenia pszenicy która była strasznie gęsta maszyna słabo doczyszczała ziarno tzn w zbiorniku były długie kawałki słomy. Poza tym czyste. Kombinowałem z wiatrami , kierunkiem wiatrow (od dołu od góry) sita regulowałem i bez skutku a słomy całkiem sporo było. Dzień wcześniej kosiłem jęczmień, pszenżyto i było idealnie tylko w tej pszenicy taki problem. Pomożecie?
    • Przez PowerfarmMaszyny
      !!!! SPRZEDAM CENA DO NEGOCJACJI !!!!

FIATAGRI 88-94

Rok 1995
      12390 mtg
      Silnik 4 cyl Turbo
      85 km
      Skrzynia Mechaniczna
      Opony Przód 80% Tył 60%

LINK DO OGŁOSZENIA:
      http://otomoto.pl/oferta/fiat-88-94-ID6ye8y7.html

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj