PronarekP5

Claas Dominator 88s-Pytania o czujniki

Polecane posty

PronarekP5    67

Witam kolegów, mam do was pytania dotyczące kilku czujników, styczników  itd. Otóż :

-jak sprawdzić na '' sucho'' działanie czujników strat ziarna,

-gdzie znajduje się czujnik który odpowiada za kontrolke otwarcia rury wysypu ziarna,

-gdzie znajduje się czujnik włączonej rury wysypu ziarna,

-czy można zamontować i jak podłączyć czujnik wysokości hederu,

-czy dużo roboty było by żeby zrobić hydraulicznie wysuwane motowidla,

-co może może być przyczyną nie pokazywania (braku prądu na czujniku) obrotow silnika,

-dlaczego nawet mimo zdjęcia wsówki z czujnika poziomu paliwa ciągle pokazuje pełen bak. 

-jak ustawić czujnik nacisku hederu na podłoże,

-czy ten kombajn posiada światła drogowe 

Zastanawia mnie jeszcze kilka wolnych kostek kabli których zdjęcia postaram się zrobić w najbliższym czasie i przesłać. Powiedzcie mi po czym można stwierdzić czy kombajn kosil qq. Również mam kilka poprawek na kombajnie lakierniczych i jaka  farba jest najbliższą wypolerowanego oryginału, kupiłem z granitu ale za ciemna i to mocno widać a chciałbym poprawić tak gdzie farba przy krawędziach odeszła ale żeby nie był łaciaty  i nie rzucalo się to w oczy, ewentualnie pozostaje mieszalnia lakierów. 

Edytowano przez PronarekP5

FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bedi90    0

Witam,

Odpowiem na niektóre, bo  nie wszystkiego jestem pewien.

-jak sprawdzić na '' sucho'' działanie czujników strat ziarna, - ustawić na środku czułości i w dwie osoby - jedna sypie z pojemnika zboże małym strumieniem na czujnik, druga w tym czasie obserwuje wskazania czujników - powinno zapalać się więcej diod.

-gdzie znajduje się czujnik który odpowiada za kontrolke otwarcia rury wysypu ziarna, - z tyłu takiej "falnszy" która jest zakończeniem rury (przy zbiorniku) - jest ona szersza przy łączeniu ze zbiornikiem a węższa przy łączeniu z prostym odcinkiem rury. Jak otworzysz rurę to popatrz na tą flanszę od tyłu kombajnu - będzie widać.

czy można zamontować i jak podłączyć czujnik wysokości hederu, - tu było dużo rozwiązań w zależności od wyposażenia, ale takie potencjometry na sprężynkach były chyba w standardzie - od wysokości hedera po lewej stronie Gardła przy młocarni patrząc z przodu kombajnu - taka czarna puszka ze spręzynką. W kabinie musisz mieć tez wskaźnik.

-czy dużo roboty było by żeby zrobić hydraulicznie wysuwane motowidla - musisz mieś w kombajnie elektrozawory a przy nagarniaczu siłowniki. Jeżeli twój kombajn nie jest wyposażony w elektrozawory do wysuwania motowideł to jest to trudny temat, moim zdaniem nieopłacalny. Jeżeli kombajn ma elektrozawory a nie masz siłowników przy hederze to jest to łatwiejszy temta i jest to do zrobienia - sam to robiłem.

-co może może być przyczyną nie pokazywania (braku prądu na czujniku) obrotow silnika - dużo rzeczy - przetarty kabel, przepalony bezpiecznik, inna przerwa w obwodzie.

-dlaczego nawet mimo zdjęcia wsówki z czujnika poziomu paliwa ciągle pokazuje pełen bak.  - prawdopodobnie brak masy - zdejmij wsuwkę i dotknij nią do masy - jeżeli wtedy spadnie do zera to brak masy.

-jak ustawić czujnik nacisku hederu na podłoże, - trzeba kręcić nakrętkami  z tych długich śrub które jakby wystają z tyłu siłowników - ale jak dobrze to ustawić to musisz to robić w polu - zależy czy masz ciężkie gleby czy lekkie.

 Jeżeli chodzi o lakier to najlepiej do dobrego zakładu mieszania lakierów - po kilkudziesięciu latach nie dobierzesz lakieru z puszki aby dobrze pasował.

Jak czegoś nie rozumiesz to pisz - wyjaśnię dokładniej, bo nie sposób wszystko szczegółowo opisać.

 

Edytowano przez bedi90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Na to co pokazuje wysokość hederu mam w nim miejsce chyba kolo diod od nacisku na podłoże. Tak zauważyłem że inne maja nie wiem czy to był standard i nie mam czujnika itd czy nie każdy to miał, a chciałbym założyć. A gdzie jest czujnik od włączonej rury wysypu? 


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bedi90    0

Nie jestem pewien, musiałbym iść do kombajnu, ale wydaje mi się że jest w kabinie przy dźwigni włączania wysypu - oczywiście wersja mechaniczna. W bogatszych wersjach było to trochę inaczej rozwiązane. Radziłbym Ci kupić instrukcję obsługi do tego modelu. Nie jest droga, a dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Jak coś jeszcze to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Powiedz mi masz Claasa S czy SL? Potrzebowałbym kółka zdjęć, instalacji hydrostatu bo będę najprawdopodobniej uposażał swojego Claasa żartobliwie mówiąc w literkę L. Potrzebowałbym zdjęcie mocowania pompy, hydromotoru na skrzyni biegów i ogólnie co jest potrzebne czy jest jakaś chłodnica itd, zdjęcia zbiornika na olej, i pytanie czy to ta sama skrzynia i jest zaslepiony tylko wsteczny jeśli tal to w którym miejscu jest jakaś blokada. Bo  zauważyłem że układ biegów 1,2,3 jest te  sam a w miejsce R jest pusto. Jeszcze potrzebowałbym zdjęcia kabli z joysticka gdzie idą, czy coś jest podłączone jeszcze pod to, i zdjęcie rozdzielacza. 


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bedi90    0

Ja mam Dominatora Classic - w nim jest skrzynia mechaniczna, także z hydrostatem Ci nie pomogę. Ale przerabiałem temat wymiany skrzyni biegów - do SL są inne skrzynie i na pewno nie da się tak bezpośrednio przełożyć - pozostaje tez kwestia sprzęgła. Nie zagłębiałem się w temat, więc o szczegółowych różnicach w budowie skrzyni Ci nie opowiem, ale na pewno dużo przeróbek trzeba zrobić, o ile da się w ogóle to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Jak ma silnik 120km to nawet nie ma co myśleć bo zdechnie z hydro, do hydro min. 150 a najlepiej 170km. Przystawka przy silniku tez może być do wymiany, nie wiem jak w mechaniku ale w hydro pompe napędza potrójny pas zespolony.

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Tu również jest potrójny, silnik 160km Om 352A. Ale temat zamknę z hydro bo to koszt ok 7 do 8tys zł więc nieopłacalne, tak samo wyjdę sprzedając i kupując już Claasa na hydro i bez roboty. 


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208
@PronarekP5 kupiłbyś porządny kombajn od kolegi i nie miałbyś problemów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Hehe, hydrostat to było tak o bo wpadło mi na allegro części do hydro ale po podliczeniu całości szkoda kasy, w szczególności że tu wszystko ładnie pracuje. A reszta to tylko tyle żeby każda lampeczka, pierdołka, bajer działał jak w nowym.  Normalnie można pracować ale jak ktoś jest człowiekiem przykladajacym wagę do detali i sprawności każdego nawet nie potrzebnego bajeru to grzebie hehe


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKAS616    0

Mam claasa dominatora 88s. Ostatnio popsuł mi się rozdzielacz. Rozebrałem go i okazało się, że był pęknięty talerzyk sprężyny. Włożyłem go i problem polega na tym, że jak przesunę dźwignię sterowania do przodu ( np. opuszczanie hederu) to drążek sam wraca na położenie neutralne (działa sprężyna), a jak przesunę dźwignię w drugą stronę (podnoszenie) to dźwignia pozostaje w tym położeniu i nie wraca do neutralnego położenia. Czy ktoś miał podobny problem i podzieliłby się co jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj