Zetix

Amazone ZA-U a przygotowanie ciągnika do nawozów

Polecane posty

Zetix    46

Witam!!

Dzisiaj zadam pytanie (może śmieszne) ale niestety bardzo nurtujące moją osobę :) Zakupiłem Jesienią rozsiewacz Amazone ZA-U 1501. Będzie to moje pierwsze wysiewanie nawozu moim traktorem (Zetor 12011). Nawóz jaki kupiłem to Saletrzak 27 który chcę podać w dawce 200kg/h . Książkę do rozsiewacza mam, także wysokość, kąt pochylenia wiem jak ustawić (Tarcze oraz łopatki mam na 15m) Prędkości jeszcze nie mierzyłem, ale będę chciał dobrać przełożenie i obroty żeby się zgrywało (mam szybką skrzynię) I TUTAJ MOJE PYTANIE.

Czy obowiązkowe jest (mam wałek 540obr) trzymać ciągnik na obrotach żeby wałek był ciągle 540? W takim Zetorze przy ilu obrotach silnika jest te 540obr wałka? Książka Amazone podaje wysiew przy 540wałku i teraz nie wiem jak to wszystko zgrać...

agrofoto.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
wskazane jest około 540. ale jak będzie 520 to też się nie nie stanie. myślę że 1800 obr silnika może trochę więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

WOM 540 jest przy ok 2000 obr silnika, przecież na obrotomierzu jest to zaznaczone.

Do rozsiewacza obroty mogą być niższe ale nie będzie wtedy siał na szerokość podaną w tabeli tylko węziej. Do niższych obrotów trzeba inaczej łopatki ustawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jondir989
      Orientuje się ktoś ile kosztuje rozsiewacz Amazone ZA-M 1001 profis z komputerem amatron 3? 
    • Przez Jzfffthedeere
      Witam! Posiadam rozsiewacz nawozów AMAZONE ZA-M 1500. Mam problem z regulacją tarcz wysiewających, mianowicie trudno jest mi określić ich typ, a także znaleźć jakiekolwiek dane dot. regulacji znajdujących się na nich łopatek. Bylibyście w stanie pomóc? Z góry dzięki 
       
      Pozdrawiam!
    • Przez tworek05
      Mam problem z rozsiewaczem Amazone ZA-U 1501 rozsiewa za dużo na boki a za mało za tył traktora , talerze są białe, a łopatki o wymiarach 240na215 może wie ktoś dlaczego tak sieje?
    • Przez BELARUS820BX
      Witam wie ktoś jak ustawić siewnik amazone D4 typ 30 nie jest on mój tylko porzyczony i nwm jak ustawić to siewu owsa pomorze ktoś
    • Przez flinston
      Witam. potrzebuje pomocy do ustwienia wysiewu owsa w siewniku amazone d7 .Otóż przy ustwieniu skrzyni na maksa wysiewa mi  około 180kg h.Co może być przyczyną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj